Ashtanga – dynamiczna odmiana jogi

Praktyka świadomości ciała, doświadczania spokoju, przypływu energii i lepszego zdrowia

 • ISBN: 978-83-8168-483-5;
 • Cena katalogowa: 59.50 zł;
 • Ilość stron: 368;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 16,5 x 24,0 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2020;
 • Nr wydania: I;
Jolanta Kondraciuk
Paweł Uklejski
0
0

Ashtanga joga wzmocni twoje ciało, poprawi zdrowie i oczyści umysł

Pewnie kojarzysz jogę wyłącznie z delikatnym rozciąganiem, relaksem i ćwiczeniami oddechowymi. Jeśli tak, to ashtanga joga może cię bardzo zaskoczyć. Jest to bowiem styl niezwykle energiczny, bazujący na elastyczności, ale też na sile. W praktyce potrafi wycisnąć z ćwiczącego przysłowiowe siódme poty. Co otrzymasz w zamian za wysiłek? Przede wszystkim w naturalny sposób oczyścisz swój organizm z toksyn. Poza tym usprawnisz działanie narządów wewnętrznych, wzmocnisz się i będziesz bardziej gibki. Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, mięśni, pleców czy stawów, na pewno je wyeliminujesz. Ale to nie wszystko. Zmiany odczujesz również w sferze mentalnej. Dzięki praktykowaniu ashtanga jogi pozbędziesz się złych emocji i ograniczających nawyków. Do tego zyskasz skuteczny sposób na stres. Jednym słowem osiągniesz harmonię ciała i ducha. Ashtanga joga łączy bowiem ukierunkowaną aktywność fizyczną z rozwojem wewnętrznym.

Ashtanga joga – jak ćwiczyć, by osiągnąć optymalne efekty

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera historyczne i filozoficzne podstawy ashtanga jogi. Z kolei w części drugiej znajduje się praktyka. W ten sposób publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat ćwiczenia ashtanga jogi. Są w niej nie tylko porady dla początkujących. Swoje dotychczasowe praktyki wzbogacą też bardziej doświadczeni jogini.

Poprzez tego typu aktywność fizyczną możesz wpływać na swoje ciało fizyczne i stan zdrowia. Oprócz asan w skład praktyki wchodzą głównie ćwiczenia oddechowe. Warto zwrócić uwagę także na specyficzny punkt skupienia spojrzenia, ważny przy każdym ruchu. Wszystkie te elementy składają się na niezwykłą terapię ciała i umysłu. Jedni potraktują ją w kategoriach skutecznego ćwiczenia na stawy. Inni dostrzegą również wymiar duchowy. Tak czy inaczej każdy regularnie praktykujący ashtanga jogę szybko zaobserwuje olbrzymią skalę pozytywnych zmian.

Joga – terapia na wiele dolegliwości

Każda pozycja (asana) została przystępnie i szczegółowo opisana. Ich wykonanie ułatwiają zamieszczone w książce poglądowe ilustracje i precyzyjne instrukcje. Uwzględniają one każdy, nawet najdrobniejszy ruch. To przede wszystkim wartościowe porady dla początkujących, choć nie tylko. Doświadczeni jogini również mogą sobie w ten sposób przypomnieć pewne elementy, które udoskonalą ich praktykę. W opisie asan nie brakuje również list prozdrowotnych korzyści. Dzięki nim można je dopasować do indywidualnych problemów ze zdrowiem. Na przykład pozycja psa z głową w dół to świetny sposób na stres. Ale też poprawi trawienie, rozciągnie barki i tonizuje jamę brzuszną. Z kolei pozycja rozciągania przodu ciała skutecznie leczy zmęczenie. Zatem ashtanga jogę można potraktować jako terapię na wiele mniej lub bardziej uciążliwych dolegliwości.

Uwolnij swoje myśli, odblokuj swoje ciało!

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak ćwiczyć ashtanga jogę z korzyścią dla zdrowia i duchowości. Będziesz potrafił prawidłowo wykonywać ćwiczenia oddechowe i komponować dietę. Poznając kolejne pozycje (asany) i regularnie praktykując tę niezwykłą aktywność fizyczną, poradzisz sobie z ograniczeniami ciała i umysłu. Nie tylko wzmocnisz swój świat duchowy, odbudujesz wewnętrzną harmonię, ale też zyskasz praktyczne narzędzie w walce z wieloma uciążliwymi dolegliwościami. Gdy nie wiesz, jak szybko schudnąć, ashtanga joga przyjdzie ci z pomocą. Gdy potrzebujesz skutecznych ćwiczeń na stawy, także będzie użyteczna. Równie dobrze sprawdzi się w roli remedium na bóle kręgosłupa, mięśni, pleców czy stawów.

Dzięki ashtanga jodze:

 • zwalczysz ból kręgosłupa, mięśni, stawów i pleców;
 • poradzisz sobie z zapaleniem stawów i osteoporozą;
 • odkryjesz skuteczny sposób na stres i pozbędziesz się depresji;
 • dowiesz się, jak szybko schudnąć;
 • otrzymasz skuteczne ćwiczenia na stawy dla osób w każdym wieku;
 • usprawnisz pracę serca i układu krwionośnego;
 • poprawisz system odpornościowy i trawienie;
 • odzyskasz energię, polepszysz jakość snu, wyregulujesz fale mózgowe.

Joga dla tych, którzy chcą więcej!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ