Uzdrowienie po udarze

Cofanie skutków i zapobieganie kolejnym udarom

  • ISBN: 978-83-65846-60-0;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 312;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Nadzieja dla osób, które przeżyły udar i ich bliskich

Jeśli zwróciłeś uwagę na tę książkę, prawdopodobnie oznacza to, że Ty lub ktoś, kogo kochasz, miał udar. Radzenie sobie z natłokiem informacji dotyczących udarów może być mylące i przytłaczające. A jeśli pacjent doświadczył zaburzeń umiejętności językowych, może być mu szczególnie trudno zrozumieć wszystko, co mówią lekarze, pielęgniarki i specjaliści. Czas z tym skończyć!

Jedyna publikacja przywracająca ludziom nadzieję

Ta książka składa się ze 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich zostało opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy i terapeutów. Pytania zaczynają się od podstawowych, ale są też bardziej złożone, aby zająć się różnymi obszarami odzyskiwania sprawności mózgu. A dla osób po udarze, które wciąż zmagają się z trudnościami czytania ze zrozumieniem lub dla członków ich rodzin, którzy po prostu są zbyt zmęczeni, by czytać długie teksty, każdy rozdział zakończony został zwięzłym podsumowaniem, które umożliwia wyszczególnienie tego, co w nim najważniejsze.

Ci ludzie wiedzą, o czym piszą!

Ta książka to wspólny projekt trojga wybitnych autorów:

Mike Dow – doktor psychologii, psychoterapeuta, autor oraz prezenter prozdrowotnych audycji radiowych i telewizyjnych. Bazując na własnych doświadczeniach Mike wierzy, że mózg posiada zdolność do samoregeneracji. Ten autor bestsellerów New York Timesa jest regularnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych.

David Dow przeżył w dzieciństwie rozległy udar. Obecnie jest współzałożycielem i wicedyrektorem fundacji dla afatyków Aphasia Recovery Connection oraz internetowej grupy wsparcia, która organizuje rozmaite wydarzenia na terenie Stanów Zjednoczonych. Opisał swoje doświadczenia w książce. Regularnie opowiada swoją historię biorąc udział w konferencjach dla patologów mowy i języka oraz spotkaniach dla chorych po udarze.

Megan Sutton – dyplomowana i wielokrotnie nagradzana patolog mowy i języka, ekspert w zakresie wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w procesie rehabilitacji poudarowych zaburzeń komunikacyjnych. Zaprojektowała przeszło dwadzieścia aplikacji elektronicznych adresowanych dla dorosłych pacjentów z zaburzeniami mowy i języka. Prowadzi spotkania dla afatyków na całym świecie i poprzez konsultacje, publikacje oraz wykłady pomaga specjalistom medycznym i chorym po udarze zintegrować technikę z rehabilitacją.

Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na najważniejsze pytania:

• co to jest udar i kto jest zagrożony?
• jaka jest najlepsza dieta dla osoby, która go przeżyła?
• w jaki sposób terapia grupowa jest porównywana z terapią indywidualną?
• czego pacjent powinien szukać u terapeuty?
• ile czasu zajmie powrót do zdrowia i jak chorzy mogą zmaksymalizować efekty rekonwalescencji?
• co można zrobić, aby zapobiec kolejnemu udarowi?

W tej publikacji znajdziesz wiele innych informacji, inspiracji, porad i wsparcia w charakterze wskazówek ku drodze do zdrowienia.

Skutki udaru można cofnąć!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ