Jedz prawdziwe jedzenie

Pięć zasad utrzymania zdrowego mózgu i ciała

  • ISBN: 978-83-65404-27-5;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2016;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
NW-Paweł Uklejski
0
1

Współczesny świat, a zdrowa żywność

Współczesny świat zdominowany jest przez szybki tryb życia i niezdrowe nawyki żywieniowe. Nieodpowiednia dieta może przyczynić się do wielu chorób cywilizacyjnych. Najczęściej możemy zaobserwować otyłość, cukrzyce, choroby sercowe i nowotwory. Czy istnieje sposób, aby wdrożyć do swojego życia zasady zdrowego odżywiania? Okazuje się, że tak. Autorka książki przekazuje ci pięć prostych zasad odżywiania. W swojej publikacji mówi o korzystnych nawykach żywieniowych, które możesz stosować na co dzień. Poznasz dietę dla mózgu, dzięki której zachowasz w zdrowiu swój najważniejszy organ. Dowiesz się o prozdrowotnych właściwościach olejów roślinnych i sprawisz, że zachowasz zdrowe serce. Dodatkowo połączysz odżywianie z aktywnością fizyczną uprawiając jogę i medytację.

Korzystne nawyki żywieniowe

Zdrowa żywność to klucz do zachowania zdrowia i witalności. Oczywiście nie ma problemu, gdy od czasu do czasu zjemy fastfooda lub inną niezdrową przekąskę. Problem zaczyna się wtedy, kiedy takie produkty są podstawą naszego odżywiania. Powinniśmy skupić się na czerpaniu zdrowia z natury. Dobrą zasadą zdrowego odżywiania jest zjadanie jednego zielonego warzywa dziennie. Bez problemu możesz wdrożyć do swojej codziennej diety szpinak, jarmuż czy kapustę. W ten sam sposób warto dodać zdrowe tłuszcze pod postacią awokado, orzechów i nasion. Są one podstawą diety dla mózgu. Dzięki tym produktom twój mózg będzie bardziej efektywny, a przy tym zachowany w zdrowiu. Więcej informacji o korzystnych nawykach żywieniowych znajdziesz w książce.

Zdrowa żywność – zachowaj zdrowe serce i pożegnaj oleje rafinowane

Choroby układu sercowego to poważny problem współczesnego świata. To niestety powszechne zjawisko w krajach pierwszego świata. Dlatego warto, abyś zadbał o swoje zdrowie już teraz. Dla zachowania zdrowego serca dobrym pomysłem będzie włączenie do diety pełnoziarnistych zbóż. Autorka zaleca, aby skupić się przede wszystkim na kaszy jaglanej, brązowym ryżu i płatkach owsianych. Pełne ziarno zawiera sporo błonnika, który zmniejsza poziom cholesterolu LDL. Ponad to błonnik pomaga w utrzymywaniu we krwi niskiego poziomu glukozy. Warto również przemyśleć kwestię zrezygnowana z olejów rafinowanych. Olej roślinny, bogaty w witaminy i związki prozdrowotne, to świetny sposób na uzupełnienie diety. Niestety, ale rafinowana odmiana każdego oleju to nie jest zdrowe rozwiązanie. Często w sklepie możemy spotkać rafinowany olej kokosowy, słonecznikowy czy rzepakowy. Prozdrowotne właściwości wykazują tylko nierafinowane oleje tłoczone na zimno. Zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Terapię możesz bez problemu rozpocząć od dobrego oleju kokosowego lub lnianego.

Połącz zasady zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną

Każdy z nas wie, że sport to zdrowie. A gdyby tak połączyć aktywność fizyczną ze zdrową żywnością? Ruch i ćwiczenia pomagają nie tylko w uzyskaniu pięknej sylwetki. To również sposób na zachowanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Terapia z wykorzystaniem jogi i medytacji pomoże ci uzyskać spokój ducha. Warto poświęcić kilka minut każdego dnia, aby wyciszyć się i zrelaksować w aktywny sposób.

Zdrowa żywność i energia bez liczenia kalorii

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ