Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej

Napary, tynktury i nalewki z 47 ziół

  • ISBN: 978-83-65404-64-0;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 276;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Leczenie ziołami w praktyce

Rośliny lecznicze towarzyszą człowiekowi od tysiącleci, a fitoterapia stanowi fundamentalną dziedzinę medycyny, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Kto wie, że np. aspiryna jest pochodną kwasu występującego w korze wierzby? Duża część leków zawiera w swoim składzie bioaktywne substancje uzyskane z ziół lub zsyntetyzowane na ich bazie. Nic dziwnego, że fitoterapia obecnie przeżywa renesans. Lidia Wincek, autorka książki, specjalizuje się w biologicznych metodach leczenia nowotworów. Jest odpowiedzialna za hanowerski Dział Laserowej Terapii Fotodynamicznej i Fitoterapii. Znana jako zwolenniczka medycyny holistycznej. W książce pokazuje, jak można wykorzystać ziołolecznictwo w leczeniu chorób nowotworowych.

Procedura przygotowania preparatów oraz zalecane dawki

W książce znajdziesz charakterystykę 19 substancji roślinnych wykazujących właściwości antynowotworowe. Należą do nich m.in. apigenina czy resweratrol. Ten ostatni na przykład wykazuje pozytywne działanie podczas chemioterapii. Nie tylko wzmacnia jej efektywność, lecz także ochrania mięsień sercowy. Okazuje się, że działanie prozdrowotne ma także spożywanie aloesu czy ananasa. W książce znajdziesz informacje, na jakie jeszcze dolegliwości mogą pomóc te i inne wymienione rośliny. Znajdziesz też wskazówki na temat dawkowania. Autorka opisuje w sumie 47 roślin, ich występowanie, historię, skład chemiczny, właściwości terapeutyczne, mechanizm działania oraz stosowanie przy różnych schorzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych. Zwraca też uwagę na przeciwwskazania w ich stosowaniu. Dla każdej z nich podaje procedury przygotowania różnych preparatów, naparów, tynktur, nalewek oraz zalecane dawki. Opisy zostały wzbogacone ilustracjami. Osoby, które szczególnie interesuje leczenie ziołami, mogą zajrzeć do publikacji naukowych dotyczących opisywanych roślin.

Leczenie ziołami a terapia antynowotworowa

Dzięki książce poznasz również szczegółowy opis terapii na białaczkę szpikową, supresję szpiku kostnego po chemioterapii oraz raka prostaty z przerzutami do kości. Opisywane preparaty można łączyć z innymi formami terapeutycznymi np. z chemioterapią, radioterapią, hipertermią czy terapią fotodynamiczną. Autorka podaje także ich działanie na inne dolegliwości jak cukrzyca, zaparcia czy choroby pasożytnicze. Podkreśla również, jak ważne jest leczenie nieszablonowe, gdzie terapia jest dobrana indywidualnie. Chodzi nie tylko o konkretne zioła, lecz także metody ich przygotowania, formę preparatu czy dawkowanie. Przekonaj się, że ziołolecznictwo może być doskonałym uzupełnieniem zaleceń lekarza.

Rośliny przywracające zdrowie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ