Histamina a niebezpieczne alergeny

Samodzielna diagnostyka i skuteczne zapobieganie ukrytej nietolerancji

  • ISBN: 978-83-8168-013-4;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 232;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Nietolerancja histaminy – wytwór wyobraźni czy uciążliwa przypadłość?

Jesteś stale zmęczony? Często boli cię głowa i odczuwasz niewytłumaczalny niepokój? Masz problemy ze skórą z powodu nawracających wysypek? Podejrzewasz u siebie alergię pokarmową? Zainteresuj się swoją dietą! Możliwe, że pewne produkty – po ich zjedzeniu – powodują u ciebie nadmierną produkcję histaminy. A to może oznaczać, że twoim problemem jest nietolerancja histaminy. Czym jest histamina? To hormon, który pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. Jest niezbędny dla przemiany materii, produkcji soku żołądkowego, regulacji czynności immunologicznych. A także do pobudzenia układu krążenia, gojenia się ran, rozszerzania naczyń krwionośnych, a także kontroli apetytu.

Poznaj objawy i przyczyny nietolerancji histaminy

Jednak wyższe stężenie histaminy w organizmie prowadzi do jego niepożądanych reakcji. Takich jak świąd, zlewne poty, zaczerwienienie skóry, a nawet zawroty i bóle głowy. Jakie są objawy nietolerancji histaminy? Gdzie tkwi przyczyna jej pojawienia się? Ta książka to twoje kompleksowe źródło wiedzy o histaminie. W publikacji znajdziesz wszystkie charakterystyczne objawy tej dolegliwości. Autorka od wielu lat zmagała się z wieloczynnikową nadwrażliwością chemiczną (MCS), czyli uczuleniem wywołanym ekspozycją na powszechnie występujące zanieczyszczenia środowiska. Doskwierały jej dolegliwości, takie jak zespół chronicznego zmęczenia, dysbioza, czyli choroba jelit, przewlekłe infekcje drożdżakami Candida i wirusem Epsteina-Barr. Cierpiała także na niezwykle silne nietolerancje i alergie pokarmowe (histaminy właśnie, ale też glutenu, fruktozy i białka mleka). Jak widzisz, nie dotyczą one tylko układu trawiennego! Z tej książki dowiesz się, jak Autorce udało się pokonać te schorzenia. Co może pomóc również tobie odzyskać zdrowie!

Stosowanie oczyszczającej diety przeciwzapalnej nie musi cię ograniczać

Jedną z zasadniczych kwestii w przypadku leczenia nietolerancji histaminy, jak i pozostałych alergii pokarmowych, są zmiany w diecie. Jak wygląda dieta w przypadku nietolerancji histaminy? Konieczne jest zastosowanie oczyszczającej diety przeciwzapalnej. Taka dieta zapobiegnie chorobom jelit i dalszemu podrażnianiu układu trawiennego. Czego nie jeść w przypadku nietolerancji histaminy? Jakie są produkty dozwolone? Żeby maksymalnie ułatwić ci modyfikacje stylu życia, Autorka zawarła w książce poręczne tabele produktów spożywczych i napojów. A także wiele praktycznych informacji, dotyczących na przykład jedzenia w restauracji.

Nietolerancja histaminy – kompleksowy poradnik z praktycznymi wskazówkami

Dzięki temu poradnikowi otrzymasz praktyczne wskazówki z życia codziennego osoby dotkniętej nietolerancją histaminy i innymi alergiami pokarmowymi. A także wszystkie informacje, które warto wiedzieć na temat histaminy. Autorka przedstawia objawy nietolerancji histaminy, w których produktach występuje jej najwięcej oraz jakie stężenie jej w organizmie może już dla niektórych osób być niebezpieczne. Dowiesz się, jak można tego uniknąć. Podaje również skuteczny sposób na samodzielne sprawdzenie, czy nietolerancja histaminy nie jest przyczyną twoich objawów. A także jakie badania należy wykonać w jej kierunku. Zawarte w poradniku wskazówki oraz różne możliwości terapeutyczne potwierdzone przy współpracy z wybitnymi lekarzami, terapeutami i dietetykami ułatwiają codzienne funkcjonowanie każdemu choremu, który szuka pomocy.

Uwolnij się od nietolerancji pokarmowych

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ