Zdrowe oczy

Jak zapobiegać i leczyć zaćmę, jaskrę oraz inne dolegliwości oczu

  • ISBN: 978-83-8168-472-9;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 336;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: II;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
20
0

Czy wiesz, że na świecie co 5 sekund ktoś ślepnie?

Coraz więcej ludzi na świecie cierpi z powodu słabego wzroku i ślepoty. Większość zaburzeń widzenia to schorzenia, których leczenie opiera się na łagodzeniu objawów, a to niestety nie sprzyja wyleczeniu choroby. Dlatego warto wyjść naprzeciw utartym schematom i spróbować samodzielnie zadbać o swoje oczy. Dzięki tej książce poznasz powszechne choroby wzroku oraz naturalne sposoby ich wyleczenia. Dowiesz się, dlaczego odpowiednia dieta, w tym elementy diety ketogenicznej, może przywrócić dawne funkcjonowanie twojego wzroku. W tym celu zastosujesz terapię kokosową i specjalnie przygotowany plan żywieniowy.

Zdrowe oczy a choroby wzroku – co atakuje nasz wzrok?

Co wspólnego mają ze sobą takie choroby jak: zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, a nawet cukrzyca i Alzheimer? W powszechnym rozumieniu na te schorzenia zapadają głównie osoby starsze. Niestety coraz częściej możemy obserwować tendencje do powstawania tych chorób u ludzi młodych. Za ten stan rzeczy odpowiadają wolne rodniki, które prowadzą do utleniania i niszczenia komórek w naszym organizmie. Z kolei zbyt długa ekspozycja na światło słoneczne niszczy siatkówkę oka. Niektóre leki dopuszczone do powszechnego użytku bez recepty, wykazują efekty uboczne, które mogą prowadzić do powstawania zaćmy, zespołu suchego oka i odwarstwienie siatkówki.

Jak poprawić wzrok przy pomocy oleju kokosowego? Kokosowa terapia, dzięki której zachowasz zdrowe oczy

Jeżeli chcesz zachować zdrowe oczy, aby służyły ci jak najdłużej, musisz dostarczyć im odpowiednich substancji odżywczych. Dr Fife poświęcił wiele lat badań nad prozdrowotnymi właściwościach oleju roślinnego pochodzącego z kokosa. Ten niezwykły orzech to skarbnica wielu cennych mikro o makro składników. Olej kokosowy dodany do potraw potrafi podwoić lub potroić wartości odżywcze warzyw, jednocześnie wzmacniając ochronę narządu wzroku. Bogactwo minerałów, witamin i przeciwutleniaczy opóźniają postępowanie chorób wzroku. Z kolei cukrzyca przyczynia się do zmian w naczyniach siatkówki i plamki żółtej, powoduje również zapalenie powiek i zaćmę. Jeśli cierpisz na cukrzycę i obawiasz się utracić wzrok – spróbuj terapii olejem kokosowym.

Skuteczne zapobieganie i cofanie chorób wzroku – program żywieniowy, ketony i poziom cukru

Autor w swojej publikacji przedstawia główne przyczyny większości chorób degeneracyjnych narządu wzroku. Opisany w niej program żywieniowy pozwoli ci zapobiec, zatrzymać, a nawet cofnąć wiele powszechnych problemów ze wzrokiem. Dzięki tej wiedzy wyeliminujesz znaczną ilość węglowodanów ze swojej diety i ograniczysz takie pokarmy jak zboża, rośliny strączkowe czy suszone owoce. Za to wprowadzisz do swojego jadłospisu elementy diety ketogenicznej, dzięki której twoje ciało wytworzy ketony o działaniu przeciwzapalnym, oczyszczającym i regenerującym uszkodzone komórki. Oprócz tego dr Fife radzi, aby regularnie badać poziom cukru we krwi. Zbyt wysokie stężenie glukozy powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych i nerwów w obrębie narządu wzroku. Te wszystkie proste metody na to, jak poprawić wzrok możesz w pełni wykonywać samodzielnie w domu bez farmaceutyków.

Przejrzyj na oczy!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ