Proste i skuteczne ćwiczenia na ból pleców

20-minutowy program, który wyeliminuje ból, wzmocni mięśnie, skoryguje sylwetkę i poprawi kondycję

  • ISBN: 978-83-8272-276-5;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Paweł Uklejski
0
0

Ćwiczenia na ból pleców i stawy szansą na poprawę zdrowia i codzienny relaks

Ból pleców jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych. Zdaniem specjalistów około 80% ludzi na świecie doświadczy bólu pleców w którymś momencie swojego życia. Często towarzyszy mu ból kręgosłupa, stawów i mięśni. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo „demokratyczna” dolegliwość. Dotyka ona zarówno starszych, jak i młodych, zdrowych i borykających się z innymi chorobami, osoby wykonujące pracę biurową i fizyczną. Niektórzy pogodzili się z myślą, że ból będzie im towarzyszył do końca życia. Dlatego starają się z nim „zaprzyjaźnić”. Niestety, potrafi on skutecznie uprzykrzyć życie.

Proste ćwiczenia potrafią skutecznie wyeliminować ból pleców. Fot. Depositphotos

Na szczęście proste i dostępne każdemu ćwiczenia na stawy i ból pleców mogą szybko poprawić stan zdrowia. Dzięki tej książce poznasz skuteczny program treningowy, który złagodzi ból pleców. Jednocześnie wzmocni on mięśnie i zapewni zdrowe kości. Jest on w pełni bezpieczny i bez trudu można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Publikacja zawiera serię ćwiczeń rozciągających oraz mało obciążających treningów cardio. Są one uszeregowane od łatwych do trudniejszych. Ponadto znaleźć w niej można zalecenia dotyczące diety, snu i ergonomii miejsca pracy.

Jak złagodzić ból pleców – poznaj prosty sposób na poważne choroby i uciążliwe dolegliwości

Program przedstawiony w tej książce koncentruje się na dolnej części pleców, gdyż jest to najczęstszy obszar bólu i dyskomfortu. Jednak można go wykorzystać również do leczenia innych partii pleców. Prezentację ćwiczeń poprzedza analiza anatomii tej części ciała. Autor opisuje budowę, zależności i zasady funkcjonowania mięśni, ścięgien, więzadeł, dysków i nerwów. Wychodzi bowiem z założenia, że zastosowanie odpowiedniej terapii wymaga najpierw znalezienia źródła problemu. Ból pleców, podobnie jak bóle kręgosłupa, stawów czy mięśni, jest wypadkową wielu czynników. Wśród nich znajdują się: niezdrowa dieta, nadwaga, brak snu i aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia są nadmierne tycie, spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej czy obciążenie stresem. Każdy z tych czynników zostawia ślad w ludzkim ciele. Brak reakcji szybko odbija się na zdrowiu.

Tego typu proste ćwiczenia można bez trudu wykonać samodzielnie w domu. Fot. Depositphotos

Ćwiczenia na ból pleców i wzmocnienie kręgosłupa – czas na działanie

Główną część książki stanowi 4-tygodniowy program ćwiczeń. Zawiera on ćwiczenia cardio, a także służące rozciąganiu i wzmocnieniu kręgosłupa oraz mięśni głębokich. Wszystkie zaprezentowane aktywności fizyczne zostały podzielone na: łagodne, łatwe, średnie i zaawansowane. Dzięki temu można je wdrażać stopniowo i dopasować do swoich umiejętności i kondycji. Program doskonale sprawdza się zarówno w przypadku ostrego, jak i przewlekłego bólu pleców. Nadaje się również do leczenia bólu kręgosłupa, stawów czy mięśni. Korzystanie z książki i wykonywanie poszczególnych ćwiczeń ułatwiają ilustracje oraz dokładne instrukcje. Są też wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i środków ostrożności.

Nie zapomnij o profilaktyce!

Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce nie tylko dowiesz się, jak złagodzić ból pleców. Poznasz też niezawodne sposoby na wzmocnienie kręgosłupa czy zdrowe kości. To nie wszystko. Autor porusza również niezwykle istotną dla zdrowia kwestię profilaktyki. Ból pleców może bowiem powracać, gdy nie wyeliminujemy niewłaściwych zachowań. Dlatego w książce znajdują się informacje, jak wyzbyć się szkodliwych nawyków i ustrzec się błędów związanych z codziennym trybem życia. Niekiedy przeorganizowanie miejsca pracy, zmiana przyzwyczajeń podczas snu, a nawet robienie prania czy siedzenie na kanapie w odpowiedniej pozycji potrafią zdziałać cuda. Ważna jest bowiem świadomość prawidłowej postawy podczas stania, siedzenia i poruszania się. To klucz do zdrowia i codziennego relaksu.

Ból pleców? Zapomnij o nim dzięki prostym i skutecznym ćwiczeniom!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ