Czosnek na straży zdrowia. Rosyjski ekspert ujawnia nieznane właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwbakteryjne

  • ISBN: 978-83-8168-299-2;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 136;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Czy poznałeś już panaceum na wszelkie dolegliwości?

Co roku wydajemy ogromne sumy na różnorodne leki wzmacniające odporność, obniżające ciśnienie krwi, zapobiegające miażdżycy, alergiom, astmie czy wspomagające trawienie. Tymczasem istnieje środek w pełni naturalny, tani i równie silny co popularne farmaceutyki dostępne w aptekach. Można go kupić w każdym sklepie spożywczym, a wielu z nas posiada go w swoim domu. Mowa o czosnku, którego szereg właściwości leczniczych wymienia rosyjski ekspert i doktor nauk przyrodniczych – Iwan Nieumywakin.

Czosnek – cudowna roślina o leczniczych właściwościach

Jak podaje Autor, czosnek to roślina, która stanowi nie tylko aromatyczny dodatek do potraw, ale również posiada szereg cennych właściwości leczniczych. Zawiera wiele witamin, m.in. C, B2, B6, sole mineralne wapnia, magnezu, potasu czy rzadkie mikroelementy jak nikiel, mangan, kadm. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwzapalnie, antyseptycznie i przeciwbólowo. Znany jest powszechnie jako naturalny antybiotyk i nie ma sobie równych w walce z przeziębieniem i grypą, a także wieloma innymi chorobami. Nic więc dziwnego, że od lat wykorzystywany jest w tradycyjnej medycynie ludowej jako panaceum o szerokim spektrum zastosowania.

Wszechstronne zastosowanie czosnku na problemy zdrowotne

Czosnek chroni przed zawałem i udarem, gdyż posiada zdolności przeciwzakrzepowe. Zmniejsza zmiany miażdżycowe i poprawia przepływ krwi. Jadany regularnie obniża ciśnienie nawet o 10%. W medycynie ludowej od lat stosowano go, by pozbyć się pasożytów jelitowych, a olejki eteryczne ze związkami siarki skutecznie niszczą bakterie, odstraszają komary i kleszcze. Zmniejsza ryzyko wystąpienia raka, szczególnie jelita grubego, hemoroidów i dolegliwości układu pokarmowego. A to tylko kilka z opisanych w publikacji leczniczych właściwości.

Skuteczny środek w walce z Alzheimerem

Stosując czosnek, ochronisz komórki układu nerwowego przed uszkodzeniami, ułatwisz przepływ krwi w naczyniach krwionośnych rozszerzając je i poprawisz też ukrwienie mózgu. Dodatkowo obniżysz poziom cholesterolu, ciśnienie, jak również zyskasz ochronę przed stresem oksydacyjnym. Dzięki publikacji zrozumiesz również, dlatego czosnek tak często wymieniany jest jako środek zapobiegający rozwojowi Alzheimera i demencji starczej.

Sam stwórz produkty lecznicze na bazie czosnku

Autor światowych bestsellerów podaje proste i skuteczne przepisy na samodzielne wykonanie leczniczych preparatów na bazie czosnku, które zachowają wszystkie cenne zdrowotne właściwości tej rośliny. Dzięki niemu dowiesz się, jak zrobić wywar, napar, syrop, sok, ekstrakt, olej, maść i wiele innych preparatów. Poznasz również zalecane do spożycia dzienne dawki i wykorzystanie ich przy konkretnych dolegliwościach.

Wykorzystaj czosnek do zabiegów zdrowotnych w swoim domu

Dzięki tej publikacji dowiesz się również, jak możesz poszerzyć zastosowanie czosnku, wykorzystując go podczas leczniczych zabiegów. Przygotujesz kąpiele łagodzące przeziębienie, problemy skórne czy z nerkami. Zastosujesz zimne czosnkowe kompresy na poparzenia, bóle zębów, a także skręcenia. Przygotujesz także inhalacje, które oczyszczą Twoje górne drogi oddechowe i uśmierzą ból w klatce piersiowej. Poznaj wszystkie zastosowania tej niezwykłej rośliny.

Czosnek na zdrowie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ