Zdrowe oczy

Jak zapobiegać i leczyć zaćmę, jaskrę oraz inne dolegliwości oczu

  • ISBN: 978-83-8168-472-9;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 336;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: II;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
20
0

Co 5 sekund ktoś ślepnie!

Ślepota może być konsekwencją nie tylko urazów czy infekcji, lecz również wielu różnych chorób narządu wzroku. Większość zaburzeń widzenia to wycieńczające schorzenia, których leczenie zazwyczaj opiera się na łagodzeniu objawów i spowalnianiu rozwoju choroby. Czasem pomaga operacja, lecz wiąże się ona z ryzykiem powikłań i dalszych uszkodzeń. Należy dodać, że wiele przewlekłych i postępujących chorób narządu wzroku uważa się za nieuleczalne. Nie musi jednak tak być.

Kokosowa terapia

Istnieje skuteczna metoda, która nie wymaga farmaceutyków, operacji ani innych inwazyjnych zabiegów. Rozwiązaniem jest odpowiednia dieta oparta na oleju kokosowym. Autor sam poddał się terapii kokosowej, aby wyleczyć jaskrę i dokonał czegoś, czego standardowe procedury medyczne nie potrafiły osiągnąć. Opracowana przez niego metoda stanowi skuteczne rozwiązanie wielu problemów ze wzrokiem, a porady dotyczące profilaktyki pomagają zapobiec ich występowaniu w przyszłości.

Zdrowe oczy z dietą niskowęglowodanową

Kontrolowanie poziomu cukru we krwi może przynieść pozytywne efekty. Dlatego też, takie działanie jest bardzo ważną częścią leczenia degeneracyjnych chorób oczu. Ale nie musisz przejmować się obliczaniem ilości kalorii i węglowodanów ani mierzeniem i ważeniem innych składników. Podstawowym założeniem tej diety jest ograniczenie pokarmów zawierających najwyższą ilość węglowodanów jak zboża, rośliny strączkowe, ziemniaki oraz suszone owoce.

Skuteczne zapobieganie i cofanie chorób wzroku

Dr Bruce Fife w tej publikacji przedstawia główne przyczyny większości degeneracyjnych chorób narządu wzroku. Opisany w niej program żywieniowy może zapobiec, zatrzymać, a nawet cofnąć wiele powszechnych problemów ze wzrokiem, w tym: zaćmę, jaskrę, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatię cukrzycową, zespół suchego oka czy zapalenie nerwu wzrokowego. Stanowi również ogromne wsparcie przy dolegliwościach oczu powiązanych z chorobami neurodegeneracyjnymi takimi jak Alzheimer, Parkinson, udar czy stwardnienie rozsiane.

Przejrzyj na oczy

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ