Odżyw swoje mitochondria

Pokonaj mgłę mózgową, zmęczenie i złe samopoczucie dzięki prostej diecie, przywracającej energię twoim mitochondriom

 • ISBN: 978-83-8272-432-5;
 • Cena katalogowa: 74.70 zł;
 • Ilość stron: 472;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2023;
 • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Przyczyna chronicznego zmęczenia leży zupełnie gdzie indziej!

Czy zdarza ci się witać nowy dzień uczuciem zmęczenia lub niewyspania? Brakuje ci energii na najprostsze czynności? Szybko się męczysz? Masz problemy z koncentracją? A może cierpisz z powodu mgły mózgowej lub obniżonego nastroju? To mogą być objawy zespołu chronicznego zmęczenia. Chroniczne zmęczenie (nazywane również przewlekłym) charakteryzuje się występowaniem długotrwałego uczucia wyczerpania, które trwa co najmniej pół roku. Eksperci upatrują jego przyczyny w kofeinie, zmęczeniu nadnerczy, zbyt intensywnym trybie życia, lub wręcz przeciwnie, w braku aktywności fizycznej. Jednak jak dowodzą Autorzy, przyczyna może leżeć dużo głębiej… w twoich mitochondriach.

Zespół chronicznego zmęczenia – epidemia XXI wieku

Mitochondria – twoje osobiste generatory energii

Czy wiesz, że praktycznie w każdej komórce twojego ciała znajdują się setki, a nawet tysiące mitochondriów? Odpowiadają one za produkcję energii potrzebnej komórkom do wykonywania ich unikalnych funkcji. Często mitochondria porównywane są do elektrowni lub generatorów energii. Kiedy stają się dysfunkcyjne – wyłączają produkcję energii, nie mogą produkować mocy, której potrzebują twoje komórki.

Mitochondria – generatory energii w twoim organizmie

Co to oznacza? Serce nie może skutecznie pompować krwi. Mięśnie nie są w stanie właściwie poruszać twoim ciałem. Układ odpornościowy nie zwalcza infekcji. Jelita i mikrobiom jelitowy nie trawią pokarmu tak jak powinny. Gruczoły zawodzą w kwestii produkcji hormonów, a neurony nie zasilają skutecznie wszystkich funkcji mózgu. Ten brak efektywnej produkcji energii komórkowej sprawia, że odczuwasz symptomy zmęczenia lub chronicznie niski poziom energii. Dobra wiadomość jest taka, że możesz to zmienić!

Doładuj swoje mitochondria nową energią

Z pomocą przyjdą ci Autorzy – światowej sławy lekarz medycyny funkcjonalnej oraz dietetyk. Dzięki nim zrozumiesz naukowe przyczyny chronicznego zmęczenia. Dowiesz się jaką rolę pełnią mitochondria w produkcji i zwiększeniu poziomu energii. Odkryjesz jaką pracę wykonuje twoje ciało, by regulować poziom tej energii w organizmie. Poznasz również zaskakującą rolę mikrobiomu jelitowego w prawidłowym funkcjonowaniu mitochondriów. Uświadomisz sobie jak ważne są mitochondria dla zdrowia twojego mózgu i uniknięcia chorób neurodegeneracyjnych. Przede wszystkim jednak odkryjesz, jak z pomocą odpowiedniej diety, preparatów wzmacniających organizm i suplementów diety dosłownie DOŁADOWAĆ swoje mitochondria energią!

Zmęczenie i brak energii? Nigdy więcej!

To prawda! W tej wyjątkowej książce znajdziesz prosty plan, który pomoże ci pozbyć się zmęczenia i braku energii poprzez przywrócenie zdrowia mitochondriom. Brzmi skomplikowanie? Ale tak nie jest! Autorzy pomogą ci zoptymalizować odżywianie, rytm okołodobowy, poprawić sen, zdrowie jelit i mikrobiomu jelitowego, skład ciała, zdrowie mózgu. Dzięki temu wywołasz lawinę pozytywnych efektów, które będą promieniować na inne układy twojego organizmu. Pokonanie chronicznego zmęczenia to tylko początek! Zapobieganie chorobom nowotworowym i neurodegeneracyjnym, poprawa pamięci i zdrowia mózgu, a nawet zrzucenie tkanki tłuszczowej! To efekt domina, który ruszy, gdy zaczniesz dbać o swoje mitochondria!

Dieta mitochondrialna doładuje twoje mitochondria energią!

Prosty plan działania – dieta, wskazówki, porady

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

 • dowiesz się czym są mitochondria i jaką funkcję pełnią w twoim organizmie,
 • poznasz prostą dietę, która zapewni twoim mitochondriom stały dostęp do energii,
 • odkryjesz preparaty wzmacniające organizm i suplementy diety, które wspomogą ich działanie,
 • odbudujesz mikrobiom jelitowy,
 • zwiększysz wydolność energetyczną mózgu,
 • poznasz listę superfoods, które zapobiegną zmęczeniu i braku energii,
 • otrzymasz dopasowane do twoich potrzeb plany działania, np. plan poprawy zdrowia mózgu lub przywrócenia właściwego rytmu okołodobowego,
 • w końcu pokonasz zespół chronicznego zmęczenia!

Zobacz co eksperci sądzą o książce Odżyw swoje mitochondria

„Jeśli chcesz znów mieć energię dziecka i pragniesz poznać najbardziej przełomowe metody, by to urzeczywistnić, ta książka jest doskonałym rozwiązaniem! Przeczytaj, wprowadź w życie i ponownie rozpal w sobie ogień!”

– John Assaraf, prezes firmy NeuroGym, autor bestsellera Gimnastyka Umysłu – Innercise

„Ari Whitten pokazuje, jak aktywować własne wewnętrzne elektrownie energetyczne – mitochondria – aby pozbyć się zmęczenia, zyskać jasność umysłu i odzyskać witalność. Jego podejście jest innowacyjne, pełne współczucia, a przede wszystkim skuteczne. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z chronicznym zmęczeniem, czy po prostu chcesz mieć więcej energii, gorąco polecam tę książkę”.

– dr Izabella Wentz, autorka bestsellera „New York Timesa” Hashimoto’s Protocol

„Odżywianie jest jednym z pięciu kluczowych fundamentów budujących twoją energię i funkcjonowanie mitochondriów. Oto oparte na nauce podejście, które fachowo poprowadzi cię w tym kierunku!”

– dr Jacob Teitelbaum, specjalista w dziedzinie fibromialgii

„Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce wyjść z letargu i poznać naukową mapę, która prowadzi do pełnej witalności. Ari Whitten od lat jest moim głównym źródłem wiedzy o ludzkim ciele – nie ma nikogo, komu ufałabym w tej kwestii bardziej. Bez względu na to, jakie podejście do jedzenia stosujemy, ta książka dostarczy nam wielu strategii dotyczących odżywiania, które w pełni zoptymalizują nasz poziom energii”.

– dr Susan Pierce Thompson, autorka bestsellera „New York Timesa” Bright Line Eating

Doładuj swoje mitochondria i pożegnaj chroniczne zmęczenie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ