Dieta ketogeniczna dla peskatarian

100 prostych i skutecznych przepisów dla wegetarian mających w jadłospisie także ryby i owoce morza

  • ISBN: 978-83-8272-168-3;
  • Cena katalogowa: 54.50 zł;
  • Ilość stron: 224;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Dieta ketogeniczna dla peskatarian – jak szybko schudnąć, wzmocnić odporność i zredukować stany zapalne dzięki zdrowemu odżywianiu

Dieta ketogeniczna bije rekordy popularności. Choć szybko spala tłuszcz i sprzyja odchudzaniu, to nie przez wszystkich postrzegana jest jako w pełni zdrowa. Tłuste mięsa i wędliny budzą wątpliwości wielu zwolenników zdrowego odżywiania. Okazuje się jednak, że istnieje skuteczna dieta wysokotłuszczowa i nieskowęglowodanowa, która zarazem nie jest standardową dietą ketogeniczną. To dieta peskatariańska w wersji keto. Czerpie ona wszystko co najlepsze z diety wegetariańskiej, a jednocześnie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczy. Dzięki tej książce nauczysz się stosować w praktyce dietę ketogeniczną dla peskatarian. Dowiesz się, jak szybko schudnąć, łącząc obie diety w zdrowy i zbilansowany sposób. W ten sposób zyskasz również skuteczną dietę przeciwzapalną. Jednocześnie znajdziesz tu 100 przepisów dla peskatarian wraz z gotowym 14-dniowym planem posiłków. Aby prezentowana dieta była jeszcze łatwiejsza, wszystkie potrawy zostały opisane pod kątem makroskładników. W efekcie nie musisz samodzielnie dokonywać obliczeń potrzebnych składników odżywczych.

Dieta peskatariańska w wersji keto

Dieta peskatariańska wprowadza do posiłków wegańskich ryby i owoce morza. W ten sposób czerpie z tradycji kuchni śródziemnomorskiej, która uważana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Oprócz ryb i owoców morza, peskatarianie jedzą warzywa, zboża, rośliny strączkowe, a także nabiał i jajka. Co zyskują osoby wprowadzające do diety peskatariańskiej elementy keto? Przede wszystkim więcej zdrowych tłuszczy w jadłospisie, które pochodzą między innymi z ryb. Jakie zaś korzyści czerpią zwolennicy zdrowego odżywiania w stylu keto, sięgający po tę odmianę diety peskatariańskiej? Ci z kolei mogą liczyć na większe spożycie warzyw i owoców (oczywiście o niższej zawartości węglowodanów), dzięki czemu uzupełnią swoje menu o ważne składniki odżywcze, np. błonnik. Mimo połączenia obu modeli odżywiania, sama idea diety ketogenicznej pozostaje bez zmian. Chodzi w niej o zamianę głównego źródła energii z węglowodanów na tłuszcze. W ten sposób ciało osiąga stan ketozy, dającej rewelacyjne rezultaty podczas odchudzania.

Odchudzanie to nie wszystko

Połączenie diety peskatariańskiej i ketogenicznej przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak szybko schudnąć, ta odmiana diety wegetariańskiej jest właśnie dla ciebie. Ale na tym bynajmniej nie kończy się lista zalet diety ketogenicznej dla peskatarian. Redukując masę ciała, zmniejszysz ryzyko chorób przewlekłych związanych z otyłością, takich jak cukrzyca czy choroby serca. Odczujesz również mniejszy ból stawów, jeśli się z nim borykasz. Przestrzeganie diety ketogenicznej zwiększa poziom „dobrego” cholesterolu (HDL) i obniża „złego” (LDL). W efekcie zmniejsza się ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Z kolei ograniczając węglowodany, dieta ketogeniczna poprawia poziom glukozy we krwi, co obniża zapotrzebowanie na insulinę z korzyścią dla diabetyków. Jest ona także skuteczną dietą przeciwzapalną – doprowadzając do ketozy, redukuje stany zapalne. Oprócz tego stan ketozy poprawia jasność umysłu i zmniejsza mgłę mózgową.

Przepisy dla peskatarian i rady dla kulinarnych nowicjuszy

Książka zawiera wiele wartościowych wskazówek, które ułatwią stosowanie diety ketogenicznej dla peskatarian na co dzień. Przybliża produkty spożywcze, po które warto sięgać, i takie, których należy unikać. Można też znaleźć w niej dokładnie opisane zasady wyboru i przygotowania ryb oraz owoców morza. Każdemu przydadzą się również praktyczne podpowiedzi dotyczące organizacji kuchni i spiżarni, a także listy zakupów. Biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką w osiągnięciu stanu ketozy odgrywa ograniczenie węglowodanów, ważne jest, aby śledzić ich dzienne spożycie. W tej książce nie będziesz musiał się martwić obliczaniem węglowodanów. Ich ilość podana jest przy każdym przepisie i planie posiłków.

Odchudzanie proste i przyjemne

Rozpoczęcie nowej diety niekiedy stresuje, a konieczność przyswojenia dodatkowej wiedzy może zniechęcać. Dlatego książka zawiera gotowy dwutygodniowy plan posiłków, który pomoże płynnie przejść na peskatariański styl życia. Każdy dzień w planie posiłków zapewnia optymalne proporcje makroskładników odżywczych, utrzymując niski poziom węglowodanów, wysoki tłuszczów i umiarkowany białka. Plan posiłków ułożony jest tak, aby korzystały z niego dwie osoby. Większość przepisów w książce obliczona jest na cztery lub więcej porcji. Oznacza to, że w niektóre dni możesz zjeść to, co ci zostało z poprzednich posiłków. Śniadania są szybkie i łatwe, dzięki czemu nie będziesz musiał tracić zbyt wiele czasu na ich przygotowywanie. Z kolei obiady – smaczne, urozmaicone i – co najważniejsze – sycące. Wśród przepisów nie zabrakło również przekąsek keto. Pojawiły się one, by zaspokoić nagłe uczucie głodu i w razie potrzeby uzupełnić „paliwo”.

Dieta peskatariańska w wersji keto – korzyść dla zdrowia i szczupłej sylwetki

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ