Terapia punktów spustowych – praktyczny podręcznik

Twój przewodnik po samodzielnym leczeniu bólu

  • ISBN: 978-83-8272-698-5;
  • Cena katalogowa: 99.90 zł;
  • Ilość stron: 432;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: IV-dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
20
0

Skuteczne leczenie bólu to masaż punktów spustowych oparty na medycynie naturalnej

Silny ból mięśni, kręgosłupa czy pleców może pojawić się nagle. Związany być może z brakiem lub nadmiarem aktywności fizycznej czy objawem choroby. Potrafi niezwykle utrudnić codzienne funkcjonowanie i obniżyć jakość życia. W takiej sytuacji myślisz jedynie o tym, aby jak najszybciej się go pozbyć. Dlatego sięgasz po tabletki przeciwbólowe. Niestety przynoszą one tylko chwilową ulgę. Maskują, ale nie leczą przyczyny bólu, a czasami nawet pogarszają ogólny stan zdrowia. Na szczęście istnieje medycyna naturalna i skuteczne terapie manualne, które docierają do źródła choroby i bólu. To właśnie terapia punktów spustowych jest najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą masażu i automasażu. Służącą redukcji oraz leczeniu bólu pleców, kręgosłupa, mięśni czy innego, dokuczliwego bólu. Masaż punktów spustowych pomaga wyeliminować większość bólu mięśni stawów i kości w ciągu od trzech do dziesięciu dni! Daje również nadzieję osobom cierpiącym na fibromialgię czy bóle mięśniowo-powięziowe.

Na czym polega terapia punktów spustowych i masaż powięzi?

Metoda ta jest bezpieczna istosowana zarówno przez zawodowych chiropraktyków jak i całkowitych laików. Ta lekka aktywność fizyczna oparta na medycynie naturalnej polega na delikatnym uciskaniu lub rozciąganiu punktów spustowych – węzłów przykurczu w mięśniach lub tkankach łącznych wywołujących ból w różnych, często odległych od nich rejonach ciała. Samodzielny masaż punktów spustowych dociera do owych przykurczy. Rozciąga tkanki wokół nich i poprawia krążenie krwi. Taka regularna stymulacja punktu spustowego powoduje dotlenienie bolącego miejsca i często przynosi natychmiastową oraz długotrwałą ulgę.

Podejmij samodzielne leczenie różnego rodzaju bólu, dzięki terapii manualnej i odzyskaj zdrowie

Dzięki tej książce dostosujesz odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną, aby powrócić do zdrowia. Samodzielnie poradzisz sobie z rwą kulszową, bólami pleców, kręgosłupa, mięśni, krzyża, głowy, kolan i stóp. A także z zapaleniem stawów mięśni czy kości. Przedstawiony w niej masaż powięzi i terapia manualna punktów spustowych oparta na medycynie naturalnej będzie również pomocna przy bólach mięśniowo-powięziowych, urazach sportowych i powypadkowych. Jak zrobić taki masaż powięzi? Przewodnik nauczy cię jak samodzielnie identyfikować źródło swojego bólu, oraz zlokalizować punkt spustowy. Pomogą ci w tym jasno sformułowane instrukcje oraz czytelne ilustracje. Dowiesz się również, kiedy i w jaki sposób należy rozciągać bolesny mięsień. Podpowie też kiedy go ochładzać, bądź ogrzewać, by wzmocnić lecznicze działanie masażu.

Wyższość automasażu punktów spustowych nad farmakologią działa cuda dla zdrowia

Ogromną korzyścią samodzielnego stosowania terapii punktów spustowych jest możliwość szybkiej reakcji i uśmierzenie narastającego bólu. W momencie pojawienia się bólu lub jego nasilenia możesz reagować natychmiast. Sam zadecydujesz kiedy i jak często zastosujesz masaż punktów spustowych. Dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze. A dodatkowo unikniesz stresu związanego z oczekiwaniem w kolejkach czy prawidłowym rozpoznaniu choroby.

Czas wziąć sprawy w swoje ręce i pozbyć się bólu mięśni stawów i kości

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ