Tajemnica zdrowego mózgu

Jak wykorzystać neuroplastyczność oraz właściwości prawej i lewej półkuli mózgu, aby przywrócić zdrowie i odkryć psychologiczne i biologiczne możliwości umysłu

  • ISBN: 978-83-8272-247-5;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Paweł Uklejski
0
0

Neuroplastyczność mózgu – znajdź motywację i sposoby na to, jak ćwiczyć mózg i doskonalić poprawę pamięci

W tej książce znajdziesz odkrywcze badania naukowe, które są doskonałym dowodem na neuroplastyczność mózgu. Potwierdzają one, że mózg może stale rozwijać się w wyniku doświadczeń. Bez wątpienia twoja prawa i lewa półkula potrafią się regenerować w wyniku pozytywnych doświadczeń, jak również traumatycznych przeżyć i chorób, takich jak udar mózgu. Zrozumiesz, jak stymulować pracę mózgu i wykorzystywać w pełni jego możliwości, aby osiągnąć zdrowie i szczęście. Zawarta tu wiedza o prawej i lewej półkuli mózgu rzuci nowe światło na twoje emocje i zachowanie. Przekonasz się, że możesz mieć ostry umysł w każdym wieku. Poznasz skuteczne sposoby na na stres i poprawę pamięci. Stosując odpowiednie ćwiczenia z zakresu rozwoju osobistego, możesz stale rozwijać swój mózg.

Półkule mózgu – emocjonalna i myśląca? Sprawdź, co na to neuronauka i psychologia

W XX wieku uczono nas, że prawa półkula mózgu jest mózgiem emocjonalnym, a lewa półkula – mózgiem racjonalnego myślenia. Obecnie neuronauka dowodzi, że nie jest to takie oczywiste. Każda półkula ma zarówno mózg emocjonalny, jak i mózg myślący. Autorka, na przykładzie własnej rekonwalescencji po ciężkim udarze, opisuje, jak plastyczny jest nasz mózg i jak nieograniczone możliwości w nim tkwią. Przekonasz się, że we wnętrzu twojej głowy mieszkają cztery różne osobowości, które wzajemnie się komunikują oraz kształtują emocje i zachowania. W tej nowej, przełomowej książce dr Jill Bolte Taylor przedstawia te cztery odrębne moduły komórek jako cztery postacie, które składają się na to, kim jesteś.

neuronauka i ćwiczenia mózgu
Obecnie neuronauka dowodzi, że każda półkula ma zarówno mózg emocjonalny, jak i mózg myślący. Fot. Depositphotos

Dowiedz się, jak mózg kreuje otaczającą rzeczywistość

Opierając się na najnowszych wynikach badań naukowych o mózgu, a także na bogatym doświadczeniu, dr Jill pokaże ci, jak możesz wykorzystać prawą i lewą półkulę, jak znaleźć sposoby na stres, pokonać choroby i uzyskać wewnętrzny spokój. Autorka, nawiązując do swoich przeżyć związanych z udarem, rekonwalescencją, dostarcza licznych przykładów na niebywałą neuroplastyczność mózgu. Udowadnia, że twój mózg ma klucz do wyboru, kim i jak jesteś w każdej chwili. W tej książce znajdziesz narzędzia do zastosowania tej wiedzy w celu znalezienia równowagi i satysfakcjonującego życia. Odkryjesz nie tylko racjonalną część mózgu i dary analitycznego, krytycznego myślenia, jakimi obdarzają cię komórki mózgowe lewej półkuli, ale odblokujesz głęboki, duchowy wymiar kryjący się w prawej półkuli. Dowiesz się, jak mózg kształtuje twoje emocje, motywację i osobowość.

Dowiesz się, jak mózg kształtuje twoje emocje, motywację i osobowość. Fot. Depositphotos

Anatomia mózgu a osobowość. Odkryj, jak działa drużyna mózgu: cztery typy osobowości na drodze do szczęścia i rozwoju osobistego

Wszystko, co myślisz, czujesz lub robisz, zależy od komórek mózgowych, które pełnią daną funkcję. Jak ćwiczyć mózg? Ponieważ każda z czterech typów osobowości (nazywanych przez autorkę Czterema Postaciami) wywodzi się z określonych grup komórek, które czują się w twoim ciele wyjątkowo, każda z nich przejawia określone umiejętności, odczuwa określone emocje lub myśli w charakterystyczny sposób. W książce dr Taylor pokaże ci, jak zapoznać się z własnymi czterema typami osobowości. Nauczysz się obserwować, w jaki sposób przejawiają się one w twoim codziennym życiu, a także jak je rozpoznawać i odnosić się do nich u innych. Wprowadza też praktykę zwaną „naradą mózgów”. To narzędzie, dzięki któremu twoje Cztery Postacie mogą ze sobą rozmawiać, co pozwala ci wykorzystać ich mocne strony i wybrać, którą z nich chcesz uosabiać w danej sytuacji.

Zacznij swoją podróż w głąb mózgu już dziś

Im lepiej poznasz swój mózg i każdą z Czterech Postaci w sobie i w innych, tym większą władzę zyskasz nad swoimi myślami, uczuciami, związkami, stresem i całym życiem. W istocie odkryjesz, że masz moc wybierania, kim i jak chcesz być w każdej chwili. Pamiętaj, że kiedy twoje cztery typy osobowości współpracują ze sobą i równoważą się wzajemnie jako całość mózgu. Zyskujesz wtedy radykalnie nową mapę drogową do głębokiego, wewnętrznego spokoju. Przekonaj się, jak ten naukowy model obrazujący funkcjonowanie i neuroplastyczność mózgu działa w praktyce. Zmienisz pogląd na to, jak podchodzić do powrotu do zdrowia po udarze i traumatycznych przeżyciach. Ta książka to mapa drogowa do zrozumienia twoich czterech głównych wewnętrznych typów osobowości.

Znajdź łączność między prawą i lewą półkulą mózgu – poznaj moc 4 osobowości

ZAPISZ SIĘ