Jak pozbyć się chronicznego bólu barku

Terapia punktów spustowych w samodzielnym leczeniu zapalenia torebki stawowej, ścięgien i stawów oraz zespołu cieśni

  • ISBN: 978-83-8168-431-6;
  • Cena katalogowa: 59.90 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
1

Poznaj i zastosuj domowe sposoby na ból barku

Czy odczuwasz nieustanne kłucie w barku? Takie, które zakłóca sen i sprawia, że praca staje się koszmarem. Czy codzienne czynności sprawiają ci trudność? Cierpisz na zapalenie torebki stawowej, chroniczne bóle mięśni i stawów, zespół cieśni lub sztywność barku? To znak, że doskwiera ci zespół bolesnego barku. Problemy z barkiem mogą trwać miesiącami, a nawet latami. Dlatego musisz natychmiast działać, by odzyskać zdrowie. Clair Davies, autor międzynarodowego bestselleru „Terapia punktów spustowych”, pokazuje, jak za pomocą masażu powięzi i punktów spustowych usunąć stan zapalny stawu barkowego. W jego książce znajdziesz domowe sposoby na ból barku i skuteczne ćwiczenia na stawy. Nauczysz się rozpoznawać objawy, poznasz prawdziwe przyczyny swoich dolegliwości i będziesz wiedział, jak samodzielnie się ich pozbyć. W ten sposób przywrócisz swojemu ciału sprawność ruchową i pozbędziesz się przewlekłego bólu.

Jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na ból barku?

Na tzw. zamrożony bark składa się zespół objawów odczuwanych w górnej części ramienia. Doświadczany jest jako utrata sprawności ruchowej oraz ból mięśni, stawów i ścięgien. Najgorsze jest to, że dotknąć może każdego. Niekiedy bywa następstwem zbyt intensywnej aktywności fizycznej. Wśród innych przyczyn wymienia się błędy postawy, choroby neurologiczne lub urazy mechaniczne. Tradycyjne praktyki medyczne bazują głównie na zastrzykach sterydowych i lekach przeciwbólowych. Jednak nie dają one długotrwałych efektów. Prezentowana przez Autora terapia wywodzi się z medycyny naturalnej i skutecznie poprawia stan zdrowia. Opiera się przede wszystkim na delikatnym masażu powięzi i punktów spustowych. Jego celem jest rozluźnienie bolesnych miejsc w tkance miękkiej. Wysoka skuteczność sprawiła, że jest on polecany przez lekarzy i terapeutów na całym świecie.

Dlaczego masaż punktów spustowych i powięzi daje tak dobre efekty

Problematykę bólów barku i mięśni Autor prezentuje wyjątkowo wszechstronnie. Dużo miejsca poświęca anatomii, funkcjom i dysfunkcjom barku w kontekście prawidłowego funkcjonowania ciała. Szczegółowo też opisuje 24 mięśnie związane z barkiem oraz bada jego kinezjologię, czyli zasady ruchu. Stanowi to konieczne wprowadzenie do wiedzy o bólu mięśniowo-powięziowym i punktach spustowych. Jest ona niezbędna, by ćwiczenia na stawy, mięśnie oraz ścięgna przyniosły oczekiwane efekty. Dzięki temu łatwiej będzie też zrozumieć objawy, przyczyny i czynniki utrwalające punkty spustowe. Dopiero w dalszej części książki Autor dzieli się wskazówkami na temat masażu i pokazuje, jak go prawidłowo wykonać. Pomocne w praktyce terapeutycznej są liczne ilustracje instruktażowe. W ramach poszerzenia palety dostępnych terapii pojawił się również rozdział poświęcony metodom alternatywnym, m.in. akupunkturze, akupresurze i osteopatii.

Skorzystaj z ćwiczeń na ból barku przygotowanych przez specjalistę o światowej renomie

Claire Davies posiada certyfikat z masażu leczniczego. Jego specjalnością jest masaż powięzi i punktów spustowych. Zainteresował się tą techniką, gdy pomogła mu pozbyć się dolegliwości związanych z zamrożonym barkiem. Zainspirowany własnymi doświadczeniami rozpoczął intensywne studia nad punktami spustowymi. Jednocześnie zgłębiał metody wywodzące się z medycyny naturalnej, których celem jest eliminacja bólów mięśniowo-powięziowych. Po latach badań i zbierania doświadczeń w pracy z pacjentami przygotował domowe sposoby na ból barku, które szczegółowo zostały opisane w tym podręczniku. Skorzystają z niego nie tylko osoby poszukujące skutecznych ćwiczeń na stawy i poprawiających funkcjonowanie mięśni. To również doskonałe wsparcie dla wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną służącą zdrowiu.

Zobacz, które ćwiczenia na ból barku pomogą w przypadku twoich dolegliwości

W książce znajdziesz obszerne podsumowanie problemów barkowych, którym towarzyszą przewlekłe bóle mięśni i stawów. Zostały one opisane w kontekście dwudziestu czterech mięśni najbardziej narażonych na powstawanie punktów spustowych. Autor przybliża i szczegółowo omawia prostą terapię manualną przeznaczoną do samodzielnego stosowania. Jest ona bezpieczna i nie wymaga farmakologii. A co najważniejsze – pozwala pokonać ból i odzyskać pełen zakres ruchów. Dodatkowo w publikacji zostały opisane alternatywne terapie manualne mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Wśród nich są m.in. akupunktura, osteopatia, terapia czaszkowo-krzyżowa, rolfing, kinezjologia, a nawet Reiki. Metody te zyskały już akceptację nie tylko zwolenników medycyny naturalnej. W książce znajdziesz także zestaw metod klinicznych pomocnych w diagnozie i terapii bólu barkowego. Ich adresatami są fizykoterapeuci i masażyści. Jeśli wciąż borykasz się z bólem barku, sprawdź, czy rozwiązania tego kłopotu nie zawiera właśnie ta książka.

Opinia autorytetu na temat tej książki

Clair Davies wykonał wspaniałą pracę, analizując i upraszczając trudne zagadnienie, które jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych klinicystów. Jego przegląd anatomii i kinezjologii barku oraz centralnej roli mięśni w kontrolowaniu barku jest mile widzianą przez lekarzy i terapeutów prezentacją. Proste rysunki i opisy czynią temat zrozumiałym także dla osób bez formalnego wykształcenia medycznego. Co najważniejsze, Autor pokazuje bardzo konkretne sposoby skutecznego leczenia punktów spustowych, które moim zdaniem są podstawowym powodem większości przypadków bólu i sztywności barku. Szczerze polecam tę książkę pacjentom z bólem barku i klinicystom zaangażowanym w badanie oraz leczenie pacjentów z tym problemem.

– dr Bryan J. O’Neill, asystent kliniczny w Department of Rehabilitation Medicine na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona w Filadelfii

Wylecz swój bark i odzyskaj sprawność

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ