Kalistenika – skuteczny trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy ciała

Proste ćwiczenia na zdrowie i kondycję bez wychodzenia z domu

  • ISBN: 978-83-8168-708-9;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 200;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Paweł Uklejski
0
0

Trening siłowy bez sprzętu, czyli jak uprawiać kalistenikę w domu

Chcesz dzięki aktywności fizycznej poprawić swoje kondycję i zdrowie? Mamy dobrą wiadomość! Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na karnet do siłowni. Nie potrzebujesz też do tego specjalistycznego sprzętu ani modnego stroju. Wystarczą szczere chęci, odrobina przestrzeni i… własne ciało. Ćwiczenia kalisteniczne nie tylko pozwalają wzmocnić wytrzymałość. Jednocześnie podwyższają sprawność i modelują idealną sylwetkę bez nadmiernych wyrzeczeń, czasu czy pieniędzy.

Ćwiczenia kalisteniczne pozwalają zadbać o zdrowie i idealną sylwetkę. Fot. Depositphotos

Dzięki tej książce dowiesz się, jak na co dzień praktykować kalistenikę w domu. Poznasz proste ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru, w tym ćwiczenia na stawy. Bez trudu dopasujesz je do swojego poziomu sprawności i pożądanych celów. W ten sposób szybko odzyskasz formę. Dodatkowo korzystnie wpłyniesz na swoje zdrowie – pozbędziesz się bólu pleców, stawów, mięśni i kręgosłupa. Zarówno będących przykrym efektem siedzenia przy biurku, jak i nadmiernego wysiłku fizycznego. Te i inne korzyści sprawią, że trening siłowy bez sprzętu szybko stanie się twoją pasją i idealnym sposobem na stres.

Aktywność fizyczna sposobem na stres i zdrowie

Kalistenika jest formą aktywności fizycznej, która bazuje na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnego ciężaru. Pracując w ten sposób, zyskujemy profesjonalny trening siłowy bez sprzętu. Nie tylko wzmacnia on mięśnie, ale też eliminuje bóle różnych partii ciała. Inne aktywności służące podniesieniu kondycji traktują poszczególne partie mięśni oddzielnie. Proponują inne ćwiczenia na stawy, inne – na wytrzymałość, siłę czy uelastycznienie ciała. W przeciwieństwie do nich ćwiczenia kalisteniczne zapewniają całościowe podejście do sprawności fizycznej. Co więcej, wykorzystują wyłącznie kilka podstawowych technik. Dzięki temu są proste i przystępne dla każdego.

Ćwiczenia kalisteniczne można wykonywać w domu, bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu. Fot. Depositphotos

Kalistenika w domu – sposób na oszczędzenie czasu i pieniędzy

W pierwszej części książki można znaleźć charakterystykę poszczególnych grup mięśni. Autor udziela również praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowych zwyczajów żywieniowych oraz techniki określania celów. Dzięki temu wykonanie poszczególnych ćwiczeń kalistenicznych będzie łatwiejsze. Z kolei pozytywne nastawienie do treningu siłowego bez sprzętu sprawi, że stanie się on efektywniejszy. Kolejna część zawiera trzy różne programy kalisteniczne. Pierwszy z nich ułatwi przystosowanie się twoim mięśniom, stawom i kościom do nowej formy aktywności fizycznej. Drugi będzie wymagał więcej siły i kontroli nad ciałem. Na ostatni program złożyły się wyselekcjonowane ćwiczenia kalisteniczne. Są one specjalnie przeznaczone dla osób, które chcą szlifować zdobyte umiejętności. Książkę zamyka prezentacja różnych technik regeneracji organizmu. Służą one utrwaleniu efektów treningu siłowego bez sprzętu.

Ćwiczenia kalisteniczne szybko staną się twoją pasją. Fot. Depositphotos

Wzmocnij swoje mięśnie i miej zdrowe kości bez względu na wiek

Jeśli nie lubisz spędzać czasu w siłowni, wybierz trening siłowy bez sprzętu. Praktykując kalistenikę w domu, ćwiczysz bowiem, kiedy chcesz. Cele wyznaczasz samodzielnie. Dla niektórych ćwiczenia kalisteniczne będą sposobem na wzmocnienie mięśni, zwiększenie siły i zapewnienie sobie zdrowych kości. Inni dzięki ćwiczeniom z wykorzystaniem własnego ciężaru odnajdą idealny sposób na stres. Kolejni położą nacisk na kształtowanie prawidłowej sylwetki i poczucia sprawności. Jednak bezapelacyjnie na szczycie korzyści plasuje się polepszenie zdrowia. W tym eliminacja nadmiaru tłuszczu, rozluźnienie kręgosłupa i pozbycie się bólu pleców, stawów, mięśni i kręgosłupa. Wiele z tych dolegliwości jest pokłosiem siedzącego trybu życia.

Kalistenika w domu – wzmocnij swoje mięśnie, stawy i kości

 

Patroni:

  • fit.pl
ZAPISZ SIĘ