Tybetańska Księga Zdrowia

Przywracanie zdrowia i energii dzięki Tradycyjnej Medycynie Tybetańskiej – Sowa Rigpa

  • ISBN: 978-83-65846-85-3;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 300;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Patrycja Buraczewska
Mariusz Golak
0
0

Tradycyjna medycyna tybetańska czyli Sowa Rigpa

Cierpisz na nawracające dolegliwości? Wypróbowałeś już mnóstwo sposobów, by je wyeliminować, ale dotychczas żaden z nich nie przyniósł oczekiwanych rezultatów? W trosce o swoje zdrowie chciałbyś skorzystać z naturalnych metod uzdrawiania, ale nie wiesz, które okażą się skuteczne? Szansę na odzyskanie zdrowia znajdziesz w Tradycyjnej Medycynie Tybetańskiej. Jest to stara, ale obecnie przeżywająca swój renesans, nauka, zwana Sowa Rigpa. Medycyna tybetańska, podobnie jak medycyna chińska, jest jednym z najstarszych holistycznych systemów uzdrawiania, który obejmuje zarówno ciało, energię, jak i umysł. Jej celem jest zapobieganie chorobom, ich eliminacja, wydłużenie życia oraz zapewnienie szczęścia.

Związek między człowiekiem a naturą

Od zarania dziejów w niemal każdej kulturze związek człowieka z naturą był bardzo ważny i stanowił nieodłączny element życia. Tak jest również w medycynie tybetańskiej. Sowa Rigpa wiele czerpie z przyrody, zarówno jeśli chodzi o rytuały, jak i ziołowe lekarstwa. Człowiek sam jest częścią natury, a więc i metody eliminacji chorób są naturalne. W publikacji opisane zostały m.in. energie pięciu żywiołów i odpowiadające im narządy, uzdrawianie mantrami, diagnoza z oczu, a także terapie z użyciem naturalnych narzędzi do masażu takich jak kamienie szlachetne czy muszle. Dzięki nim przywracanie zdrowia następuje w sposób naturalny. A to tylko kilka z przedstawionych w publikacji przykładów.

Stawianie baniek, terapia moksą, balneoterapia i tybetańskie zioła

Dzięki tej, pierwszej na polskim rynku, książce opisującej medycynę tybetańską poznasz wiele alternatywnych metod terapeutycznych, które są bezpieczne, skuteczne i w pełni naturalne.
Odkryjesz między innymi:
– historię i filozofię medycyny tybetańskiej,
– punkty terapeutyczne Sowa Ripga i ich wykorzystanie w akupunkturze,
– terapie takie jak: balneoterapia, masaż Kunye, terapia moksą, pałeczkami, okadzanie czy uzdrawianie kanałów energetycznych,
– które olejki do masażu należy stosować dla typologii wiatru, żółci, flegmy
– zalecenia dotyczące diety i stylu życia przy nierównowadze żółci, flegmy czy wiatru,
– ćwiczenia uszu, języka, oczu przywracające harmonię organizmowi,
– tybetańskie zioła i przyprawy, które skutecznie wyeliminują Twoje schorzenia,
– jogę tybetańską, która wyrówna energię, otworzy kanały oraz zrelaksuje umysł
i wiele innych niezwykle praktycznych informacji, które pozwolą Ci przywrócić lub zachować zdrowie.

Medycyna tybetańska w eliminacji współczesnych dolegliwości

Z książki dowiesz się również, w jaki sposób stawianie baniek wpływa na nasz system energetyczny i jakie dolegliwości eliminuje. Bański pomogą Ci w pozbyciu się kaszlu, ataków astmy, bólu menstruacyjnego, wzdęć, biegunki, rwy kulszowej i wielu innych powszechnych dolegliwości. Dzięki informacjom zawartym w tej książce zaczniesz również stosować okadzanie dymem i zapomnisz o bólach i zawrotach głowy, nudnościach czy osłabieniu. Wyeliminujesz takie przypadłości jak sztywność karku, wzdęcia, skurcze brzucha, a wszystko to po zastosowaniu terapii pałeczkami. Okłady natomiast skutecznie obniżą gorączkę i zredukują opuchliznę.

Skorzystaj z rad autorytetu i uzdrów swoje życie

Zainteresowanie Autora Tradycyjną Medycyną Tybetańską zaowocowało napisaniem wielu książek oraz artykułów z tej tematyki, co przyniosło mu rozgłos w kręgach medycznych Wschodu i Zachodu. Dr Nida jest Dyrektorem Medycznym Sorig Khang International (SKI), a także współzałożycielem International Ngak-Mang Institutee (NMI), które powstało z myślą o kultywowaniu tradycji Rebkong Ngakpa we współczesnym społeczeństwie tybetańskim. Prowadzi międzynarodowe szkolenia z zakresu Medycyny Tybetańskiej. Podczas kursów dr Nida przekazuje swoją wiedzę o tradycyjnych metodach uzdrawiania zachodniej publiczności.

Sowa Rigpa – uzdrawianie ciała, umysłu i duszy

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ