Joga rozciągająca

Asany i sekwencje, które poprawią twoją elastyczność, zwiększą zakres ruchu i wzmocnią mięśnie

  • ISBN: 978-83-8272-498-1;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Wyginaj śmiało ciało z jogą rozciągającą

Elastyczność to coś więcej niż możliwość dotknięcia dłońmi palców stóp. Nie jest zarezerwowana tylko dla tancerzy, joginów czy akrobatów. Z definicji elastyczność to cecha, która umożliwia łatwe wyginanie się i powrót do pierwotnej postaci. Podobnie jak gałęzie wierzby, twoje ciało powinno poruszać się bez problemu i sztywności. Czy tak właśnie jest w twoim przypadku? Czy wręcz odwrotnie, napięte mięśnie utrudniają twoim stawom poruszanie się w pełnym zakresie ruchu? A może ból pleców i kręgosłupa nie daje o sobie zapomnieć?

Dlaczego zachowanie elastyczności jest tak ważne? Ponieważ elastyczność pomaga każdemu w osiągnięciu dobrego samopoczucia. Wraz z poprawą sprawności ruchowej, polepsza się jakość snu, zwiększa codzienna mobilność, która pozbawiona jest bólu. Elastyczność umożliwia mięśniom wydajniejszą pracę. Przekłada się to na poprawę twoich wyników sportowych, od biegania po trening siłowy. Zmniejsza się również ryzyko kontuzji. Brzmi świetnie, ale jak w odpowiedni sposób poprawić swoją elastyczność, bez nadwyrężenia mięśni i stawów? Najlepszym sposobem jest regularna praktyka jogi rozciągającej!

Joga rozciągająca – terapia skoncentrowana na uzyskaniu większej elastyczności

Czym jest joga rozciągająca i czym różni się od „standardowej” jogi? Otóż pozycje jogi rozciągającej skupiają się wyłącznie na uzyskaniu większej elastyczności ciała. W tej książce Adriana Lee, nauczycielka jogi, zebrała aż 40 prostych asan, 16 specjalnie skomponowanych sekwencji i 8 planów elastyczności! Z ich pomocą rozciągniesz swoje ciało. Poznasz również doskonały sposób na stres i wprowadzisz do swojej codzienności odrobinę aktywności fizycznej. Spokojnie, nie musisz być doświadczonym joginem, by rozpocząć praktykę jogi rozciągającej! Ta książka jest idealna zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy pragną doświadczyć głębokiego rozciągania.

Joga rozciągająca, ćwiczenia rozciągające
Pozycja psa z głową do góry poprawia postawę i przeciwdziała skutkom długotrwałego siedzenia.

Ćwiczenia rozciągające dobre dla każdego, bo każdy z nas potrzebuje czegoś innego!

Wszystkie ćwiczenia, sekwencje i plany elastyczności zostały zaprojektowane tak, aby służyły ci na każdym etapie twojego życia. Pamiętaj: elastyczność to podróż, a nie cel. Podczas tej podróży nie ma miejsca na pośpiech. Twoje ciało może potrzebować więcej lub mniej czasu, by stać się bardziej elastycznym – to normalne! Kontynuuj praktykowanie ćwiczeń rozciągających, aby uzyskać elastyczność i zobacz, dokąd może cię zabrać twoje ciało.

Autorka podpowie ci, jak oceniać zmieniające się potrzeby swojego ciała i dostosowywać pozycje w oparciu o te informacje. Przepracuj sekwencje i plany elastyczności we własnym tempie. Potraktuj każdą pozycję jako sugestię. Poruszaj się w wolnym od bólu zakresie ruchu, stosuj rekwizyty i indywidualne modyfikacje. Po prostu baw się z jogą rozciągającą!

Ćwiczenia rozciągające + ćwiczenia oddechowe = kompleksowe podejście do jogi rozciągającej

Ta książka zapewni ci wszelkie potrzebne narzędzia do rozwinięcia regularnej praktyki jogi rozciągającej. Postępuj zgodnie z podpowiedziami Autorki i szczegółowymi instrukcjami, a poczujesz się pewnie w każdej pozycji. Dodaj do swojej rutyny sekwencje i plany elastyczności. Z ich pomocą otworzysz biodra i kręgosłup, rozluźnisz plecy, ramiona i kark. Będziesz przeciwdziałać skutkom długotrwałego siedzenia, a także poczujesz prawdziwy relaks. Tak! Bo joga rozciągająca to nie tylko terapia przeciwbólowa, to również doskonały sposób na stres! Znajdziesz tu ćwiczenia oddechowe, które aktywują przywspółczulny układ nerwowy odpowiedzialny za poczucie odprężenia. Relaks to rozluźnione mięśnie! Sam widzisz, niezależnie od tego, czy chcesz bez problemów dotknąć palców stóp, pozbyć się bólu kręgosłupa, czy po prostu szukasz przyjemnej aktywności fizycznej, ta książka wesprze cię w twojej podróży!

Ćwiczenia rozciągające joga
Wschodzący księżyc poprawia równowagę i postawę ciała. Wzmacnia nogi, pośladki, ramiona, barki i plecy.

Opinie o książce Joga rozciągająca

„Każdy jogin, niezależnie od tego, czy jest to jego pierwszy, czy tysięczny krok na macie, może skorzystać na dodaniu tej książki do swojej biblioteki. Joga dla elastyczności zapewnia wyjątkowe wprowadzenie do póz i sekwencji, od prostych do zaawansowanych. Adriana opracowała doskonałe zasoby do budowania praktyki jogi w domu lub zagłębienia się w opracowywanie ukierunkowanej sekwencji dla określonych celów zdrowotnych”.

— Rachel Postma, doktor terapii zajęciowej

„Adriana ma niesamowity sposób nauczania jogi, który znakomicie przełożył się na jogę dla elastyczności! Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym uczniem jogi, czy praktykujesz ją od lat, ta książka jest pełna praktycznych informacji, które pomogą Ci poprawić elastyczność i znajomość pozycji”.

— Samantha Okumura, trenerka nauczycieli jogi

„Jeśli szukałeś idealnego, łatwego w użyciu przewodnika po ćwiczeniach jogi w domu, ta książka jest dla ciebie. Adriana Lee wniosła swój niesamowity talent do sekwencjonowania, wiedzę o ludzkim ciele i pasję do jogi w tej niesamowitej książce pełnej funkcjonalnych pozycji, które sprawiają, że joga jest dostępna dla wszystkich”.

— Clair Thomas, MA Ed, MS-LIS, E-RYT 500

„Joga dla elastyczności zapewnia jasne i podstawowe narzędzia do uwolnienia bólu i uzyskania wolności w ciele. W tych zmieniających się czasach wszyscy potrzebujemy nauk, które pomogą nam uprościć i zmienić priorytety naszego skupienia się na zdrowiu ciała i zdrowiu psychicznym. Ta książka to dobry początek”.

— Ana T. Forrest, współtwórczyni Forrest Yoga i autorka Fierce Medicine

Joga rozciągająca – skuteczna terapia przeciwbólowa!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ