Joga

Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania

  • ISBN: 978-83-8272-529-2;
  • Cena katalogowa: 149.90 zł;
  • Ilość stron: 376;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: II - rozszerzone - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Joga to nie tylko aktywność fizyczna czy ćwiczenia oddechowe, ale również masaż powięzi oraz trening ciała i duszy

Joga jest prastarą techniką ćwiczeń fizycznych, umysłowych i oddechowych. Korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, pozytywne myślenie, zdrowie i samodyscyplinę. Praktykowanie jogi pozwala usunąć ból, wyciszyć umysł, zredukować stres i się zrelaksować. Ma wszechstronne, korzystne działanie na nasze zdrowie oraz sprawne ciało i umysł. Potwierdzają to badania naukowe. Joga umożliwia zwiększenie elastyczności, równowagi i siły jednocześnie pozwalając osiągnąć pełną duchową harmonię. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w dzisiejszym zabieganym świecie. Niweluje ból stawów, stres, a dodatkowo relaksuje i wycisza. Zmniejsza ryzyko rozwoju poważnych chorób. Pomaga schudnąć, reguluje hormony, pozwala odczuć czym jest masaż powięzi oraz wzmacnia mięśnie, stawy i kości. Promuje mindfulness – trening uważności, poprawia ogólną jakość życia, a przy tym nadaje się praktycznie dla każdego!

Anatomia jogi w praktyce – ukojenie i relaks

Jeśli szukasz profesjonalnego opracowania na temat anatomii jogi, który pomaga w pokonaniu bólu oto podręcznik warty Twojej uwagi. Pozwoli Ci on świadomie i bezpiecznie praktykować jogę, jako aktywność fizyczną. Podpowie również, jak szybko powrócić do pełnej sprawności po przebytej chorobie. Długo wyczekiwany, światowy bestseller w nowym, rozszerzonym wydaniu. Pojawił się właśnie ponownie na rynku i dostępny jest dla wszystkich fanów tej sztuki relaksacji, dbania o zdrowie i pozytywne myślenie. Pomoże ci on poszerzyć swoją wiedzę na temat jogi i ćwiczeń oddechowych. Twój umysł stanie się jeszcze bardziej skupiony, a to pozwoli ci podjąć świadomą pracę nad swoim ciałem i wyeliminowaniem bólu stawów. Wykorzystasz skuteczne terapie i ćwiczenia oddechowe, masaż powięzi, który przywróci sprawność Twoim mięśniom, stawom i kościom. Wszystkie zaprezentowane ćwiczenia z łatwością wykonasz w domu i już żadna aktywność fizyczna nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Wiedza i praktyka od światowych ekspertów i nauczycieli anatomii

Dzięki Autorom, którzy stworzyli to wybitne dzieło, będziesz mógł przyjrzeć się z bliska każdej rzetelnie opracowanej pozycji jogi. Poznasz niezwykłą moc terapii jogą – praktyki, która nie zna ograniczeń i zaraża pozytywnym myśleniem eliminując ból i stres. Wspiera także powrót do zdrowia po chorobie. Leslie Kaminoff i Amy Matthews to eksperci światowej rangi, nauczyciele anatomii, oddychania i pracy z ciałem. Razem stworzyli wspaniały materiał, do którego mogą odnieść się zarówno ćwiczący jogę, jak i jej instruktorzy oraz entuzjaści. Natomiast Sharon Elis to twórczyni grafik zawartych w książce i wielokrotnie nagradzana ilustratorka medyczna z ponad dwudziestopięcioletnim stażem.

Techniki rozciągające, które korzystnie wpływają na ciało i umysł

Ten ilustrowany przewodnik łączy w sobie wiedzę medyczną, atlas anatomiczny i praktyczny kurs jogi z ćwiczeniami oddechowymi. Każda zawarta w nim ilustracja została przygotowana specjalną techniką zdjęcia z natury i prezentuje fizyczny aspekt jogi przedstawiając pracę mięśni, które napinają się podczas prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Nowatorskie zaprezentowanie udziału poszczególnych mięśni w układzie statycznym lub w ruchu, umożliwi ci samodzielne ułożenie efektywnego zestawu ćwiczeń. Możesz go ukierunkować np. na wzmocnienie konkretnego mięśnia, a precyzyjnie przedstawione asany pozwolą ci głębiej zrozumieć struktury i zasady leżące u podstaw każdego wykonywanego ruchu. Natomiast wiedza, z jakich mięśni korzystasz podczas oddychania i wykonywania różnych pozycji, pozwoli ci zauważyć, jak drobna zmiana może zwiększyć bądź zmniejszyć efektywność wykonywanego przez ciebie ćwiczenia. Pomoże ci to w wyeliminowaniu bólu stawów, a także wzmocnieniu mięśni, stawów i kości.

Joga na mięśnie i powięzi – aktywność fizyczna i terapia w jednym

Szczegółowe ilustracje zawarte w podręczniku pokazują, które elementy Twojego ciała są najbardziej wykorzystywane podczas danej pozycji. Kręgosłup, mięśnie, stawy, kości i powięzi pracują podczas wykonywanych ćwiczeń jogi. Dzięki temu poradnikowi samodzielnie dostosujesz odpowiednie ćwiczenia, aby joga była całkowicie bezpieczna, a przy tym bardzo skuteczna. Wiedza zawarta w tej książce przyda ci się nie tylko ćwicząc jogę, ale także podczas każdego wysiłku jak bieganie, ćwiczenia na siłowni, czy… noszenie ciężkich zakupów.

To twój osobisty trener jogi

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ