Zdrowe tłuszcze, dobre białka

Rewolucja w odżywianiu – Metoda LOGI

  • ISBN: 978-83-65404-87-9;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 244;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Monika Muszyńska
0
1

Co tak naprawdę jest korzystne dla organizmu?

Jak to możliwe, że piramida żywieniowa, którą się nam wpaja od dziecka, zaleca spożywanie ogromnej ilości produktów zbożowych (które obciążają nie tylko układ trawienny, ale i cały organizm) oraz owoców zawierających duże ilości cukrów prostych? Jeśli naprawdę chcemy jeść zdrowo, powinniśmy skorzystać z programu LOGI. Pozwoli on wyrwać się z węglowodanowej pułapki dzięki jedzeniu zróżnicowanych, smacznych i zdrowych dań oraz raz na zawsze zapomnieć o niezdrowym jedzeniu.

Nowa piramida zdrowego żywienia

Autor udowadnia, że węglowodany powodują nie tylko tycie, ale i zapadanie na choroby cywilizacyjne. Przez to, że działają jak bomba z opóźnionym zapłonem, często nie zdajemy sobie sprawy ze spustoszenia, jakie czynią, do momentu, gdy zdrowie posypie się na dobre. Związki te zaburzają poziom cukru we krwi i wydzielanie insuliny oraz spowalniają tempo przemiany materii, co prowadzi do nadwagi. Program LOGI, oparty na całkowicie nowej piramidzie żywieniowej, zmienia klasyczne podejście do odżywiania pozwalając walczyć z plagą otyłości i cukrzycy, poprawia poziom cholesterolu, uzdrawia nerki, wzmacnia kości i przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Pozwala to na jedzenie zdrowych potraw bogatych w składniki odżywcze niezbędne dla naszego organizmu.

Wzmocnienie organizmu i podniesienie poziom energii

Z tej książki czytelnik dowie się, jak wybierać zdrowe tłuszcze by zastosować prawidłową dietę rozdzielną. Pozna zasady racjonalnego odżywiania. Nasyci się, odżywi i podniesie poziom energii. Uświadomi sobie, co przemilcza indeks glikemiczny i przestanie wierzyć we wpajane nam od lat żywieniowe mity. Zrozumie, dlaczego należy unikać produktów oznaczanych jako „light”, które wcale nie wspomagają odchudzania. Pozna znaczenie określonych form białka oraz zdrowe i łatwe przepisy. Będzie również w stanie ułożyć swój własny jadłospis. Zdrowe odżywianie stanie się przyjemnością, a nie koniecznością.

LOGIczne odżywianie – zdrowe i piękne ciało

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ