Przywróć równowagę swoim jelitom - Okładka książki

Przywróć równowagę swoim jelitom

Prosty 4-tygodniowy plan, który pomoże ci zgubić zbędne kilogramy, przywrócić prawidłowy mikrobiom, pozbyć się mgły mózgowej i złagodzić poczucie niepokoju

 • ISBN: 978-83-8272-787-6;
 • Cena katalogowa: 44.40 zł;
 • Ilość stron: 253;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2024;
 • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
10
0

Możesz wygrać z uciążliwymi objawami ze strony układu trawiennego! Dowiedz się, jak!

Bolesne wzdęcia, zgaga, zaparcia, biegunki czy inne kłopoty ze strony układu trawiennego, do tego mgła mózgowa, stany lękowe i niepokój, trudności w utracie wagi mimo wysiłków. Jeśli znasz aż za dobrze te wszystkie nieprzyjemne dolegliwości, nie jesteś sam. Ale dziś możesz to zmienić! Ponieważ dowiesz się, że źródłem tych wszystkich problemów jest zaburzona równowaga w mikrobiomie jelitowym. Chcesz wiedzieć, jak dbać o swoje jelita? Dobrze trafiłeś!

Wszystkie choroby zaczynają się w jelitach

Autorka tej książki, która sama walczyła z zaburzeniami odżywiania i chorobą jelit, daje ci przewodnik, który pomoże ci przywrócić zdrowie twoich jelit. A tym samym świetną kondycję całego organizmu. Znane jest przecież powiedzenie Hipokratesa, ojca współczesnej medycyny, o tym, że wszystkie choroby zaczynają się w jelitach. Chociaż to stwierdzenie może wydawać się ogólne, ma głębokie znaczenie. Twoje jelita są domem dla bilionów mikroorganizmów, które odgrywają kluczową rolę w twoim zdrowiu. Wpływają one na układy trawienny i immunologiczny, produkcję witamin, a także tak ważne zdrowie psychiczne.

Poznaj rolę mikrobiomu jelitowego i dowiedz się, jak dbać o jelita

Mikrobiom jelitowy to zbiór bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów żyjących w twoich jelitach. Ich równowaga jest kluczowa dla zdrowia. Dysbioza, czyli zaburzenie tej równowagi, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak choroby jelit i całego układu pokarmowego, schorzenia autoimmunologiczne, zmęczenie, problemy skórne, stany lękowe, niepokój czy wahania nastroju. Jelita mogą zostać uszkodzone przez złe nawyki żywieniowe, stres, antybiotyki i inne czynniki. Na szczęście, dzięki odpowiedniej diecie przeciwzapalnej i stylowi życia, można je przywrócić do zdrowia. Kluczowe jest zrozumienie, co prowadzi do dysbiozy, oraz to, jak naprawić ten brak równowagi.

Testy samooceny zdrowia jelit, przeciwzapalna dieta, suplementy, naturalne środki i wiele innych

Kara Holmes nie tylko podaje definicję zdrowych jelit, ale także ją wyjaśnia, pomagając ci zajrzeć w głąb układu trawiennego. Dzięki czemu możesz zrozumieć, co się dzieje z twoimi jelitami i określić twój konkretny problem. Pomogą ci w tym zamieszczone w książce testy. Ta publikacja nie tylko pokazuje, jak zadbać o swoje jelita przez przeciwzapalną dietę przyjazną mikrobiomowi jelitowemu, stosowanie probiotyków, suplementów i naturalnych środków. Wyjaśnia także, jak działa układ trawienny i jak pewne grupy pokarmów mogą wpływać na procesy trawienia. Autorka udostępnia też wiele przepisów na pyszne dania, które pomogą ci w oczyszczaniu jelit i przywróceniu im zdrowia. Jeśli szukasz kompleksowego planu poprawy zdrowia, pozbycia się chorób układu pokarmowego i utraty kilogramów, znalazłeś właściwą książkę!

Jak dbać o jelita? Sięgnij po twój kompleksowy plan odzyskania zdrowia

Sedno poradnika stanowi skuteczny i łatwy do wdrożenia, a także – co jest najlepsze – zaledwie 4-tygodniowy plan przywracania równowagi w jelitach. Program pomoże ci:

 • Zgubić zbędne kilogramy: dzięki zdrowej diecie dla mikrobiomu i poprawie trawienia, łatwiej ci będzie utrzymać prawidłową wagę.
 • Przywrócić prawidłowy mikrobom jelitowy: zdrowa flora bakteryjna jelit to podstawa dobrego zdrowia.
 • Pozbyć się mgły mózgowej: poprawa zdrowia jelit wpływa również na funkcje mózgu i koncentrację.
 • Złagodzić poczucie niepokoju: zdrowe jelita mogą pomóc w redukcji objawów stanów lękowych i depresji.

Zdrowie jelit to podstawa zdrowia całego organizmu

Zdrowe jelita to nie tylko lepsza praca układu trawiennego. To również więcej energii, lepszy sen, zdrowsza skóra i wzmocnienie zdrowia psychicznego. Poprawa zdrowia jelit może także wpłynąć pozytywnie na relacje z bliskimi, dając ci więcej radości z życia. Przekonaj się, że ta książka to kompleksowy przewodnik, który w prosty sposób wyjaśnia, jak dbać o zdrowie jelit. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z poważnymi problemami zdrowotnymi, czy po prostu chcesz poprawić swoje samopoczucie, publikacja dostarczy ci niezbędnej wiedzy i narzędzi, aby osiągnąć twoje cele. Pamiętaj, że zdrowie jelit to podstawa zdrowia całego organizmu – zacznij dbać o nie już dziś i ciesz się pełnią życia!

Zresetuj mikrobiom jelitowy, schudnij i złagodź stany lękowe dzięki łatwym do wdrożenia krokom

ZAPISZ SIĘ