Usuwanie bólu mięśni i kręgosłupa w 4 prostych krokach

Samodzielna terapia punktów spustowych w praktyce

  • ISBN: 978-83-8168-728-7 ;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 248;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Dowiedz się, jak złagodzić ból pleców, kręgosłupa, stawów i mięśni dzięki terapii punktów spustowych

Każdy z nas, choć pewnie w różnym stopniu, zmagał się z fizycznym bólem. Niekiedy był on niewielki i mijał po kilku dniach. Innym razem potrafił porządnie dać się we znaki, utrudniając normalne funkcjonowanie. Zwykle ból fizyczny wiąże się z problemami dotyczącymi mięśni, stawów i kości. Jednak spektrum chorób i dolegliwości, którym towarzyszy, jest znacznie szersze. Na szczęście można skorzystać z prostych aktywności fizycznych dostępnych w ramach medycyny naturalnej. Oprócz masażu powięzi i akupresury, na szczególną uwagę zasługuje nowatorska terapia punktów spustowych. Dzięki tej książce odkryjesz doskonały sposób na ból mięśni, stawów, pleców i kręgosłupa. Nauczysz się stosować sprawdzone przez specjalistów techniki uzdrawiające. Będziesz wiedział, jak złagodzić ból przy użyciu samodzielnych metod.

Czym są punkty spustowe?

Z technicznego punktu widzenia punkty spustowe są częściami mięśni, które uległy skróceniu. Do ich powstania przyczyniają się urazy fizyczne, stres czy przewlekłe choroby. Pod wpływem silnego skurczu sąsiednie tkanki są wyraźnie rozciągnięte. Ułatwia to odnalezienie tych miejsc, gdyż pod palcami wyczuwa się je jako guzki lub węzły. Precyzyjne rozpoznanie stanowi wstęp do zastosowania terapii punktów spustowych. Pojawienie się punktów spustowych sygnalizuje ból, czasami uczucie drętwienia lub mrowienia. Nie należy jednak zapominać, że na ich obecność często nakładają się symptomy innych chorób. Wśród nich są fibromialgia, zapalenie stawów czy zespół cieśni nadgarstka. Przy okazji warto pamiętać, że mięśnie, stawy i kości są ze sobą połączone. Dlatego punkt spustowy położony w jednym obszarze ciała, może odpowiadać za ból odczuwany w zupełnie innym miejscu. Z tego powodu autor nie tylko wyjaśnia, czym są punkty spustowe. Daje też praktyczne wskazówki, jak je odnaleźć. Dzięki temu bez trudu zlokalizujesz źródło swojego bólu.

Na czym polega terapia punktów spustowych?

Podstawą terapii punktów spustowych i drogą do przywrócenia zdrowia jest właściwie wywierany nacisk. Podobnie dzieje się w przypadku masażu powięzi czy akupresury. To doskonały sposób na ból mięśni, stawów, kręgosłupa czy pleców. Wydłuża on skurczone włókna mięśniowe i powoduje uwalnianie w mózgu naturalnych substancji przeciwbólowych. Częste dotykanie danego obszaru poprawia jego elastyczność oraz przynosi uczucie długotrwałej ulgi. Stosując prostą aktywność fizyczną, możesz całkowicie pozbyć się bólu. Dzięki lekturze tej książki poznasz konkretne techniki masażu, polecane sprzęty oraz wskazówki dotyczące mentalnego podejścia do zabiegów. Otrzymasz praktyczne narzędzie w postaci medycyny naturalnej, równie skuteczne jak masaż powięzi czy akupresura. Warto też pamiętać, że powtórne podrażnienie bolącego obszaru lub odtworzenie okoliczności, które spowodowały powstanie dolegliwości, może przywrócić ból. Dlatego w książce znajdziesz informacje, jak do tego nie dopuścić.

Jak złagodzić ból – zastosuj prostą i bezpieczną terapię naturalną

Świadomie stosując terapię punktów spustowych, w końcu poczujesz ulgę i odkryjesz skuteczny sposób na ból mięśni, stawów, kręgosłupa i pleców. W procesie samoleczenia przywrócisz prawidłowe funkcjonowanie swojemu organizmowi. Dokonasz tego bez przyjmowania leków lub korzystania z pomocy specjalistów. Dzięki temu twój chroniczny ból stanie się przeszłością. A ty sam znowu odzyskasz radość życia i pełnię szczęścia wynikającego z przywróconego zdrowia.

Terapia punktów spustowych – Twoja odpowiedź na ból!

 

Patroni:

  • fit.pl
ZAPISZ SIĘ