Stretching w 10 minut

Proste ćwiczenia rozciągające, które pomogą zachować zdrowie stawów i elastyczność powięzi

  • ISBN: 978-83-8272-187-4;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 272;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Katarzyna Masłowska
Paweł Uklejski
0
0

Prosty stretching w 10 minut. Naturalny sposób poruszania się i aktywności fizycznej

Rozciąganie to tak naprawdę coś niesamowitego. Zapewnia relaks i zdrowie. Wszyscy w naturalny sposób rozciągamy się, niezależnie od tego, czy ziewamy, czy pochylamy się, by włożyć buty. Rozciąganie często jest uważane za formę ćwiczeń fizycznych. Jednak autorka, ekspertka od fitnessu i wellness, określa je jako całkowicie naturalny sposób poruszania się. Ćwiczenia rozciągające i poranną gimnastykę szczególnie doceniamy, gdy dopada nas starość i pojawiają się problemy z postawą, kontuzje oraz ograniczenia ruchu. Nawet jeśli od wielu lat zaniedbywałeś aktywność fizyczną, zacznij uprawiać stretching. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o zdrowie i ćwiczyć. Już dziś możesz zacząć stosować stretching w 10 minut.

Pojedyncza sesja prawidłowego rozciągania zajmuje naprawdę niewiele czasu i wymaga jedynie odrobiny wiedzy o tym, czym jest gibkość oraz jakie ćwiczenia należy wykonywać. Dzięki poradom autorki tej książki znajdziesz taki zestaw ćwiczeń rozciągających, który pomoże ci usunąć kontuzje, ból mięśni, stawów oraz pokonać choroby czy przyspieszyć proces leczenia. Zyskasz motywację do dalszej pracy nad sobą. Nie tylko do dobrego wzmacniania i rozciągania mięśni, ale też do rozwoju osobistego.

Zestawy ćwiczeń rozciągających, które bez problemu wpleciesz w swój dzień. Zajmie ci to tylko 10 minut!

Przekonaj się, jak łatwo możesz poprawić gibkość swojego ciała i złagodzić odczuwany ból. Aktywność tego typu będzie idealnym sposobem na stres. Pozbędziesz się napięcia za pomocą zaledwie kilku minut rozciągania każdego dnia. Stretching w 10 minut to ilustrowany przewodnik, w którym znajdziesz podstawową wiedzę o rozciąganiu. Wykorzystasz instrukcje prostych sekwencji ćwiczeń. Jest to idealna książka dla tych, którzy pragną zwiększyć swój zakres ruchu. To też poradnik dla tych, którzy szukają uzupełnienia fizjoterapii. Znajdziesz tu ponad 60 autorskich ćwiczeń rozciągających wszystkie części ciała od szyi aż do stóp, ze szczegółowymi instrukcjami i ilustracjami. Autorka zebrała w tym poradniku wszystko, czego możesz potrzebować, aby włączyć rozciąganie do swojego codziennego życia. Dzięki temu samodzielnie opracujesz krótkie sekwencje ćwiczeń, zajęcia ruchowe, a nawet wspomożesz leczenie kontuzji.

Stretching w 10 minut. Zastosuj skutecznie ćwiczenia rozciągające plecy i na kręgosłup, jak również na wzmocnienie mięśni czy masaż powięzi

Wypróbuj szereg ćwiczeń rozciągających i treningów na 7 najważniejszych grup mięśniowych. W tej książce znajdziesz propozycje ćwiczeń rozciągających – od kręcenia głową i krzyżowego rozciągania barku do pozycji płotkarza i rozciągania stopy ręcznikiem. Sekwencje ćwiczeń na stawy i masaż powięzi wykonasz w kilka minut. Istotne jest też to, że tę prostą aktywność fizyczną możesz wykonywać praktycznie wszędzie. Każdy zestaw ćwiczeń możesz wykonać w ciągu 10 minut lub nawet szybciej. Tylko tyle potrzebujesz, aby wystarczająco się rozciągnąć!

35 gotowych zestawów ćwiczeń, które możesz praktykować podczas porannej lub wieczornej gimnastyki

Autorka proponuje 35 sekwencji ćwiczeń rozciągających i pomoże ci znaleźć najodpowiedniejsze dla ciebie sposoby na rozciąganie się. Dzięki temu poradnikowi bezpiecznie i skutecznie wdrożysz aktywność fizyczną do swojego życia. Znajdziesz motywację do działania. Zaspokoisz też indywidualne potrzeby swojego ciała w zakresie elastyczności i ruchomości. Zestawy zawierają ilustracje obrazujące każde ćwiczenie, instrukcje co do czasu ich wykonywania oraz wskazówki dotyczące techniki oddychania i innych przydatnych aspektów. Zestawy są przeróżne – od takich do wykonania na spacerze, podczas porannej gimnastyki, do takich na szybki relaks i poprawę nastroju.

Łatwa nawigacja, klarowne opisy i dokładne ilustracje pomogą ci zaplanować codzienną gimnastykę

W mgnieniu oka znajdziesz ćwiczenia rozciągające lub sekwencje, których potrzebujesz. Każdy rozdziałom odnoszącym się do różnych grup mięśniowych. Naprawdę łatwo jest wpleść je w codzienne zajęcia. Zapewne zaskoczy cię to, jak bardzo poprawią one jakość twojego życia. Pamiętaj, że im częściej się rozciągasz, tym więcej korzyści odnosisz. Zastanów się, ile ćwiczeń mógłbyś wykonać każdego dnia. Rozciąganie jest proste. Nie wymaga pieniędzy, specjalnego miejsca ani sprzętu. Ma za to moc wprowadzania wielkich zmian w życiu.

Ćwiczenia rozciągające to sposób na stres, zdrowie i rozwój osobisty

Dzięki tej książce szybko przekonasz się, jak brak gibkości ogranicza cię na różne sposoby. Niewystarczająca elastyczność odbija się nie tylko na twoim stylu życia, lecz także na zdrowiu. Niewątpliwie ma również znaczący wpływ na nasilenie odczuwanego bólu mięśni czy bólu stawów. Napięte mięśnie przyczyniają się zarówno do powstawania kontuzji, jak i rozwijania się złej postawy, co z kolei może prowadzić do chorób, trudności z równowagą oraz wielu urazów. Żeby twoje ciało działało jak najlepiej, musi być elastyczne. Ćwiczenia rozciągające plecy, na kręgosłup ćwiczenia na stawy i masaż powięzi staną się elementem twojego stylu życia. Elastyczność możesz poprawić w każdym wieku, co po prostu ułatwi ci wykonywanie codziennych czynności. Twoja motywację pogłębi fakt, że rezultaty zauważysz bardzo szybko, często nawet po tygodniu regularnych ćwiczeń.

10 minut dla zdrowia.

Ćwiczenia rozciągające na odporność, pokonanie stresu, bólu mięśni i stawów

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ