Naturalne sposoby na zespół jelita drażliwego, nietolerancje pokarmowe, wzdęcia i zgagę

Prosty plan żywieniowy, ćwiczenia i masaże dla zachowania zdrowego mikrobiomu i całego układu trawiennego

 • ISBN: 978-83-8272-376-2 ;
 • Cena katalogowa: 139.30 zł;
 • Ilość stron: 360;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 16,5 cm x 24 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2022;
 • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Odpowiednia dieta i sposób odżywiania pomogą nie tylko na zespół jelita drażliwego, wzmocnią również twoją psychikę!

Zaparcia, biegunki, zgaga i refluks, wysypki skórne i alergie pokarmowe, bóle brzucha, wzdęcia, bezsenność, niepokój, a nawet stany depresyjne… Czy wiesz, że wiele z tych dolegliwości może być związanych z chorobami układu pokarmowego? Niewielu lekarzy pierwszego kontaktu potrafi trafnie zdiagnozować przyczyny zaburzeń emocjonalnych. A także powiązać je z chorobami jelit i innymi schorzeniami układu pokarmowego. Tymczasem najnowsze badania wykazują, że związek między mózgiem a jelitami może mieć olbrzymi wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Ponieważ, według szacunków, jedna na cztery osoby w ciągu roku doświadczy problemu ze zdrowiem psychicznym, dlatego więcej osób powinno rozważyć zadbanie o dobrą kondycję mikrobiomu jelitowego, czyli mikrobów zasiedlających jelita.

Refluks, wzdęcia, zespół jelita drażliwego – jaka dieta będzie najlepsza?

Nikt nie powinien lekceważyć przewlekłych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Niezależnie od tego, czy chodzi o okazjonalne incydenty, czy o uciążliwe dolegliwości każdego dnia. Czy wiesz, że niemal 30 procent populacji przyznaje, że boryka się na co dzień z chorobami jelit lub dolegliwościami ze strony układu trawiennego, które negatywnie wpływają na jakość ich życia? Jak zdiagnozować objawy chorób jelit? Czy samodzielnie możemy stwierdzić alergie pokarmowe? Jakie są strategie radzenia sobie z uciążliwymi kłopotami z brzuchem? Czy jedynym ratunkiem na zespół jelita drażliwego będzie dieta? Zamiast przekopywać Internet, warto skorzystać z informacji zawartych w tej książce. Zawiera ona potwierdzone naukowo, bezpieczne i praktyczne wskazówki, dzięki którym dowiesz się więcej o najczęstszych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. A także zapoznasz się ze strategiami radzenia sobie z nimi.

Czy wiesz, że w układzie pokarmowym tkwi 70 procent twojej odporności?

Okazuje się, że na naszym układzie pokarmowym spoczywa ogromna odpowiedzialność. Tu znajduje się 70 procent wszystkich komórek immunologicznych! Autorka tej książki przekona cię, że w pierwszej kolejności warto zadbać właśnie o stan zdrowia jelit. Dzięki informacjom w niej zawartym zrozumiesz, jak funkcjonuje układ pokarmowy. Poznasz świat mikrobiomu jelitowego, którego dobra kondycja – jak już dobrze wiesz – ma zasadnicze znaczenie w przypadku ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Autorka, która jest niekwestionowaną ekspertką w dziedzinie żywienia i zdrowia jelit, omawia w tej książce przyczyny i objawy najczęstszych chorób i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zgaga, refluks, zespół jelita drażliwego, alergie i nietolerancje pokarmowe – to tylko niektóre z nich. Dzięki prostym asanom jogi, masażom i ćwiczeniom oddechowym, które również znajdziesz w tym wszechstronnym poradniku, uspokoisz nie tylko swoje jelita, ale i umysł.

Oczyszczanie jelit kluczem do poprawy zdrowia całego organizmu

Z tą rewolucyjną książką otrzymasz indywidualne plany działania na poprawienie kondycji twoich jelit i proste receptury ich oczyszczania. A to wzmocni twoje zdrowie i poprawi samopoczucie. Skończą się uciążliwe dolegliwości ze strony twojego brzucha. Lepiej się wyśpisz i pożegnasz skutki stresu. Dołączone do książki poręczne kwestionariusze pomogą ci zdiagnozować przyczynę twoich dolegliwość tak, abyś mógł włączyć skuteczne strategie leczenia. Poznasz zasady diety przeciwzapalnej oraz wpływu laktozy i glutenu na stan twojego zdrowia. Autorka wskaże ci także korzyści płynące z diety low-FODMAP, diety roślinnej i naturalnych probiotyków.

W tym kompletnym przewodniku po zdrowiu jelit znajdziesz:

 • ponad 50 przepisów na pożywne, wzmacniające jelita potrawy zgodne z założeniami przeciwzapalnej diety low-FODMAP;
 • indywidualne plany rozwiązywania typowych dolegliwości, takich jak wzdęcia i IBS;
 • zatwierdzone przez dietetyka programy wykrywania i radzenia sobie z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi;
 • sprawdzone receptury zawierające naturalne probiotyki na powszechne dolegliwości układu pokarmowego;
 • sekwencje jogi i ćwiczenia oddechowe dla uspokojenia zarówno jelit, jak i umysłu;
 • praktyczne wskazówki, jak i kiedy ćwiczyć, spać i jeść, aby czuć się jak najlepiej.

Jelita to twój drugi mózg, zadbaj o nie!

ZAPISZ SIĘ