Dziewczyny o seksie
  • ISBN: 978-83-65846-15-0;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Co zrobić, gdy córka dorasta?

Wielu rodziców ma problem, gdy ich małe córeczki dojrzewają, przekształcając się z księżniczek w kobiety. Rozmowy na tematy intymne są nadal rzadkością, ponieważ niezręczność sytuacji odstrasza od wypełniania rodzicielskiego obowiązku. Na szczęście z pomocą przychodzi im bestsellerowa autorka New York Timesa.

Na pomoc rodzicom

Peggy Orenstein, znana dziennikarka, powraca w wielkim stylu z przełomowym opisem nowej mapy seksualności, z którą muszą zmierzyć się dziewczęta w fazie życia, w której przestają się już interesować lalkami. Korzystając ze swojego talentu pisarskiego pokazuje, jak sobie z tym radzą i w jaki sposób możesz im w tym pomóc.

Konfliktów w rodzinie można uniknąć

To naturalne, że pomiędzy rodzicami a ich córeczkami pojawia się konflikt pokoleń. Nawet teraz, w czasach tak często występującej nadopiekuńczości, rodzice rzadko mają pojęcie, co ich pociechy robią w kwestiach seksualnych, ani jak się z tym czują. Opierając się na dogłębnych wywiadach z ponad siedemdziesięcioma młodymi kobietami i szerokim gronem psychologów, seksuologów, naukowców, wykładowców akademickich i ekspertów, Peggy Orenstein, zapuszcza się tam, gdzie inni boją się pójść. Odsłania kurtynę nieznanych faktów, trudnych lekcji i możliwości pojawiających się na drodze seksualnej dziewcząt w naszym nowoczesnym świecie.

Wyjście poza schematy

Kiedy media skupiają się na coraz większej ilości przypadkowych zbliżeń i gwałtach na coraz młodszych osobach, wzbudzając tym niekwestionowaną sensację, Autorka porusza o wiele więcej tematów. Analizuje, w jaki sposób pornografia i wszystkie seksualne mity, jakie za sobą niesie, stała się częścią życia nastolatków. Wyjaśnia, co oznacza bycie „idealną dziwką” i dlaczego tak wiele dziewcząt drwi z dziewictwa. Zapuszcza się w skomplikowane rejony kultury opartej na przelotnych znajomościach oraz analizuje powszechną przemoc na tle seksualnym.
Zamiast ograniczać te kwestie do uproszczonych „prawd” pobudza dialog na temat silnego, acz często przemilczanego podtekstu w życiu współczesnych rodzin. Czytelnik otrzymuje od niej wyczerpujące, dogłębne informacje, pozwalające mu zrozumieć ten skomplikowany, delikatny świat i się w nim poruszać.

Przyszłość naszych córek od tego zależy

Peggy Orenstein ukazuje nie tylko doświadczenia dziewcząt, ale także nasze własne osądy, które te doświadczenia mogą zniekształcać. Od tego, czy to zrozumiemy, uzależnione jest zdrowie emocjonalne i fizyczne bezpieczeństwo naszych córek, jak również naszych synów. Ta książka wyjaśni Ci, dlaczego zdrowe i bezpośrednie podejście do seksualności jest kluczową częścią właściwego poszanowania płci pięknej. Co więcej, podaje konkretne sposoby komunikacji z dorastającym dzieckiem tak, by się przed nami otworzyło i pozwoliło sobie pomóc.

Seks przestał być tematem tabu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ