Uwolnij ciało i psychikę od bólu

Holistyczna diagnoza i proste ćwiczenia, dzięki którym wyeliminujesz ból, szumy uszne, migreny i zawroty głowy

  • ISBN: 978-83-8272-241-3;
  • Cena katalogowa: 74.70 zł;
  • Ilość stron: 344;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Odkryj nowatorską diagnostykę bólu i wypróbuj niezwykłą metodę holistycznego uzdrawiania

Czy zdarzyło ci się cierpieć z powodu uporczywych bólów głowy bądź stawów, których medycyna konwencjonalna nie była w stanie racjonalnie wytłumaczyć? A może zmagałeś się z bólami pleców lub kręgosłupa, choć badania potwierdzały, że cieszysz się znakomitym zdrowiem? Zapewne każdy jest w stanie stworzyć listę chorób, których przyczyny są trudne do wyjaśnienia. Jak je zatem właściwie zdiagnozować? Czy można w tej sytuacji skutecznie pozbyć się uciążliwych objawów? Okazuje się, że satysfakcjonujących odpowiedzi na te pytania udziela psychosomatyka. Z kolei sprawdzoną drogą do poprawy zdrowia jest holistyczne uzdrawianie. Często bowiem bywa tak, że prawdziwe powody problemów z ciałem skrywa umysł. Kontrolę nad nim można przywrócić poprzez przywrócenie samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Jak to zrobić? Proste i skuteczne rady dostarcza niniejsza książka.

Odwrócona plecami kobieta dotyka dłonią bolącego karku. Ubrana jest w biały podkoszulek.
Czasami trudne do zdiagnozowania bóle pleców czy kręgosłupa spowodowane są kłopotami natury psychicznej. Fot. Depositphotos

Jak uwolnić ciało i umysł od bólu?

Dzięki tej książce dowiesz się, czym są łańcuchy mięśniowo-powięziowe i jak wpływają na zdrowie. Nauczysz się analizować swoje emocje i rozumieć prawdziwe przyczyny chorób. Stosując innowacyjną diagnostykę bólu i proste ćwiczenia z pogranicza psychoterapii i osteopatii, usuniesz blokady hamujące twój rozwój osobisty i odkryjesz skuteczne sposoby na stres. Przy tym zrozumiesz, że kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu są przede wszystkim spokojny umysł i samoakceptacja. Tą drogą pozbędziesz się wielu rodzajów bólu, w tym bólu głowy, kręgosłupa, stawów i pleców, a także migren czy szumów usznych. Razem z nimi znikną stany lękowe i chroniczny niepokój. Odzyskując kontrolę nad swoim życiem, uczynisz je lepszym.

Łańcuchy mięśniowo-powięziowe – klucz do zrozumienia przyczyn chorób i dolegliwości

Zdaniem autora książki, doświadczonego osteopaty i psychoterapeuty, przyczyną wielu niewyjaśnionych chorób są trudne emocje i negatywne przeżycia. Gdy nie zostaną one właściwie przepracowane, prowadzą do stanów lękowych i niepokoju, a także obniżają poczucie własnej wartości. To nie wszystko. W dalszej kolejności, „odkładając się” w narządach wewnętrznych, powodują ich napięcie. Z kolei napięte narządy wewnętrzne „ciągną” mięśnie i powięzi. Tak właśnie powstają łańcuchy mięśniowo-powięziowe. Sprawiają one, że napięcie powstające w jednej części ciała powoduje ból w zupełnie innym miejscu. Z osteopatycznego punktu widzenia narządy ulokowane poniżej przepony wpływają na nerwy i stawy znajdujące się m.in. w biodrach, kolanach, miednicy i dolnym odcinku kręgosłupa. Z kolei nieprawidłowe napięcia w narządach powyżej przepony oddziałują na nerwy i stawy barków, ramion, kręgosłupa szyjnego i podstawę czaszki.

Brunetka siedzi w łóżku i obiema rękami trzyma bolącą głowę.
Terapie holistyczne zakładają jedność ciała i psychiki. Dlatego trudno wyobrazić sobie zdrowe ciało fizyczne bez spokojnego umysłu. Fot. Depositphotos

Holistyczne uzdrawianie krok po kroku

Pierwsza część książki traktuje o związkach ciała i psychiki. Autor szczegółowo analizuje przyczyny dolegliwości z punktu widzenia psychosomatyki. Jednocześnie przybliża technikę rezonansu, która jest kluczem do poznania emocji wypartych ze świadomości. Z kolei w drugiej części prezentuje niektóre powszechnie występujące choroby. Na przykładzie konkretnych pacjentów tłumaczy zasady powstawania łańcuchów mięśniowo-powięziowych i ich wpływ na zdrowie. W ten sposób wyjaśnia przyczyny trudnych do wytłumaczenia objawów. Książka zawiera także wiele praktycznych ćwiczeń, w tym sprawdzone sposoby na stres. Można je stosować samodzielnie niczym apteczkę pierwszej pomocy.

Samodzielna diagnostyka bólu – zobacz, jakie to proste!

Terapie holistyczne zakładają jedność ciała i psychiki. Dlatego trudno wyobrazić sobie zdrowe ciało fizyczne bez spokojnego umysłu. Chroniczny niepokój czy stany lękowe mają wyniszczającą moc. Dlatego docierając do głęboko skrywanych lub wypartych ze świadomości emocji, zyskujemy szansę na prawdziwe uzdrowienie i niczym nieskrępowany rozwój osobisty. Jednak koniecznym wstępem jest przywrócenie poczucia własnej wartości i samoakceptacja. Dzięki tej książce będzie to możliwe.

Chcesz poradzić sobie z bólem kręgosłupa, pleców lub głowy? Najpierw zrozum swoje emocje!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ