Uzdrowienie po udarze. Cofanie skutków i zapobieganie kolejnym udarom

Książka zawiera 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich zostało opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy i terapeutów. Skutki udaru można cofnąć!

  • ISBN: 978-83-65846-60-0;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 312;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;

Nadzieja dla osób po udarze i nie tylko

Jeśli zwróciłeś uwagę na tę książkę, prawdopodobnie oznacza to, że Ty lub ktoś, kogo kochasz, miał udar. Radzenie sobie z natłokiem informacji dotyczących udarów może być mylące i przytłaczające. A jeśli pacjent doświadczył zaburzeń umiejętności językowych, może być mu szczególnie trudno zrozumieć wszystko, co mówią lekarze, pielęgniarki i specjaliści. Czas z tym skończyć!

Jedyna publikacja przywracająca ludziom nadzieję

Ta książka składa się ze 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich zostało opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy i terapeutów. Pytania zaczynają się od podstawowych, ale potem stają się bardziej złożone, aby zająć się różnymi obszarami odzyskiwania sprawności mózgu. A dla osób po udarze, które wciąż zmagają się z czytaniem ze zrozumieniem lub dla członków rodziny, którzy są po prostu zbyt zmęczeni, by czytać długie teksty, każdy rozdział zakończony został zwięzłym podsumowaniem umożliwiającym wyszczególnienie tego, co w nim najważniejsze.

Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania:

· co to jest udar i kto jest zagrożony?
· jaka jest najlepsza dieta dla osoby, która go przeżyła?
· w jaki sposób terapia grupowa jest porównywana z terapią indywidualną?
· czego pacjent powinien szukać u terapeuty?
· ile czasu zajmie powrót do zdrowia i jak chorzy mogą zmaksymalizować efekty rekonwalescencji?
· co można zrobić, aby zapobiec kolejnemu udarowi?

W tej publikacji znajdziesz wiele informacji, inspiracji, porad i wsparcia w charakterze wskazówek ku drodze do zdrowienia.

Ci ludzie wiedzą, o czym piszą!

Niniejsza publikacja stanowi wspólny projekt trojga wybitnych autorów:

Mike Dow, doktor psychologii, psychoterapeuta, autor oraz prezenter prozdrowotnych audycji radiowych i telewizyjnych. Bazując na własnych doświadczeniach Mike wierzy, że mózg posiada zdolność do samoregeneracji. Ten autor bestsellerów New York Timesa jest regularnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych.

David Dow przeżył w dzieciństwie rozległy udar. Obecnie jest współzałożycielem i wicedyrektorem fundacji dla afatyków Aphasia Recovery Connection oraz internetowej grupy wsparcia, która organizuje rozmaite wydarzenia na terenie Stanów Zjednoczonych. Opisał swoje doświadczenia w książce. Regularnie opowiada swoją historię biorąc udział w konferencjach dla patologów mowy i języka oraz spotkaniach dla chorych po udarze.

Megan Sutton – dyplomowany i wielokrotnie nagradzany patolog mowy i języka, ekspert w zakresie wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w procesie rehabilitacji poudarowych zaburzeń komunikacyjnych. Zaprojektowała przeszło dwadzieścia aplikacji elektronicznych adresowanych dla dorosłych pacjentów z zaburzeniami mowy i języka. Prowadzi spotkania dla afatyków na całym świecie i poprzez konsultacje, publikacje oraz wykłady pomaga specjalistom medycznym i chorym po udarze zintegrować technikę z rehabilitacją.

Autorytety są zgodne – ta książka to przełom!

Wnikliwy i wyczerpujący poradnik na temat rekonwalescencji poudarowej.
Doktor Mehmet Oz, profesor chirurgii przy New York Presbyterian/Columbia University Medical Center

Rewolucyjny przewodnik na temat zapobiegania oraz leczenia udaru.
Doktor Daniel Amen, bestsellerowy autor New York Timesa

Będąc matką dziecka, które doznało zagrażającego życiu urazu mózgu wiem, jak ważna jest rola nadziei w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Książka Mike’a i Davida zawiera obydwa te elementy i jest adresowana do chorych po udarze oraz do ich najbliższych, którzy im kibicują.
JJ Virgin, bestsellerowa autorka New York Timesa

Mike i jego brat David dotykają niezwykle głębokiej prawdy w tej fantastycznej książce – wiara i siła ducha są niezbędne do pokonania najtrudniejszych życiowych zakrętów.
Gabrielle Bernstein, autorka bestsellerów Możesz czynić cuda i Szczęście to Twój wybór

Rekonwalescencja poudarowa wymaga trzech elementów: cierpliwości, uważności oraz optymizmu. Mike Dow wraz z bratem po mistrzowsku zadbali o odpowiednią dawkę wiedzy i inspiracji. Lektura obowiązkowa dla chorych po udarze i ich opiekunów.
dr psychologii Susan Albers, autorka bestsellerów z listy New York Timesa

Niniejsza książka powinna znaleźć się na półce wszystkich udarowców i ich najbliższych.
Tana Amen, dyplomowana pielęgniarka, bestsellerowa autorka New York Timesa

Wyczerpujący i emanujący empatią poradnik dla pacjentów po udarze i ich rodzin przyniesie ulgę, pocieszenie oraz cenną wiedzę każdemu, kto go przeczyta.
dr Andrea Pennington, bestsellerowy autor New York Timesa

Mój krewny miał udar, więc zdaję sobie sprawę, że optymalna rehabilitacja wymaga zaangażowania sztabu lekarzy. Mike i David na kartach tej doskonałej książki umożliwili wszystkim udarowcom i ich najbliższym dostęp do czołowych ekspertów.
dr Allison Arthur, stażystka z Kliniki Mayo i współwłaścicielka Centrum Dermatologicznego w Sand Lake

Skutki udaru można cofnąć!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ