Dom, kuchnia i życie w zgodzie z naturą. Skuteczne metody na zdrowie całej rodziny

  Obecnie jemy wysokoprzetworzoną żywność, sprzątamy silnie drażniącymi detergentami i narzekamy, że wciąż brakuje nam czasu. Jednak nie musi tak być. W tej książce Autorka dzieli się praktycznymi poradami jak dbać o dom i zdrowie rodziny tanio i ekologicznie. Naturalne zdrowie całej rodziny.

  • ISBN: 978-83-65404-81-7;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 268;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

  Postęp cywilizacyjny kontra zdrowy styl życia

  W dzisiejszych zabieganych czasach niemal codziennie jemy wysoko przetworzoną żywność oraz używamy silnie drażniących detergentów i kosmetyków. Wielu z nas próbuje zrezygnować lub chociaż ograniczyć przerażające skutki postępu cywilizacyjnego w codziennym życiu. W myśl tego coraz liczniej powstają eko bazary, sklepy ze zdrową żywnością, naturalne kosmetyki oraz środki do sprzątania domu. Coraz więcej czasu poświęcamy na czytanie etykiet produktów, których zamierzamy używać. Coraz więcej też staramy się przygotowywać samodzielnie, bo oprócz popularnych przetworów uczymy się również tworzenia kosmetyków.

  Życie w zgodzie z naturą

  Mellisa K. Norris, wybrała powrót do korzeni, zmieniła życie w betonowej dżungli na romantyczny i sielankowy domek w lesie u podnóża gór. Od tamtej pory Slow Life oraz zdrowy styl życia stały się jej wizytówką. Na swoim lifestylowym blogu oraz Instagramie inspiruje tysiące fanów praktycznymi i łatwymi wskazówkami, jak gotować pyszne, zdrowe i naturalne dania, uprawiać własne produkty, przygotować przetwory na zimę, tworzyć kosmetyki naturalne czy środki czystości o prostym i niedrażniącym składzie.

  Natura dla zdrowia i urody

  Jeśli myślisz o powrocie do prostoty oraz dawnego sposobu życia, jaki wiedli nasi pradziadkowie, to ta książka jest dla Ciebie. Porady w niej zawarte mają na celu pomoc w zapanowaniu nad chaosem dnia codziennego, nie tylko dzięki zwiększeniu świadomości ekologicznej ale również dzięki wprowadzeniu prostej i naturalnej diety. Jedzenie domowej roboty, spiżarnia pełna przysmaków, domowe przetwory robione od podstaw czy zapach świeżo upieczonego chleba są powodem do szczęścia i odprężenia. W książce znajdziesz proste i zdrowe przepisy, które krok po kroku odkryją przed Tobą świat domowych przetworów i konfitur bez dodatku chemicznych zagęstników i słodzików.

  Ekologiczne warzywa ze swojego ogródka? Czemu nie?

  Nie musisz być guru ogrodnictwa aby założyć swój mały eko ogródek i czerpać z niego to, co najlepsze. Dzięki prostym wskazówkom jakie daje autorka, dowiesz się wszystkiego co potrzebujesz wiedzieć o ekologicznej i biodynamicznej uprawie warzyw, owoców czy ziół. Dzięki nim nauczysz się nie tylko jak i kiedy zasiać czy posadzić daną roślinę, dowiesz się również ile czasu potrzeba do jej zbioru oraz jaki jest najlepszy sposób aby to zrobić. Poznasz również techniki suszenia, zamrażania i wykorzystywania danej zieleniny. Autorka zdradzi Ci również sekret jak kontrolować ilość chwastów w ogródku oraz jak i czym bronić rośliny przed szkodnikami. Wszystko oczywiście przy wykorzystaniu naturalnych składników.

  Wyrzuć chemię z domu i żyj naturalnie

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ