Ketogeniczny post

Zwiększ sukces diety keto, dzięki spożywaniu cyklicznych posiłków o właściwych porach

 • ISBN: 978-83-8168-439-2;
 • Cena katalogowa: 44.40 zł;
 • Ilość stron: 256;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2020;
 • Nr wydania: I - dodruk;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Keto głodówka dla zdrowia – poznaj niezwykłe właściwości postu przerywanego i stanu ketozy

Większość ludzi je nieprzerwanie przez cały dzień, od momentu, gdy się budzi, aż do udania się do łóżka. Wielu nie robiło sobie przerwy w jedzeniu od lat, a nawet dziesięcioleci. Takie postępowanie nie jest zgodne z naszymi uwarunkowaniami genetycznymi i biochemicznymi oraz pozbawia nas wielu wspaniałych korzyści zdrowotnych, jakie daje głodówka. Współczesny styl życia i dieta przyczyniają się do wielu chorób, które jeszcze nie tak dawno były rzadkością. Jeśli zmagasz się z poważnymi problemami zdrowotnymi, cierpisz na choroby neurodegeneracyjne, a twoja waga pozostawia wiele do życzenia — sięgnij po tę książkę. Zawarte w niej porady pomogą ci wrócić do prawidłowej masy ciała oraz uwolnią od zachcianek, które odbierają ci możliwość wybierania zdrowej żywności. Zaufaj keto głodówce i dowiedz się, jak szybko wejść na ketozę w zdrowy i nieinwazyjny sposób dla organizmu.

Ketogeniczny program doktora Mercoli – sprawdzona metoda, będąca wzmocnieniem diety ketogenicznej

Doktor Joseph Mercola, będący specjalistą w zakresie praktycznych rozwiązań zdrowotnych, opracował program, który bazuje na leczniczych właściwościach ketozy. Stosując się do zaleceń żywieniowych Autora, możesz usunąć niebezpieczny i odkładający się wokół narządów tłuszcz trzewny. Wielu specjalistów uważa, że ten rodzaj tłuszczu odpowiada za szereg schorzeń, w tym otyłości, przewlekłego stanu zapalnego, insulinooporności, a nawet chorób neurodegeneracyjnych, takich jak Alzheimer i Parkinson. Pozbycie się tego tłuszczu pozwoli ci przede wszystkim obniżyć ciśnienie krwi, przywrócić zdrowe proporcje cholesterolu oraz zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycy.

Jak działa ketoza i dlaczego oleje roślinne są istotnym elementem w czasie diety ketogenicznej?

Kiedy twój organizm nauczy się używać tłuszczu jako paliwa, zyskasz większą wytrzymałość energię nawet podczas intensywnej pracy. Będziesz spał spokojnie i głęboko, dzięki czemu po przebudzeniu poczujesz się zrelaksowany i wypoczęty. Co najważniejsze, takie podejście pomoże ci pokonać wiele groźnych chorób, które dotykają ponad 80 procent populacji, stając się przyczyną bólu, cierpienia i przedwczesnej śmierci. Pamiętaj jednak, że stan ketozy możesz uzyskać tylko wtedy, gdy odstawisz na bok wszelkie węglowodany. Dlatego oleje roślinne bogate w witaminy i mikroelementy będą doskonałym dodatkiem do twojej diety. Staraj się szukać olejów dobrej jakości i najlepiej pierwszego tłoczenia. Więcej informacji dotyczących tego, jak szybko wejść w ketozę znajdziesz w książce.

Pełnowartościowe produkty to podstawa przy keto głodówce. Fot. Depositphotos

Keto głodówka to twoja odpowiedź na pytanie, jak szybko schudnąć i odzyskać energię

Dieta ketogeniczna z postem interwałowym wymaga odpowiedniego doboru makroskładników, aby osiągnąć ketozę żywieniową. Ważny jest też czas, w którym spożywasz posiłki. Najlepiej stopniowo skracać okresy, w których sięgasz po jedzenie. Metoda ta jest znana jako post przerywany lub dieta ograniczona czasowo. Przestrzeganie keto głodówki nie stanowi większego problemu. Dzięki niej stopniowo dochodzisz do momentu, w którym czujesz się komfortowo bez jedzenia przez 16 do 18 godzin. Wynika to głównie z tego, że ciało przystosowuje się do przetwarzania tłuszczu w paliwo, więc głód przestaje ci doskwierać. Dlatego, jeśli nadal zastanawiasz się nad pytaniem, jak szybko schudnąć – wypróbuj zalecane przez Autora książki metody.

Korzyści z keto głodówki

Keto głodówka odpowiada na pytanie, jak szybko wejść w ketozę w zdrowy sposób. Ten rodzaj postu sprawia, że twój mózg pracuje wydajniej, nie narażając się przy tym uszkodzenia. Wyniki badań potwierdzają, że post przerywany może nie tylko poprawiać pracę mózgu oraz wzmacniać neuroplastyczność. Oprócz naturalnego wsparcia umiejętności myślenia i uczenia się można wymienić jeszcze inne istotne korzyści, które mózg zyskuje dzięki postowi przerywanemu:

 • Ketony chronią komórki mózgowe przed substancjami zwiększającymi stres oksydacyjny. Jedną z nich jest nadtlenek wodoru, który występuje w mózgu osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera i Parkinsona.
 • Ketony zwiększają również produkcję nowych mitochondriów w mózgu (biogeneza mitochondriów), co sprzyja zdrowiu komórek mózgowych i ich zdolności do produkcji energii.
 • Osoby poszczące często zauważają u siebie poprawę samopoczucia psychicznego dzięki wywoływanemu przez głodówkę uczuciu łagodnej euforii.
 • Wykazano, że post przerywany poprawia nastrój i pamięć, wyzwala generowanie nowych neuronów oraz zmniejsza ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych związanych z procesami starzenia.

Keto głodówka — wyjdzie ci na zdrowie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ