Joga

Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania

  • ISBN: 978-83-8272-529-2;
  • Cena katalogowa: 149.90 zł;
  • Ilość stron: 376;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: II - rozszerzone - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Praktyczne podstawy anatomii jogi – odkryj źródło zdrowia i relaksu dla każdego

Joga jest prastarą techniką opartą na ćwiczeniach fizycznych, umysłowych i oddechowych. Korzystnie wpływa na samopoczucie, pozytywne myślenie, zdrowie i samodyscyplinę. Praktykowanie jogi nie tylko pozwala usunąć przyczyny bólu. Wycisza również umysł i relaksuje, gdyż jest doskonałym sposobem na stres. Ma wszechstronny wpływ na zdrowie oraz poprawia działanie ciała i umysłu. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Joga rozciągająca zwiększa elastyczność ciała, kształtuje równowagę i siłę, jednocześnie pozwalając osiągnąć pełnię duchowej harmonii. Likwiduje uciążliwe bóle kręgosłupa, pleców i stawów, ułatwiając codzienne funkcjonowanie. Zmniejsza ryzyko rozwoju poważnych chorób. Pomaga schudnąć, reguluje hormony, sprawdza się jako masaż powięzi oraz ćwiczenie na stawy. Systematycznie praktykowana wzmacnia mięśnie, stawy i kości. Promuje też styl życia oparty na mindfulness – treningu uważności. Jednym słowem – poprawia ogólną jakość życia, a przy tym nadaje się praktycznie dla każdego! Znając podstawy anatomii jogi, można zoptymalizować jej skuteczność.

Joga rozciągająca to nie tylko aktywność fizyczna czy ćwiczenia oddechowe, lecz również masaż powięzi oraz trening duszy

Szukasz profesjonalnego opracowania na temat anatomii jogi? Oto masz wreszcie podręcznik wart twojej uwagi! Pozwoli ci on świadomie i bezpiecznie praktykować jogę jako aktywność fizyczną. Podpowie również, jak szybko powrócić do pełnej sprawności po przebytej chorobie. Długo wyczekiwany, światowy bestseller pojawił się teraz w nowym, rozszerzonym wydaniu. Dostępny jest dla wszystkich fanów tej sztuki relaksacji, dbania o zdrowie i pozytywne myślenie. Pomoże ci on poszerzyć swoją wiedzę na temat jogi i ćwiczeń oddechowych. Twój umysł stanie się jeszcze bardziej skupiony, a ty sam znajdziesz skuteczny sposób na stres. Rozpoczniesz też świadomą pracę nad swoim ciałem i wyeliminujesz bóle kręgosłupa, pleców i stawów. Wykorzystasz skuteczne terapie i ćwiczenia oddechowe, masaż powięzi, by przywrócić sprawność swoim mięśniom. Wszystkie zaprezentowane techniki z łatwością wykonasz w domu. Już żadna aktywność fizyczna nie będzie dla ciebie niemożliwym wyzwaniem.

Wiedza i praktyka prosto od światowych ekspertów i nauczycieli anatomii jogi

Dzięki Autorom tego wybitnego dzieła będziesz mógł dokładnie przeanalizować każdą pozycję jogi. Poznasz niezwykłą moc terapii jogą – praktyki, która nie zna ograniczeń i zaraża pozytywnym myśleniem. Przy okazji eliminuje ból i jest doskonałym sposobem na stres. Wspiera także rekonwalescentów w powrocie do zdrowia po chorobie. Leslie Kaminoff i Amy Matthews to eksperci o światowej renomie, nauczyciele anatomii, oddychania i pracy z ciałem. Razem stworzyli wyjątkową publikację, z której skorzystają nie tylko pasjonaci jogi, lecz także instruktorzy. Twórczynią grafik znajdujących się w książce jest Sharon Elis. To wielokrotnie nagradzana ilustratorka medyczna z ponad dwudziestopięcioletnim stażem.

Poznaj techniki, które korzystnie wpływają na ciało i umysł

Ten ilustrowany przewodnik łączy wiedzę medyczną, atlas anatomiczny i praktyczny kurs jogi z ćwiczeniami oddechowymi. Każda znajdująca się w nim ilustracja została przygotowana specjalną techniką zdjęcia z natury. Przybliża anatomię jogi z perspektywy pracy mięśni, które napinają się podczas ćwiczeń. Nowatorskie prezentacje mięśni w układzie statycznym lub dynamicznym umożliwią samodzielne ułożenie efektywnego zestawu ćwiczeń. Możesz go ukierunkować np. na wzmocnienie konkretnego mięśnia lub wykonanie sprofilowanego ćwiczenia na stawy. Wiedza dotycząca tego, z jakich mięśni korzystasz podczas oddychania i wykonywania różnych pozycji, jest bezcenna. Pozwoli bowiem zaobserwować, jak drobna zmiana zwiększa bądź zmniejsza efektywność ćwiczenia. Pomoże to skutecznie wyeliminować bóle kręgosłupa, pleców i stawów, a także wzmocnić mięśnie i stawy.

Odkryj zalety nowatorskiej jogi – zastosuj aktywność fizyczną i terapię w jednym

Kręgosłup, mięśnie, stawy, powięzi i kości intensywnie pracują podczas ćwiczeń jogi. Szczegółowe ilustracje zawarte w tym podręczniku pokazują, które z nich są wykorzystywane w danej pozycji. Dzięki temu poradnikowi samodzielnie dobierzesz ćwiczenia całkowicie bezpieczne, a przy tym bardzo skuteczne. Wiedza dotycząca pracy mięśni w jodze przyda ci się nie tylko podczas praktykowania jogi rozciągającej. Będzie pomocna także przy podejmowaniu jakiegokolwiek codziennego wysiłku. Przykładowo podczas biegania, ćwiczeń na siłowni, a nawet… noszenia ciężkich zakupów. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz poprawić jakość swojego życia!

To twój osobisty trener jogi

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ