Joga. Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania

  • ISBN: 978-83-8168-454-5;
  • Cena katalogowa: 129.90 zł;
  • Ilość stron: 376;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: II - rozszerzone;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Joga nie tylko na stres, ale i uelastycznienie powięzi

Joga jest prastarą techniką ćwiczeń ducha i ciała. Umożliwia nie tylko regenerację poszczególnych elementów organizmu, ale jednocześnie pozwala osiągnąć pełną duchową harmonię. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w dzisiejszym zabieganym świecie. Niweluje stres, relaksuje i wycisza. Pomaga także schudnąć, reguluje hormony, uelastycznia powięzi oraz wzmacnia i rozciąga mięśnie.

Anatomia jogi w praktyce

Jeśli szukasz profesjonalnego opracowania na temat anatomii jogi, oto podręcznik warty Twojej uwagi. Pozwoli Ci on świadomie i bezpiecznie praktykować jogę. Długo wyczekiwany, światowy bestseller w nowym, rozszerzonym wydaniu. Pojawił się właśnie ponownie na rynku i dostępny jest dla wszystkich fanów tej sztuki relaksacji. Dzięki niemu poszerzysz swoją wiedzę na temat jogi. Staniesz się jeszcze bardziej skupiony, a to pozwoli Ci podjąć świadomą pracę nad swoim ciałem.

Wiedza i praktyka od światowych ekspertów i nauczycieli anatomii

Dzięki Autorom, którzy stworzyli to wybitne dzieło, będziesz mógł przyjrzeć się z bliska każdej rzetelnie opracowanej pozycji jogi. Leslie Kaminoff i Amy Matthews to eksperci światowej rangi, nauczyciele anatomii, oddychania i pracy z ciałem. Razem stworzyli wspaniały materiał, do którego mogą odnieść się zarówno ćwiczący jogę, jak i jej instruktorzy oraz entuzjaści. Natomiast Sharon Elis to twórczyni grafik zawartych w książce i wielokrotnie nagradzana ilustratorka medyczna z ponad dwudziestopięcioletnim stażem.

Techniki rozciągające

Ten ilustrowany przewodnik łączy w sobie wiedzę medyczną, atlas anatomiczny i praktyczny kurs jogi. Każda zawarta w nim ilustracja została przygotowana specjalną techniką zdjęcia z natury i prezentuje fizyczny aspekt jogi przedstawiając pracę mięśni, które napinają się podczas prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Nowatorskie zaprezentowanie udziału poszczególnych mięśni w układzie statycznym lub w ruchu, umożliwi Ci samodzielne ułożenie efektywnego zestawu ćwiczeń. Możesz go ukierunkować np. na wzmocnienie konkretnego mięśnia, a precyzyjnie przedstawione asany pozwolą Ci głębiej zrozumieć struktury i zasady leżące u podstaw każdego wykonywanego ruchu. Natomiast wiedza, z jakich mięśni korzystasz podczas oddychania i wykonywania różnych pozycji pozwoli Ci zauważyć, jak drobna zmiana może zwiększyć bądź zmniejszyć efektywność wykonywanego przez Ciebie ćwiczenia.

Joga na mięśnie i powięzi

Szczegółowe ilustracje zawarte w podręczniku pokazują, które elementy Twojego ciała są najbardziej wykorzystywane podczas danej pozycji. Kręgosłup, stawy, mięśnie, powięzi pracują podczas wykonywanych ćwiczeń jogi. Dzięki temu poradnikowi samodzielnie dostosujesz odpowiednie ćwiczenia, aby joga była całkowicie bezpieczna, a przy tym bardzo skuteczna. Wiedza zawarta w tej książce przyda Ci się nie tylko ćwicząc jogę, ale także podczas każdego wysiłku jak bieganie, ćwiczenia na siłowni, czy… noszenie ciężkich zakupów.

To Twój osobisty trener jogi

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ