Domowe sposoby eliminujące zakwaszenie organizmu

Masaże, lewatywy, głodówki, okłady, dieta

  • ISBN: 978-83-65846-23-5;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Paweł Uklejski
0
0

Czy wiesz, że nadmierne zakwaszenie organizmu powoduje raka i wiele innych poważnych chorób?

Już niemiecki lekarz i badacz Otto Warburg, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z 1931 roku, stwierdził, że komórki nowotworowe różnią się od komórek zdrowych wysokim poziomem kwasu mlekowego. Uczony był zdania, że nadmierne zakwaszenie organizmu jest przyczyną powstawania nowotworów. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że może powodować również alergie, cukrzycę czy choroby naczyń wieńcowych. Nawet codzienne, drobne, choć uciążliwe dolegliwości, takie jak ból głowy, duszności, skurcze czy zaburzenia snu, są spowodowanie brakiem równowagi pH w organizmie. Jak temu zapobiec? Istnieją skuteczne domowe sposoby regulujące zakwaszenie organizmu. Wśród nich prym wiedzie dieta eliminująca wszystko, co zakwasza organizm. Terapię odkwaszającą wspierają również masaże, post przerywany, a nawet lewatywy.

Objawy zakwaszenia organizmu – na co zwrócić uwagę

Typowe objawy zakwaszenia organizmu łatwo pomylić z objawami innych powszechnych chorób. To między innymi wypadanie włosów, próchnica zębów, problemy z dziąsłami, osteoporoza, reumatyzm i przedwczesne starzenie się. Jak więc ustalić, że są efektem zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej? Dzięki tej książce nie tylko nauczysz się prawidłowo rozpoznawać przyczyny i objawy zakwaszenia organizmu. Dowiesz się, co zakwasza organizm i jak samodzielnie przeprowadzić terapię równoważącą pH. Poznasz sposoby oczyszczania organizmu, a zwłaszcza jelit. Musisz bowiem wiedzieć, że choroby jelit są ściśle powiązane z zakwaszeniem organizmu. Zrozumiesz, dlaczego warto stosować post przerywany. Nauczysz się także uwalniać kwasowe złogi w tkance łącznej za pomocą masaży.

Co zakwasza organizm i jak skomponować zdrową dietę

Spożywanie żywności zasadowej jest podstawą terapii odkwaszającej. W książce tej znajdziesz listy produktów zalecanych i tych, których lepiej unikać, gdyż podwyższają pH. Niekiedy informacje na temat tego, co zakwasza organizm, zaskakują. Przykładowo, cytryna – wbrew pozorom – zalicza się do produktów zasadotwórczych. Dzięki tej publikacji zrozumiesz mechanizmy powstawania acydozy (kwasicy). Jeśli czujesz się niepewnie w kuchni, możesz skorzystać z gotowych przepisów na zasadotwórcze potrawy. W książce nie brakuje też propozycji dotyczących diety oczyszczającej. Jednocześnie będzie ona wartościowym wsparciem w zmaganiach z chorobami jelit.

Dlaczego masaż pomaga zwalczyć zakwaszenie organizmu

Ważną rolę w walce z zakwaszeniem organizmu odgrywa tkanka łączna. Akumuluje ona kwasy, których nie wydalił organizm. Niestety, ich nadmiar nie jest korzystny dla zdrowia. Dlatego należy je z tkanki łącznej usunąć. Jak to zrobić? Służą temu między innymi kąpiele, sauna, kuracje napotne, gorące i zimne kompresy, a także masaże. Autorka opisuje masaże zmniejszające zakwaszenie organizmu. Nadają się one do samodzielnego wykonania. Wśród nich są na przykład masaże głowy i karku, brzucha oraz nóg i stóp. Każdy bez trudu wykona je sam, a pomocne będą zamieszczone w książce ilustracje poglądowe i instrukcje.

Post przerywany i lewatywy jako proste terapie odkwaszające

Kolejnym istotnym elementem terapii odkwaszającej jest post przerywany. Głodówka służy zarazem oczyszczaniu organizmu, jak i jego odtruwaniu. Jak dowiedli naukowcy, wzmacnia ona zdrowe komórki, a osłabia chore. W książce tej znajdziesz plan głodówki, a także wskazówki, na co podczas niej zwracać uwagę. Dzięki publikacji dowiesz się również, jak prawidłowo przeprowadzić lewatywę. Doskonale sprawdza się ona nie tylko w przypadku zakwaszenia organizmu. Jest też pomocna w leczeniu chorób jelit. Poznasz też działanie soli gorzkiej, którą można stosować do oczyszczania organizmu. Wszystkie te metody zostały zaczerpnięte z medycyny naturalnej. Są więc bezpieczne i nie mają skutków ubocznych.

Medycyna naturalna – prosta recepta na zdrowie

W książce tej znajdziesz proste i skuteczne terapie zalecane przez medycynę naturalną w przypadku zakwaszenia organizmu. Otrzymasz listy superproduktów spożywczych oraz przepisy na zasadowe sałatki, zupy i dania główne. Nauczysz się samodzielnie wykonywać masaże i lewatywy równoważące poziom pH. Poznasz prozdrowotną moc głodówki i diety oczyszczającej. Zalecane w tej książce terapie odkwaszające przynoszą wielorakie korzyści. Co należy podkreślić, nie tylko w obszarze zdrowia fizycznego. Wpływają też pozytywnie na psychikę. Na koniec warto wspomnieć, że acydoza (kwasica) jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Dlatego warto wiedzieć, co zakwasza organizm i nauczyć się eliminować te czynniki.

Proste, naturalne, zdrowe i bezkosztowe terapie odkwaszające

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ