Pranajama i inne techniki oddechowe w jodze

Dla rozładowania stresu, wzmocnienia siły fizycznej, złagodzenia lęku, lepszej koncentracji i zwiększenia libido

  • ISBN: 978-83-8272-325-0;
  • Cena katalogowa: 119.10 zł;
  • Ilość stron: 336;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 cm x 24 cm ;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
15
0

Oddychanie to jedna z podstawowych funkcji życiowych. Jak prawidłowo oddychać?

Oddychanie jest jedną z najbardziej naturalnych czynności, jakie wykonujemy. Od pierwszego wdechu po ostatnie tchnienie, całe życie spędzamy w nieustannym cyklu wdechów i wydechów. Jednak niewiele osób uczy się, jak należy prawidłowo oddychać. Dlaczego w ogóle oddychamy? W jaki sposób oddech może wpływać na nas na płaszczyźnie emocjonalnej, energetycznej, fizycznej i duchowej? Jak też możemy wykorzystać oddech do pozytywnej transformacji w naszym życiu? Jeśli interesujesz się jogą, pranajamą i innymi technikami oddechowymi w jodze praktykowanymi w tego rodzaju aktywności fizycznej, sięgnij po tę publikację.

Naukowe dowody potwierdzające moc oddechu

Książka to rewolucyjny podręcznik dotyczący uwalniania mocy oddechu. Autor, uznany praktyk terapii, jaką jest joga, zagadnienia dotyczące oddychania omawia z humorem i wielką przejrzystością. Na potwierdzenie swoich tez przywołuje naukowe dowody. W przystępny sposób poznasz fizjologię oddechu, budowę struktur anatomicznych zaangażowanych w proces oddychania. A także fizyczne skutki, jakie oddech wywiera na ciało i umysł. Autor wyjaśnia to wszystko zrozumiałym językiem, aby treść książki była zrozumiała dla każdego.

Terapia oddechu nie tylko dla joginów

Nawet jeśli jeszcze nie praktykujesz jogi, ale chciałbyś skupić się na tym, jak prawidłowo oddychać, zainteresują cię rozdziały poświęcone systemom równowagi w ciele. Dowiesz się, na przykład, jak energia przemieszcza się w ciele pod wpływem naszego oddechu. I jaki to ma wpływ na twoje emocje i cały układ nerwowy. Jak już pewnie się domyślasz, ćwiczenia oddechowe i nauka technik oddychania w jodze są doskonałym sposobem na stres i dobry sen. Prawidłowe oddychanie jest też kluczowe, kiedy odczuwasz niepokój lub popadasz w stany lękowe.

Poznaj pranajamę i inne techniki oddechowe w jodze

Ponieważ Autor jest praktykiem jogi, informacje dotyczące technik oddychania w jodze są rzetelne i sprawdzone. Poznasz pranajamę, a także inne koncepcje i ćwiczenia oddechowe związane z praktyką jogicznego oddechu. Każda technika pranajamy jest szczegółowo wyjaśniona i podzielona na poszczególne elementy. Tak, by zilustrować praktykę oraz jej efekty energetyczne, emocjonalne i fizjologiczne. Przybliżysz sobie także wszelkie możliwości zastosowania każdego ćwiczenia. Poznasz teorię, ale czeka też cię praktyka! Autor przygotował w tej książce wiele sekwencji oddechowych, w których dany oddech może być wykorzystany jako potężne narzędzie do manifestowania pozytywnych zmian i wpływania na zdrowie oraz samopoczucie. Przekonaj się, jak to działa!

Techniki oddechowe w jodze do wykorzystania w codziennych czynnościach

Autor zaznacza, że to nie jest książka tylko dla osób praktykujących jogę. Skierowana jest do każdego, kto chciałby żyć lepszym, szczęśliwszym i zdrowszym życiem. Korzystając z praktycznych przykładów z życia codziennego, Autor wyjaśnia, jak sekwencje i ćwiczenia oddechowe zwiększą wydajność podczas aktywności fizycznej i regeneracji twojego zdrowia, wpływają na dobry sen, wzmacniają funkcje poznawcze, łagodzą niepokój i stany lękowe, promują głęboki relaks, są dobrym sposobem na stres i wiele więcej.

Naucz się, jak prawidłowo oddychać w jodze i nie tylko.

I wprowadź równowagę do swojego życia

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ