Usuwanie bólu stawów i kręgosłupa zgodnie z Tradycyjną Medycyną Alpejską

Manualne zwiększanie elastyczności stawów i ścięgien za pomocą metody Skribben®

  • ISBN: 978-83-8272-208-6;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 152;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24,0 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Paweł Uklejski
30
0

Odkryj sekrety niezwykłej terapii manualnej, wywodzącej się z Tradycyjnej Medycyny Alpejskiej

Bóle pleców, stawów, kręgosłupa czy mięśni to plaga naszych czasów. Są konsekwencją nieprawidłowej postawy, zmian zwyrodnieniowych związanych ze starzeniem czy urazów sportowych. Niezależnie od przyczyny potrafią uprzykrzyć życie. Medycyna konwencjonalna nie zawsze skutecznie radzi sobie z tego typu dolegliwościami. Z kolei przypisywane leki mogą wywoływać skutki uboczne. Okazuje się, że w tej sytuacji pomocne mogą być medycyna ludowa i naturalna. Tradycyjna Medycyna Chińska (w tym akupresura) czy praktyki rosyjskich szeptuch cieszą się coraz większą popularnością. Mniej znana, ale nie mniej skuteczna jest Tradycyjna Medycyna Alpejska. Niniejsza książka przybliża zasady stosowania metody Skribben®. Wywodzi się ona właśnie z Tradycyjnej Medycyny Alpejskiej. To terapia manualna, która eliminuje dolegliwości stawów i kręgosłupa, a także sprawdza się w leczeniu bólów mięśniowo-szkieletowych. Dzięki tej publikacji nauczysz się stosować tę niezwykłą technikę uzdrawiającą. Dowiesz się, kiedy należy jej używać i jakie są przeciwwskazania. Leczenie przez dotyk jest praktycznie pozbawione ryzyka, a jego nauka nie wymaga specjalistycznego przygotowania.

Metoda Skribben® – skuteczny sposób na ból pleców, stawów, kręgosłupa i mięśni

W końcu lat 70. XX wieku Klaus Karsch, młody niemiecki lekarz, odbył dwuletnią podróż w regionie Alp. W tym czasie odwiedził wsie i niewielkie miasteczka w Austrii, Szwajcarii i Włoszech. Spotkał tam ludzi o niesamowitych umiejętnościach w leczeniu stawów i dbaniu o zdrowe kości. Zdobyte doświadczenia wykorzystał w swojej praktyce lekarskiej. Na ich podstawie opracował metodę Skribben®, która została opatentowana w Niemieckim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Czerpie ona z wielowiekowej tradycji alpejskiej medycyny ludowej i naturalnej, a polega na leczeniu przez dotyk. Została jedynie dostosowana do wymogów dzisiejszych czasów.

Terapia inna niż wszystkie

W przeciwieństwie do akupresury, chiropraktyki czy wielu technik masażu metoda Skribben® polega na mobilizacji ścięgien. Skupia się ona zarówno na samych ścięgnach wyczuwalnych dotykiem, jak i przejściach ścięgien do mięśni. Poprzez nacisk terapeuta likwiduje napięcia lub przykurcze w tkankach. Dzięki temu uwalnia pacjenta od bólu pleców, kręgosłupa czy mięśni. Zamieszczone w książce zdjęcia pokazują i objaśniają wszystkie najważniejsze chwyty i procedury wykonywane na różnych stawach. Tekst i ilustracje uzupełniają się wzajemnie, dostarczając wiedzy niezbędnej do przyswojenia sobie zasad tej terapii. Dzięki temu każdy może się jej łatwo nauczyć. Dotyczy to zarówno specjalistów w dziedzinie masażu, jak też osób bez wykształcenia medycznego. Co ważne, metoda nie wymaga profesjonalnego sprzętu.

Jakie są wskazania do stosowania metody Skribben®?

Ta wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Alpejskiej terapia manualna sprawdza się w każdym rodzaju bólu stawów, kończyn i kręgosłupa. Jest ona szczególnie skuteczna w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych i biodrowych oraz impingementu barkowego. Inne wskazania to: artroza, rwa kulszowa lub lumbago. Metoda doskonale nadaje się również do leczenia palpitacji serca i napięciowych bólów głowy. Daje także dobre efekty w przypadku ograniczeń ruchowych spowodowanych skurczami i zapewnia zdrowe kości. Zalecana jest pacjentom cierpiącym na hipermobilność i fibromialgię. Z powodzeniem wzmacnia mięśnie i sprawdza się w stanach wyczerpania. Dlaczego? Uaktywnia bowiem krążenie krwi, zwiększając tym samym przypływ energii.

Jak zwiększyć skuteczność metody Skribben®?

W swojej książce Autor radzi, jak zwiększyć skuteczność leczenia przez dotyk i ułatwić jego stosowanie. Wszystkie one zostały zaczerpnięte z alpejskiej medycyny ludowej i naturalnej. Podaje więc przepisy na maści ziołowe, radzi, jak przygotować specjalne lecznicze kadzidła czy okłady. Te środki mają na celu rozgrzanie ciała, by zapewnić mu lepsze ukrwienie. Są przy tym naturalne, więc leczenie stawów i bólów mięśniowo-szkieletowych przy ich użyciu odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny.

Szybko i skutecznie uwolnij się od bólu pleców, kręgosłupa i mięśni!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ