Jak właściwie stymulować nerw błędny

Ćwiczenia i techniki, które aktywują naturalną zdolność do samouzdrowienia

  • ISBN: 978-83-8168-782-9 ;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 200;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Nerw błędny – odkryj jego fenomen!

Nerw błędny (nervus vagus) to jedyny nerw, który wychodzi z pnia mózgu i biegnie przez całe ciało. Do niedawna naukowcy byli zdania, że nerw błędny pełni prostą funkcję: szybkiego przekazywania sygnałów z jednego miejsca do drugiego. Teraz wiadomo już, że zasięg „wiadomości” i sygnałów przez niego przekazywanych jest znacznie większy i ważniejszy! Nerw błędny kontroluje pracę serca, płuc, mięśni gardła i dróg oddechowych. A także wątroby, żołądka, pęcherzyka żółciowego, śledziony, nerek, jelita cienkiego i części jelita grubego. Wpływa na tętno, powstawanie stanów zapalnych, zarządza uczuciem głodu i sytości, kontroluje twoją reakcję na stres, regenerację organizmu, a nawet… bierze udział w tworzeniu wspomnień! Optymalne funkcjonowanie nerwu błędnego determinuje dobre zdrowie, a jego zaburzenie jest ściśle powiązane z powstaniem choroby. Dzięki tej książce dowiesz się jakie ćwiczenia oddechowe wykonywać, by prawidłowo oddychać i wzmocnić swój nerw błędny. Odkryjesz skuteczne ćwiczenia i sposoby na stres, dzięki którym wyeliminujesz choroby i uciążliwe dolegliwości.

Stymuluj nerw błędny – pokonaj choroby i stres odzyskując zdrowie

Dr Navaz Habib, chiropraktyk i ekspert medycyny funkcjonalnej, pokaże ci jak wzmocnić nerw błędny poprzez jego prawidłową stymulację. Odkryje przed tobą proste, ale skuteczne techniki i terapie naturalne, dzięki którym rozwiążesz problemy zdrowotne, takie jak stany zapalne, nadwrażliwość jelit czy mgła mózgowa. Dolegliwości te mają swoje podłoże w nieprawidłowym funkcjonowaniu nerwu błędnego nervus vagus. Łatwe do przestrzegania, codzienne i cotygodniowe terapie naturalne, pomogą ci uwolnić naturalną zdolność twojego organizmu do uzdrawiania. Regularnie wykonywane ćwiczenia na nerw błędny zwiększą jego napięcie. Dzięki czemu poprawi się twoja jakość snu, trawienie, odporność, poziom cukru we krwi, nastrój, oczyszczanie organizmu i inne funkcje ciała.

Sprawdź, czy twój nerw błędny pracuje prawidłowo i odkryj doskonałe sposoby na stres

Autor, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaże ci skuteczne metody i terapie naturalne, dzięki którym będziesz mógł sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie twojego nerwu błędnego. Z ich pomocą odkryjesz, czy pracuje on w sposób optymalny, czy potrzebuje ćwiczeń. Dowiesz się na czym polega mierzenie zmienności rytmu zatokowego, który uważany jest za najbardziej dokładny test poziomu aktywności nerwu błędnego. Poznasz również 3 pozostałe metody – mierzenie tętna, czas pasażu jelitowego oraz wzorzec oddechu.

Jak wzmocnić nerw błędny – proste ćwiczenia stymulujące nerw błędny

Jeśli sprawdzisz funkcjonowanie nerwu błędnego i okaże się, że nie pracuje on optymalnie, dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom będziesz mógł go z łatwością aktywować! Znajdziesz tu duży wybór ćwiczeń na nerw błędny, takich jak: ćwiczenia oddechowe, ekspozycja ciała na zimno, spanie na boku, aktywowanie odruchu wymiotnego czy płukanie gardła. Dodatkowo opisane zostały tu również aktywności fizyczne, medytacje, praktyka uważności (mindfulness), terapia dźwiękiem oraz akupunktura, które pomogą ci odpowiednio stymulować twój układ przywspółczulny. A tym samym wyeliminować choroby. Odkryjesz, dlaczego sen jest skutecznym ćwiczeniem na nerw błędny i w jaki sposób poprawić jego jakość. Dowiesz się również jak prawidłowo oddychać, a także jakie są skuteczne sposoby na stres. Dodatkowo w jaki sposób wykorzystać prebiotyki, kwasy tłuszczowe czy suplementy, by wspomóc funkcjonowanie twojego zdrowia i nervus vagus.

Jak prawidłowo oddychać, by stymulować nerw błędny i wyeliminować stres

Wypróbuj proste ćwiczenie oddechowe, które aktywuje nerw błędny i przekonaj się o jego skutecznym działaniu!
1. Usiądź prosto, ale nie opieraj się o nic.
2. Zrób wydech, aby pozbyć się całego powietrza z płuc.
3. Połóż prawą dłoń na klatce piersiowej, a lewą na brzuchu, tuż nad pępkiem.
4. Weź głęboki oddech przez nos, wdychaj powietrze przez pięć do siedmiu sekund, pozwalając unieść się brzuchowi (tak, aby unosiła się tylko lewa dłoń).
5. Zatrzymaj ten oddech przez dwie, trzy sekundy.
6. Zrób wydech przez usta, wydychaj powietrze przez sześć do ośmiu sekund, pozwalając brzuchowi opaść (tak, aby opadała tylko lewa dłoń).
7. Wstrzymaj oddech przez dwie, trzy sekundy i nie pozwól dostać się powietrzu do płuc.
8. Powtórz kroki od 4 do 7 tak wiele razy, jak jest to dla ciebie komfortowe lub przez określony czas.

Skuteczne ćwiczenia na stymulowanie nerwu błędnego

 

Patroni:

  • fit.pl
ZAPISZ SIĘ