Jak wzmocnić swój mózg

Wystarczy 1 godzina tygodniowo, aby zyskać najlepszą pamięć, produktywność i poprawić jakość snu

  • ISBN: 978-83-8168-731-7 ;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 448;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Mgła mózgowa przydarza się każdemu, ale problem pojawia się, gdy taki stan się utrzymuje

Zapomniałeś, gdzie położyłeś telefon lub klucze, choć jeszcze niedawno miałeś je w dłoni? Nie potrafisz przypomnieć sobie daty ważnego spotkania? Mylą ci się fakty dotyczące życia twojej rodziny? Coraz częściej brakuje ci słów? Każdy z nas czasem doświadcza mgły mózgowej, rozkojarzenia, zmęczenia i złego samopoczucia. Problem pojawia się wtedy, kiedy taki stan się utrzymuje. To najwyższa pora, aby zainteresować się zdrowiem mózgu! Stan zapalny mózgu może dotknąć każdego. Poznaj dietę dla mózgu, skuteczne ćwiczenia i sprawdzone sposoby na poprawę jego pracy.

W jaki sposób choroby autoimmunologiczne i stany zapalne wpływają za zdrowie mózgu

Czy wiesz, że istnieje ponad 70 rozpoznanych chorób autoimmunologicznych? Należą do nich między innymi choroby Alzheimera i Parkinsona, schorzenia sercowo-naczyniowe, udary, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń i demencja. Dlaczego tak wiele z nich dotyka mózgu? Według badań przeprowadzonych przez Autora, wybitnego eksperta w dziedzinie autoimmunologii, powodem jest to, że wszystkie te choroby i ich objawy są związane z tymi samymi produktami ubocznymi reakcji autoimmunologicznej. A więc podniesionym poziomem przeciwciał i stanem zapalnym, który dotyka również… mózgu. Informacje, jakie autor zawarł w tej przełomowej książce, dotyczą łączenia stanów zapalnych właśnie z funkcjonowaniem mózgu. Dowiesz się, jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu, poznasz również skuteczne sposoby na poprawę pamięci i funkcji poznawczych. Odkryj najlepsze ćwiczenia dla mózgu i dietę.

Jakie są objawy stanu zapalnego w mózgu i jak temu przeciwdziałać?

Kiedy stan zapalny atakuje mózg, może poważnie nadszarpnąć jego funkcjonowanie. Prowadząc do bólów głowy, utraty pamięci, napadów drgawek, nerwicy, depresji czy schizofrenii. Zwiększa też ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób neurodegeneracyjnych. Co istotne, stan zapalny mózgu nie musi być związany z zapaleniem opon mózgowych wywołanym przez wirusy. Autor, stosując zasady medycyny funkcjonalnej, oferuje obszerny przewodnik dotyczący sposobów na poprawę pracy mózgu. Uważa, że oczyszczanie organizmu, regeneracja jelit, utrzymanie równowagi w mikrobiomie jelitowym, zmniejszenie toksyczności i ugaszenie stanów zapalnych prowadzi do uzdrowienia mózgu. Godnym uwagi jest fakt, że program naprawczy Autora wykracza poza tradycyjny system opieki zdrowotnej, która do tej pory nie dała odpowiedzi na pytania o przyczyny tych chorób.

Przełomowy program, oparty na nauce o neuroplastyczności, pomoże ci wyzdrowieć

Instrukcje Autora są proste: stosując dietę dla mózgu, czyli wybierając odpowiednie pokarmy i unikając złych – w tym także toksyn środowiskowych – możesz przestać „dolewać oliwy do ognia” i zmniejszyć stan zapalny w sposób zdrowy i naturalny. Postępując według jego programu, zmienisz swoje życie na lepsze i osiągniesz doskonałą funkcję mózgu, poprawę pamięci, a co za tym idzie – także i zdrowie. Zauważysz znaczną poprawę pamięci, polepszy się też twoje samopoczucie, zniknie zamglenie, zmniejszy się zmęczenie. Autor przedstawia praktyczne porady, poparte badaniami naukowymi na temat neuroplastyczności. A także wskazówki, które pomogą ci zmienić styl życia i znacząco poprawić pracę twojego mózgu. Wystarczy tylko 1 godzina tygodniowo!

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

– dowiesz się, jaki wpływ na działanie mózgu mają choroby autoimmunologiczne i neurodegeneracyjne,

– poznasz różne mechanizmy wywołujące stany chorobowe,

– przekonasz się, jak zaburzenia równowagi jelitowej i mikrobiomu jelitowego odbijają się na zdrowiu mózgu,

– otrzymasz dowody na to, że toksyny środowiskowe i pola elektromagnetyczne są szkodliwe dla zdrowia,

– dowiesz się, jakie są objawy „nieszczelnego mózgu” i jak im przeciwdziałać,

– poznasz skuteczne ćwiczenia, praktyki i sposoby na poprawę pracy mózgu bez skomplikowanych terapii,

– zyskasz porady, jak skutecznie przeprowadzić oczyszczanie organizmu,

– przekonasz się, na czym polega dieta dla mózgu i jakie ukryte składniki z pożywienia mają negatywny wpływ na jego funkcjonowanie,

– zyskasz wiele inspirujących przepisów na potrawy, które pomogą uzdrowić Twój najważniejszy organ.

Ostry umysł w godzinę!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ