10 zasad zdrowego odżywiania w oparciu o najnowsze badania naukowe. Zdrowie, witalność, długowieczność
Tytuł oryginału: La Meilleure Façon de Manger

  Z tej książki dowiesz się jaki wpływ na Twoje zdrowie ma wysoko przetworzona żywność, gluten i węglowodany złożone. Dowiesz się, jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym i przy okazji tracić kilogramy. Najlepszy sposób odżywiania!

  • ISBN: 978-83-65846-17-4;
  • Cena katalogowa: 89.80 zł;
  • Ilość stron: 408;
  • Oprawa: twarda;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

  Czy znasz najnowsze badania z dziedziny dietetyki?

  Każdego miesiąca publikowanych jest ponad dziesięć tysięcy nowych badań dotyczących zdrowia i odżywiania się. Mogą one radykalnie odmienić Twoje życie. Niestety, większość z tych odkryć prezentowana jest jedynie na konferencjach i w czasopismach naukowych — zwykle niedostępnych dla szerokiego grona osób. Państwowi dietetycy, również z nich nie korzystają – opierają się za to na przestarzałych już wskaźnikach, jak liczba kalorii w pożywieniu, wciąż proponują dietę bogatą w węglowodany złożone oraz powielają zalecenia promowane przez przemysł rolno-spożywczy. Ciągle słyszymy, że by zachować zdrowie, wystarczy jeść mniej tłusto i słodko. Mija się to jednak z prawdą.

  Co w takim razie możesz zrobić?

  Przeczytać tę książkę. Została ona napisana we współpracy dietetyków, biochemików, epidemiologów i paleoantropologów chcących opracować najlepszy sposób odżywiania w oparciu o najnowsze badania naukowe. Plan ten ma na celu stworzenie diety dla całej populacji, zarówno miłośników mięsa, jak i wegetarian. Ten model żywieniowy zbliżony jest do tego co nasi przodkowie jedli tysiące lat temu i na co jesteśmy zaprogramowani genetycznie. Jest to o tyle ważne, że według medycyny ewolucyjnej większość współczesnych chorób przewlekłych wynika z naszej niezdolności do przystosowania się do postępu cywilizacyjnego. Jest on szybszy niż zdolności adaptacyjne naszych organizmów.

  Dzisiejsza dieta czyni nas chorymi

  Autorzy ujawniają, że w krajach rozwiniętych choroby związane z nieodpowiednim sposobem odżywiania dotykają 50-65% populacji. Wytłumaczeniem jest to, że nasi przodkowie żywili się owocami, warzywami i orzechami przez około 50 milionów lat. Dopiero 2 miliony lat temu do diety dodane zostało mięso, a bulwy i korzenie około milion lat temu. Ponadto 150 lat temu wraz z nadejściem industrializacji na naszych talerzach zaczęła pojawiać się żywność coraz bardziej zmodyfikowana, miękka i lekkostrawna, nie licząc substancji chemicznych w niej zawartych i tych służących do jej produkcji. Medycyna ewolucyjna uczy nas, że otyłość, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, rak, choroby neurodegeneracyjne i osteoporoza są w dużej mierze związane z utratą równowagi metabolicznej, spowodowaną przez zmiany w żywieniu, które w skali ewolucji nastąpiły dosłownie przed chwilą.

  Model żywieniowy wywodzący się z medycyny ewolucyjnej

  Celem zawartych w niniejszej książce zaleceń żywieniowych jest odbudowanie i ochrona równowagi metabolicznej, do której zostaliśmy genetycznie stworzeni. Przedstawione tu zostało dziesięć podstawowych zasad, według których należy się odżywiać, by zachować zdrowie. Dzięki poprawie diety pozbędziesz się nadwagi i staniesz się też bardziej odporny na reklamy. Będziesz jeść więcej produktów roślinnych, a wyeliminujesz przetworzoną żywność. Dowiesz się czym jest gęstość odżywcza i indeks glikemiczny oraz jakie produkty mają wysoki poziom tych wskaźników. Poznasz żywność antyoksydacyjną, jak również nauczysz się czytać etykiety na produktach, aby unikać szkodliwych konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku oraz jedzenia hipertoksycznego.

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o odżywianiu

  Dopełnieniem planu odżywiania będą przepisy na zdrowe i smaczne dania. Dowiesz się jak zrównoważyć ilość tłuszczów w diecie aby uniknąć zachować dobry nastrój, zmniejszyć ryzyko zawału i zlikwidować stany zapalne. Poznasz zalecenia dotyczące makro- i mikroelementów w Twojej diecie oraz dowiesz się jak wybierać odpowiednie produkty i planować posiłki. Nauczysz się gotować tak, by nie tracić składników odżywczych. Będziesz spożywać mniej kalorii ale będziesz syty.

  Najlepszy sposób odżywiania!

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ