Zdrowa wątroba. Samodzielna detoksykacja, odwracanie skutków stłuszczenia i zapobieganie chorobom wątroby
  • ISBN: 978-83-65846-16-7;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Problemy z wątrobą częstsze niż myślisz

Wielu Polaków żyje z przewlekłą chorobą wątroby nie będąc tego świadomym do momentu, w którym jest już za późno. Jeśli czytasz teraz te słowa, oznacza to, że prawdopodobnie martwisz się zdrowiem własnym lub bliskiej Ci osoby. Bez względu na to czy problem ten dotyczy łagodnej dysfunkcji, zapalenia wątroby typu C, niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby czy jakiejkolwiek innej dolegliwości, otwierając tę książkę wkraczasz na właściwą drogę. Pierwszym krokiem ku zdrowej wątrobie jest świadomość, a na tych stronach znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Problemy zaczynają się już w dzieciństwie

Najbardziej powszechną przyczyną przewlekłej choroby wątroby w kulturze Zachodu jest niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD). Przez to pojęcie określa się stan, w którym tłuszcz gromadzony jest w komórkach wątroby, zazwyczaj jako rezultat nadwagi. Dolegliwość ta dotyka 1 na 4 osoby dorosłe oraz 1 na 10 dzieci. Wiele z tych przypadków pozostaje niezdiagnozowanych, ponieważ większość osób na nie cierpiących nie ma żadnych objawów, aż do momentu, gdy rozwinie się zaawansowana marskość wątroby. Problem jest bardzo powszechny, można więc mówić o światowej epidemii spowodowanej narastającym globalnie problemem otyłości. A to przecież nie jedyny problem związany z funkcjonowaniem wątroby.

Dlaczego powstała ta książka?

Autorki poznały się podczas pracy w centrum transplantologii wątroby w Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie. To tam skrzyżowały się losy hepatolog i certyfikowanej dietetyczki i klinicystki specjalizującej się w funkcjonowaniu wątroby. Po latach badań i pracy klinicznej stwierdziły, że kluczem do zdrowego funkcjonowania wątroby jest konkretny sposób odżywiania. Od tamtej pory edukują pacjentów w tym temacie i pomagają w dokonywaniu samodzielnej regeneracji wątroby.

Zamiast odczuwać strach, postaw na nadzieję!

Chociaż dysfunkcje wątroby mogą brzmieć niepokojąco, przekonasz się, że wystarczy wprowadzić kilka prostych modyfikacji w Twoich zwyczajach, by znacząco poprawić stan tego narządu. Początkowa część tej książki analizuje wszystkie elementy zdrowej wątroby i podaje informacje na temat powszechnych schorzeń i dolegliwości wątrobowych. Dalej Autorki udowadniają, że wątroba jest organem bardzo żywotnym i może się sama naprawiać, o ile zaczniesz prowadzić zdrowy tryb życia i oczyścisz swój organizm z toksyn. Z kolei w części trzeciej podzieliły się z czytelnikami przepisami kulinarnymi na przepyszne dania o dobroczynnym wpływie na wątrobę.

Zareaguj zanim będzie za późno!

Dobra wiadomość jest taka, że skutki wielu schorzeń wątroby są w pełni odwracalne i możesz to osiągnąć dzięki zdrowszej diecie, ćwiczeniom czy zrzuceniu zbędnych kilogramów. Kluczowe jest jednak odpowiednio wczesne podjęcie działań, zanim uszkodzenia tkanek staną się nieodwracalne. Zamiast się wahać, możesz zacząć działać. Przed Tobą nowy początek!

Możesz uzdrowić swoją wątrobę!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ