Ajurweda – medycyna indyjska. Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia

  • ISBN: 978-83-8168-167-4;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 356;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: IV;
Mariusz Warda
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Ajurweda – holistyczne podejście medycyny indyjskiej

Ajurweda to licząca tysiące lat indyjska sztuka uzdrawiania. System ajurwedy obejmuje wiedzę o zależnościach ciała, umysłu i ducha. Podkreśla wagę naturalnego trybu życia, uczy sterowania przemianą materii poprzez zdrowe odżywianie i autoregulację czynności organizmu. Udziela porad służących pobudzaniu naturalnych zdolności samouzdrawiających. Terapia ajurwedą obejmuje ćwiczenia duchowe i fizyczne, oczyszczenie całego organizmu, korektę sposobów myślenia, regulację stanów emocjonalnych, odpoczynek, medytację, uregulowanie stosunku z otoczeniem, użycie ziół, dobór kolorów, kamieni i metali oraz dietę. Ta książka stanowi skarbnicę wiedzy o ajurwedzie i sposobach eliminacji chorób, dzięki jej holistycznemu podejściu!

Trzy dosze, które utrzymują Twój organizm w równowadze

Monika Ptak-Korbacz, naturoterapeutka i terapeutka ajurwedyjska, przybliża nam podstawy ajurwedy. Opisuje czym są dosze (wata, pitta i kapha) oraz wyjaśnia, jaka jest ich rola w utrzymaniu zdrowia. Zwraca uwagę na przyczyny i symptomy braku równowagi w każdej z nich oraz opisuje substancje przywracające im balans. Wskazówki zawarte w książce pozwolą Ci określić swój typ osobowości oraz sylwetki (typ konstytucyjny). Dowiesz się również jak dobrać odpowiedni (ajurwedyjski) sposób odżywiania dla swojego typu psychosomatycznego. Poznasz zasady przygotowywania posiłków, optymalną porę i sposób ich spożywania, tak byś przez długie lata mógł cieszyć się czystością i sprawnością układu pokarmowego.

Ajurweda – diagnoza na podstawie wyglądu języka lub pulsu

Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz teorię powstawania chorób według ajurwedy. Dowiesz się w jaki sposób je diagnozować np. diagnoza na podstawie wyglądu języka, pulsu, paznokci, oczu czy warg. A także odkryjesz ajurwedyjskie sposoby eliminacji wielu popularnych dolegliwości np. oczyszczanie (pańczakarma), zioła, przyprawy i minerały, które przywrócą równowagę i zdrowie Twojemu organizmowi.

Joga i medytacja w ajurwedzie – dowiedz się jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać

Autorka, która jest również trenerką pilates, zwraca uwagę na odpowiednie ćwiczenia oraz praktykę jogi. Oprócz podstawowych informacji i cennych wskazówek dotyczących praktyki jogi, przedstawia również asany przeznaczone dla każdego typu konstytucyjnego. Dzięki temu dowiesz się, że osoby o konstytucji wata powinny kłaść nacisk na pracę z regionem miednicy i jelitem grubym. Osoby w typie pitta z kolei wyciągną największe korzyści z postaw mających na celu rozluźnienie napięcia w środkowej części brzucha, rejonu wątroby i jelita cienkiego. Poznasz również niezwykły związek medytacji z ajurwedą, odkryjesz ćwiczenia oddechowe (pranajama), które efektywnie odżywią Twoje ciało i umysł.

Ajurweda – Twój klucz do zdrowia!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ