Mózg zmienia się sam. Innowacyjne techniki przywracania prawidłowych funkcji mózgu bez operacji i leków

  • ISBN: 978-83-65404-79-4;
  • Cena katalogowa: 59.90 zł;
  • Ilość stron: 500;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: II;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Neuroplastyczność mózgu – najnowsze odkrycia

Nowa nauka o neuroplastyczności obala powszechnie panującą teorię niezmiennego mózgu. Jeszcze niedawno wierzono, że wydajność ludzkiego mózgu jest stała, aż do momentu rozpoczęcia długiego procesu degeneracji. Dotychczasowa teoria wyrokowała, że ludzie, urodzeni z uszkodzonym mózgiem będą ograniczeni lub niesprawni przez całe życie. Jednak według ostatnich badań mózg regeneruje się tworząc nowe połączenia neuronów, dzięki temu zmienia swoją strukturę, by móc prawidłowo funkcjonować, gdy jego część ulegnie uszkodzeniu.

Nowatorskie techniki oparte na neuroplastyczności

Nagrodzony pisarz, psychiatra i psychoanalityk, który poświęcił się odkrywaniu tajemnicy neuroplastyczności opisuje niekonwencjonalne metody leczenia urazów mózgu, które zebrał od wybitnych naukowców z całego świata. Przedstawia różnorodne techniki leczenia oraz ćwiczeń, a także ich spektakularne działanie. Oprócz zaprezentowanych w książce wyników badań, poznasz również ludzi, których życie całkowicie zmieniło się dzięki tym nowatorskim technikom wykorzystującym neuroplastyczność.

Popraw pamięć, odzyskaj sprawność po udarze

W tej publikacji odkryjesz sposoby na poprawę pamięci, osiąganie lepszych wyników w nauce oraz metody, dzięki którym zaburzenia uczenia się zostały uleczone, a IQ badanych wzrosło. Poznasz dowody na to, że możliwe jest wyostrzenie pamięci osiemdziesięciolatków do tego stopnia, że komfort ich życia poprawi się do poziomu z czasu, gdy mieli pięćdziesiąt pięć lat. Wykorzystanie neuroplastyczności mózgu umożliwia odzyskanie wzroku nawet u ludzi niewidomych od urodzenia oraz odzyskanie słuchu u osób, które nigdy wcześniej nie słyszały. Uzyskasz informacje o ludziach, którzy przeszli udary wiele lat wcześniej i usłyszeli diagnozę, że nie można ich uleczyć, a jednak wrócili do zdrowia. Dowiesz się w jaki sposób przeprogramować swój mózg za pomocą swoich myśli, by uleczyć, dotychczas uważane za nieuleczalne, obsesje, traumy, ataki paniki czy choroby neurodegeneracyjne.

Zwiększ potencjał swojego mózgu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ