Turbometabolizm

Jak zapobiec otyłości, cukrzycy, chorobom serca i innym dolegliwościom metabolicznym

  • ISBN: 978-83-65846-61-7;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 304;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Paweł Uklejski
0
1

Metabolizm – klucz do zdrowia

Większość osób biorących się za odchudzanie zastanawia się wyłącznie nad tym, jak szybko schudnąć. Tymczasem praca z metabolizmem może być kluczowa nie tylko dla smukłej sylwetki i dobrego samopoczucia, ale również dla zdrowia. Utrzymująca się nadwaga i cukrzyca nie tylko Cię zabiją – one sprawią też, że będziesz niepotrzebnie cierpieć przez lata. Ta oparta na naukowych faktach książka pokazuje, że można zapobiec chorobom sercowo-naczyniowym oraz wspomnianym wcześniej dolegliwościom, jak również je odwrócić, nawet w zaawansowanych przypadkach. Wystarczy świadomie jeść i pracować z własnym metabolizmem.

Topowy lekarz medycyny zdradza swoje sekrety

Najlepsi lekarze są mistrzami coachingu motywującymi swoich pacjentów do wprowadzenia zdrowych praktyk, które mogą umożliwić autouzdrowienie. Ten opis pasuje do autora tej publikacji, elitarnego lekarza, obeznanego z aktualnymi odkryciami naukowymi i w pełni oddanego zdrowiu pacjentów. Jest przykładem nowego gatunku terapeutów, którzy docierają do przyczyn i unikają niepotrzebnego i nadmiernego korzystania z leków, jak również procedur chirurgicznych stosowanych do leczenia chronicznych chorób.

Nareszcie zdrowe odchudzanie!

Ty również możesz osiągnąć normalną wagę i na zawsze pozbyć się nadmiernych kilogramów, niezależnie od tego, ile razy nie udało Ci się to w przeszłości. Autor ujawnia bowiem, że aktualnie wszyscy przegrywamy wojnę z przemysłem spożywczym, zbijającym kapitał na niebezpiecznych, uzależniających, przetworzonych produktach żywnościowych. Promuje on niezdrowe pożywienie i wydaje biliony dolarów by wesprzeć realizację swoich celów. Nadwaga i podatna na choroby populacja są w interesie przemysłu spożywczego i producentów leków.

Cztery uniwersalne zasady zdrowego odżywiania

Chociaż są osoby spoza głównego nurtu, propagujące diety bogate w oleje czy mięso, większość naukowców w dziedzinie nauk o żywieniu zgadza się co do tego, że dieta, którą można uznać za wspierającą zdrowie i może być rekomendowana przez lekarzy, musi opierać się na czterech podstawowych zasadach.
1. Dieta musi być bogata w naturalne pożywienie roślinne, zwłaszcza warzywa.
2. Węglowodany powinny być bogate w naturalny błonnik i mieć niski indeks glikemiczny jak na przykład rośliny strączkowe, dyniowate, grysik owsiany.
3. Należy unikać soli, białej mąki i słodzików.
4. Trzeba znacznie zredukować spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Ta książka pozwoli Ci zastosować te reguły we własnym jadłospisie.

Nie chodzi tylko o wagę, ale i o zdrowie!

Naukowcy na całym świecie przekonują się obecnie, że puste i nadmierne kalorie są toksyczne. Gdy je konsumujemy, skracamy nasze życie i wspieramy rozwój chorób chronicznych. Do tego powszechnego zamieszania dochodzi pomysł, że naszą odpowiedzią na wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę i wysoki poziom cholesterolu są leki, których będziemy potrzebować do końca naszego życia. Tymczasem zdrowie można znaleźć na własnym talerzu. Autor zdradza, jak go mądrze wypełnić.

Dowiedz się, co Cię uzależnia

Książka wyjaśnia, dlaczego ludzie muszą natychmiast zrozumieć, że przemysłowo produkowane wypieki, przekąski i napoje bezalkoholowe uzależniają i powodują choroby tak samo jak kokaina czy papierosy. Nadzorowana abstynencja jest kluczem do uwolnienia się od niebezpiecznych uzależnień. Ważne jest, by wiedzieć, że wycięcie odcinka żołądka człowieka nie wyleczy go, jeśli jest uzależniony od cukru.

Skorzystaj z wiedzy eksperta!

Autor to lekarz medycyny oraz pasjonat nauk o odżywianiu, fitnessie i ludzkich osiągnięciach. Jego misją jest pomaganie ludziom spowalniać proces starzenia się i zoptymalizować stan ciała na całą długość życia. Swój program opiera na przeciwzapalnej diecie o niskim indeksie glikemicznym, praktykowaniu regularnej aktywności fizycznej, medytowaniu i wysypianiu się.

Podładuj swój metabolizm i żyj długo i szczęśliwie

Z książki dowiesz się, dlaczego warto mieć turbometabolizm i co ma do zaoferowania w Twoim przypadku. Poznasz syndrom metaboliczny będący przyczyną leżącą u źródeł chronicznych chorób. Wdrożysz holistyczne podejście do leczenia cukrzycy u osób otyłych i poznasz znaczenie wody w diecie. Opanujesz stres zanim on zapanuje nad tobą, nauczysz się zdrowo wysypiać i poznasz superżywność, suplementy oraz przepisy na najzdrowsze dania. Zaczniesz także efektywnie wykorzystywać indeks glikemiczny i trzypoziomowy program ćwiczeń.

Od metabolizmu do zdrowia!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ