Osteoartroza

Usuń ból stawów dzięki delikatnym ćwiczeniom, diecie oraz medycynie naturalnej

  • ISBN: 978-83-8168-565-8;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5cm x 24,0cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Osteoartroza – jak samodzielnie poradzić sobie z bólem stawów, mięśni, kręgosłupa i pleców?

Coraz więcej osób cierpi na osteoartrozę. Czym jest osteoartroza? Chorobą cywilizacyjną spowodowaną zużyciem stawów. Towarzyszą jej bóle stawów, mięśni, pleców i kręgosłupa. Ich źródłem są stany zapalne wywołane urazami lub zwyrodnieniami. Wśród przyczyn osteoartrozy wymienia się: zbyt małą aktywność fizyczną, nieprawidłową postawę oraz długotrwałe obciążenia. Dochodzi do tego starzenie się organizmu. Pomimo zróżnicowanych przyczyn i złożonego charakteru choroby, jedno pozostaje bez zmian – uciążliwy ból. Znacznie obniża on jakość życia i utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Skuteczna i bezpieczna metoda na ból

Dzięki książce profesora Citaka poznasz program, który pozwoli ci poprawić stan zdrowia. Zahamuje on postęp choroby i złagodzi jej objawy, ze stanami zapalnymi na czele. Z publikacji tej dowiesz się, jak wspomóc leczenie bólu stawów, korzystając z medycyny naturalnej. Wykorzystasz do tego celu m.in. dietę przeciwzapalną, ćwiczenia na stawy, akupresurę i prosty masaż powięzi. Staną się one skutecznym i bezpiecznym narzędziem do samouzdrowienia.

Medycyna naturalna, dieta przeciwzapalna i aktywność fizyczna – tak niewiele trzeba, żeby zapomnieć o bólu

Program opracowany przez profesora Citaka łączy aktywność fizyczną, medycynę naturalną i dietę przeciwzapalną. Dzięki niemu każdy może ustalić przyczynę osteoartrozy, a potem znaleźć optymalny sposób leczenia bólu stawów. Najlepiej jednak łączyć różne metody, by zwiększyć efektywność terapii.

W książce znajdziesz kilka prostych testów. Dzięki nim ocenisz ryzyko choroby. Dowiesz się również, czy przyczyną twojego bólu jest faktycznie osteoartroza. Ale i tak kluczowe dla poprawy zdrowia są dieta przeciwzapalna i aktywność fizyczna. Umiarkowany sport, ćwiczenia na stawy, akupresura czy prosty masaż powięzi to świetne lekarstwa na tę chorobę. Dochodzi do tego zdrowe odżywianie, którego nie można bagatelizować. Pamiętaj, że osteoartroza wcale nie oznacza, że musisz pogodzić się z bólem. Możesz cieszyć się zdrowymi kośćmi i stawami niezależnie od postępującego naturalnego starzenia organizmu.

Akupresura i masaż powięzi – jak wykonywać je samodzielnie

Autor książki zachęca do stosowania prostych terapii manualnych – akupresury i masażu powięzi jako samodzielnych metod leczenia bólu stawów, mięśni, kręgosłupa czy pleców. Co więcej, podaje szczegółowe instrukcje, w tym lokalizacje punktów spustowych i sposoby nacisku. Podpowiada, na co zwracać uwagę podczas praktyki, a czego unikać. Istotnym wsparciem są tu ilustracje i rysunki anatomiczne. Opisane w książce techniki są alternatywą dla tych, którzy od razu nie chcą sięgać po tabletki przeciwbólowe. Regularnie stosowane łagodzą stany zapalne i rozluźniają mięśnie.

Dieta przeciwzapalna – smacznie i zdrowo

Dieta jest jednym z najprostszych sposobów dbania o zdrowie. Profesor Citak w swojej książce udowadnia bezpośredni związek między osteoartrozą a sposobem odżywiania. Podaje produkty, których należy koniecznie unikać, oraz takie, które „karmią chrząstki”. Dzieli się też spostrzeżeniami dotyczącymi częstotliwości jedzenia i wielkości porcji. Poleca także zioła i przyprawy, po które chorzy na osteoartrozę powinni sięgać. Znaczną część książki stanowią przepisy na smaczne potrawy. Dzięki zawartym w poszczególnych produktach składnikom odżywczym zyskasz zdrowe kości i stawy, a także odbudujesz uszkodzone chrząstki. Dieta wsparta ćwiczeniami na stawy stanie się motorem pozytywnych zmian.

Wcale nie jesteś skazany na życie z bólem stawów!

Wbrew pozorom osteoartroza nie jest chorobą spowodowaną wyłącznie starzeniem się organizmu, choć faktycznie konieczność leczenia bólu stawów rośnie wraz z wiekiem. Jednak cierpią na nią również sportowcy oraz osoby preferujące aktywny tryb życia. Chcąc pozostać w dobrym zdrowiu do późnej starości, warto wiedzieć, że początki choroby zwyrodnieniowej stawów pojawiają się wcześniej. I już wtedy należy reagować. W ten sposób zawczasu zadba się o zdrowe kości i stawy.

Naturalne metody na zdrowe stawy

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ