Samodzielnie wylecz nieswoiste zapalenie jelit

Jak naturalnie i skutecznie pozbyć się choroby Leśniowskiego-Crohna i odbudować mikrobiom

  • ISBN: 978-83-8168-670-9;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 248;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Mariusz Golak
30
0

Odbuduj swój mikrobiom i usprawnij działanie układu trawiennego dzięki zdrowemu odżywianiu i diecie na nieswoiste zapalenie jelit

Choroby jelit dotykają coraz więcej ludzi na całym świecie. Wśród nich znaczną część stanowią pacjenci, którzy zmagają się z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Niestety konwencjonalna medycyna nie zawsze gwarantuje poprawę stanu zdrowia, a przepisywane zwykle w tej sytuacji środki farmakologiczne mają wiele skutków ubocznych. Dlatego warto wypróbować metody proponowane przez medycynę funkcjonalną. Autorka, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia jako doktor farmacji, pacjentka lecząca chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz specjalistka w dziedzinie medycyny funkcjonalnej, opracowała skuteczną i bezpieczną 10-tygodniową terapię, która wesprze Cię w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit (IBD). Modyfikując dietę, zmieniając nawyki żywieniowe i wprowadzając do jadłospisu naturalne suplementy, uruchomisz zdolność swojego organizmu do samouzdrowienia. Świadomie stosowana dieta na nieswoiste zapalenie jelit zapewni Ci zwycięstwo w walce z tą groźną chorobą.

Dieta na nieswoiste zapalenie jelit i oczyszczanie organizmu to podstawa zdrowia

Nieważne, czy dopiero niedawno zdiagnozowano u Ciebie nieswoiste zapalenie jelit, czy też zmagasz się z chorobą jelit od dłuższego czasu, musisz wiedzieć, że kluczem do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego jest zdrowe odżywianie. Tym niemniej należy pamiętać, że medycyna funkcjonalna podchodzi do kwestii ludzkiego zdrowia całościowo, uwzględniając takie czynniki, jak: stres, emocje, środowisko, toksyny, mikrobiom jelitowy i wiele innych. Dlatego wszystkie stosowane terapie mają na celu wzmacnianie i oczyszczanie organizmu zarówno na poziomie umysłu, jak i struktur komórkowych. Pierwszym i najważniejszym etapem pozostaje jednak dieta na nieswoiste zapalenie jelit. Dlatego Autorka dużo miejsca poświęca produktom żywnościowym zalecanym w leczeniu stanów zapalnych i głównym regułom dietetycznym. Przypomina też o roli prebiotyków w terapii i nawadniania organizmu w procesie oczyszczania jelit, bowiem oczyszczanie jelit jest istotne dla zrównoważenia mikrobiomu. Podkreśla również niebagatelny wpływ probiotyków na skuteczność leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejącego zapalenia jelit.

Wreszcie możesz odzyskać zdrowie i pozbyć się uciążliwych objawów chorób jelit

Stres, wszechobecne zanieczyszczenia, problemy z oczyszczaniem jelit i złe nawyki żywieniowe sprawiają, że coraz częściej zapadamy na choroby jelit. Fundamentalny cel każdego człowieka, jakim jest optymalne zdrowie, wydaje się dla wielu osób nieosiągalny. Książka ta stwarza szansę dla tych wszystkich, którym nie pomogła medycyna konwencjonalna. Dzięki niej krok po kroku odbudujesz swój mikrobiom i poprawisz funkcjonowanie układu trawiennego poprzez przywrócenie równowagi hormonalnej, wprowadzenie odpowiedniej diety i świadome oczyszczanie organizmu.

Zmagasz się z chorobami jelit?
Zdrowe odżywianie uwolni Cię od uciążliwych objawów!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ