Jak pozbyć się chronicznego bólu barku

Terapia punktów spustowych w samodzielnym leczeniu zapalenia torebki stawowej, ścięgien i stawów oraz zespołu cieśni

  • ISBN: 978-83-8168-431-6;
  • Cena katalogowa: 59.90 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Co na ból barku?

Czy odczuwasz nieustający, kłujący ból barku, który zakłóca Twój sen, a praca staje się koszmarem? Czy zwykłe czynności sprawiają Ci ogromną trudność? Cierpisz nieustannie na zapalenie torebki stawowej, ścięgien i stawów, zespół cieśni i sztywność barku? To znak, że doskwiera Ci zespół bolesnego barku. Problemy z barkiem mogą trwać miesiącami, a nawet latami dlatego musisz natychmiast działać. Clair Davies – autor międzynarodowego bestselleru „Terapia punktów spustowych” podpowie Ci jak za pomocą masażu powięzi wyleczyć stan zapalny stawu barkowego. A także jak w pełni odzyskać zakres ruchów oraz całkowicie pozbyć się chronicznego bólu barku.

Jak wyleczyć bolący bark?

Zamrożony bark to zespół objawów ze strony wielu stawów i ścięgien. Doświadczany jest jako utrata ruchomości i ból w barku oraz górnej części ramienia. Najczęściej dotyczy on kobiet między czterdziestym a sześćdziesiątym rokiem życia. Doskwiera również osobom chorującym na cukrzycę typu 2 – jednak dotknąć może każdego. Tradycyjne terapie medyczne opierają się głównie na zastrzykach sterydowych i przyjmowaniu leków przeciwbólowych. Jednak one nie dają długotrwałych efektów. Prezentowana przez Autora terapia punktów spustowych powięzi gwarantuje trwałą ulgę. Opisane w książce skuteczne techniki, które stosowane są na całym świecie przez lekarzy i terapeutów w leczeniu bólu mięśniowo-powięziowego, oparte są na delikatnym masażu skupiającym się na wskazanych miejscach bolesności tkanki miękkiej. Wystarczy, że wprowadzisz je do swojego życia. A to pozwoli Ci uwolnić się od bólu, odzyskać zakres ruchów i skrócić czas powrotu do zdrowia.

Terapia punktów spustowych w leczeniu bólu

Autor, posiada certyfikat w zakresie masażu leczniczego i pracy z ciałem, specjalizował się w terapii punktów spustowych w celu leczenia bólu. Zainteresował się tą techniką, gdy dzięki automasażom konkretnych punktów skutecznie wyleczył się z zamrożonego barku. Zainspirowany tymi doświadczeniami, rozpoczął intensywne studia nad punktami spustowymi i bólem przeniesionym, czego wynikiem jest ten podręcznik opisujący metody uwolnienia się od bólu barku.

Skuteczne techniki zwalczania bólu barku

W książce znajdziesz obszerne i wnikliwe podsumowanie problemów barkowych spowodowanych mięśniowo-powięziowymi punktami spustowymi w dwudziestu czterech uczestniczących w procesie mięśniach. Autor podpowiada, jak samodzielnie zająć się tym problemem i wyeliminować ból barku. Przedstawia prostą metodę manualną, którą każdy może stosować samodzielnie – automasaż punktów spustowych pozwoli konsekwentnie pokonać ból i odzyskać zakres ruchów. Prezentuje technikę masażu oraz wyczerpująco omawia alternatywne terapie manualne mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Dodatkowo, w książce znajdziesz wyczerpujący zestaw metod klinicznych dla fizykoterapeutów, terapeutów i masażystów, niezwykle pomocny do skutecznej diagnozy i leczenia mięśniowo-powięziowego bólu barkowego.

Opinia autorytetu na temat tej książki

Clair Davies wykonał wspaniałą pracę analizując i upraszczając trudne zagadnienie, które jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych klinicystów. Jego przegląd anatomii i kinezjologii barku oraz centralnej roli mięśni w kontrolowaniu barku jest mile widzianą przez lekarzy i terapeutów prezentacją. Proste rysunki i opisy czynią temat zrozumiałym także dla osób bez formalnego wykształcenia medycznego. Co najważniejsze, Autor pokazuje bardzo konkretne sposoby skutecznego leczenia punktów spustowych, które moim zdaniem są podstawowym powodem większości przypadków bólu i sztywności barku. Szczerze polecam tę książkę pacjentom z bólem barku i klinicystom zaangażowanym w badanie oraz leczenie pacjentów z tym problemem.

– dr Bryan J.O’Neill, asystent kliniczny
w Department of Rehabilitation Medicine
na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona w Filadelfii

Wylecz swój bark i odzyskaj sprawność

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ