Uzdrawiająca moc muzyki

Naukowo udowodniony leczniczy wpływ muzycznych wibracji w walce z przewlekłymi chorobami, depresją, demencją czy terapią po udarze mózgu

  • ISBN: 978-83-8168-593-1;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 420;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Muzykoterapia – muzyka, która leczy depresję, niepokój, stany lękowe u dzieci i dorosłych

Muzykoterapia uznawana jest obecnie za odrębną dziedzinę medycyny. Leczy zarówno ciało, jak i duszę dorosłych oraz dzieci, co udowodnione naukowo. Od wieków jest znana jako panaceum, sposób na stres i metoda leczenia z zaburzeń emocjonalnych. Wspomaga również w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, pozwalając szybko powrócić do zdrowia. Muzykoterapia pomaga nie tylko się zrelaksować i uwolnić od stresu. Ale przede wszystkim działa uzdrawiająco w wielu chorobach neurodegeneracyjnych, zaburzeniach emocjonalnych i nie tylko. Może od razu nie wyleczy nas z koronawirusa (Covid-19). Jednak na pewno wesprze w powrocie do zdrowia i regeneracji osłabionego organizmu. A co, najważniejsze pomoże spokojnie przetrwać ten trudny czas i poprawić naszą pamięć. Muzykoterapia należy do technik i terapii samouzdrawiających medycyny naturalnej. Nie tylko wywołuje pozytywną energię, ale też pozwala na samouzdrawianie umysłu i ciała dzieci oraz dorosłych.

Muzykoterapia skuteczna metoda leczenia dzieci i dorosłych

Muzykoterapia, uzdrawiająca muzyka i jej zastosowanie w terapiach naturalnych

W tej książce profesor Stefan Kölsch, światowej sławy neurobiolog, przedstawia terapeutyczne zastosowanie muzykoterapii. Na podstawie licznych badań naukowych potwierdza jej szerokie działanie, często nieraz niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia. Wyjaśnia, czym jest muzykoterapia i terapia dźwiękiem. A także, dlaczego coraz więcej lekarzy, psychologów i terapeutów stosuje ją w leczeniu swoich pacjentów. Udowadnia, że odpowiednio dobrana muzyka uzdrawia. Nie tylko zaburzenia emocjonalne, depresję, niepokój czy stany lękowe. Ale także odpowiednio dobrane dźwięki są idealnym sposobem na stres i korzystnie wpływają na poprawę pamięci. Muzykoterapia działa również zdrowotnie na sferę zarówno emocjonalną, jak i psychiczną. Należy do gałęzi medycyny naturalnej i metod uzdrawiania holistycznego.

Uzdrawiająca muzyka, skuteczna i bezpieczna metoda w terapii po udarze i walce z przewlekłymi chorobami

Muzykoterapia dla zdrowia duszy i ciała

Znajdziesz tu wiele wskazówek i praktycznych informacji, opisujących zdrowotne działanie muzyki na mózg. Jej wpływu na inteligencję, przyswajanie obcego języka u dzieci czy zastosowanie jej w terapiach medycznych. Autor udowadnia, że muzyka pobudza siły witalne i zmniejsza odczuwanie bólu. Możesz ją stosować jako narzędzie terapeutyczne w wielu chorobach przewlekłych i schorzeniach. Opisuje, w jaki sposób działa uzdrawiająco w zaburzeniach emocjonalnych, neurologicznych i psychicznych. Jak skutecznie i bezpiecznie pomaga w leczeniu wielu chorób. W tym depresji, nerwicy, Parkinsona, Alzheimera, autyzmu, udaru mózgu, uzależnień, przewlekłego bólu, niepokoju, stanach lękowych, agresji czy zaburzeń snu. Terapia dźwiękiem wspiera również w powrocie do zdrowia osoby leżące w śpiączce, dzieci i dorosłych. W tej publikacji znajdziesz mnóstwo przykładów terapii uzdrawiającej muzyką. A także jej naukowo udowodnionego leczniczego wpływu w różnych chorobach i zaburzeniach. Poznasz konkretne i praktyczne wskazówki wspierania swojego zdrowia oraz samopoczucia w życiu codziennym.

Muzykoterapia lecznicza moc dźwięku

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ