Choroba Alzheimera – kompletny przewodnik dla rodzin i opiekunów

Jak prawidłowo rozpoznać objawy i skutecznie radzić sobie na kolejnych etapach choroby

  • ISBN: 978-83-8168-712-6;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 224;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Katarzyna Masłowska
Paweł Uklejski
0
0

Choroba Alzheimera – zmora XXI wieku

Mimo postępu medycyny, jak również stosowania wielu naturalnych sposobów na starzenie się mózgu i choroby neurodegeneracyjne, coraz częściej spotykamy się z diagnozą choroby Alzheimera u naszych znajomych czy bliskich. Według badań przeprowadzonych przez NIK, w Polsce liczba chorych na otępienie typu alzheimerowskiego sięga nawet pół miliona osób. Opracowania medyczne wskazują, że choroba Alzheimera we współczesnej Europie należy do chorób, które generują największe koszty. Składają się na nie leczenie i opieka pielęgniarska, jak również niedoceniana często codzienna opieka nad chorym w domu. Opiekunowie często muszą ograniczyć swoje relacje i  życie zawodowe, z czym wiążą się niższe zarobki. To powoduje narastający stres, poczucie frustracji i izolację społeczną. Problemy z pamięcią to tylko jeden z wielu poważnych objawów tej choroby starczej.

Etapy choroby Alzheimera – dowiedz się o chorobie jak najwięcej

Choroba Alzheimera polega na zwyrodnieniu układu nerwowego, co prowadzi do przyspieszonego starzenia się mózgu oraz ogólnego otępienia. Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz wszystkie etapy tej choroby. Nauczysz się odróżniać charakterystyczne symptomy Alzheimera od objawów demencji i starzenia się. W prosty sposób uda ci się pokonać samotność, włączyć pozytywne myślenie i zawalczyć o szczęście pomimo trosk. Łatwiej będzie ci zrozumieć naturę choroby, wyjaśnić problemy z komunikacją oraz dziwne zachowania twojego podopiecznego.

Jak dobrze przygotować się do roli opiekuna?

Alzheimer jest chorobą mózgu i jest określana mianem „choroby starczej”. Wpływa na obumieranie dużej liczby komórek nerwowych. Wtedy dana osoba zaczyna mieć problemy z pamięcią i jasnym myśleniem. Staje się zapominalska i zdezorientowana. Może mieć kłopoty z koncentracją i relacjami z ludźmi. Często dziwnie się zachowuje. Z biegiem czasu te problemy nasilają się coraz bardziej. O czym powinniśmy pamiętać, wchodząc w rolę opiekuna? Choroba Alzheimera, podobnie jak inne rodzaje demencji, zwykle postępuje powoli. Średnia długość życia po diagnozie wynosi osiem lat, chociaż wiele osób żyje znacznie dłużej. Dlatego twoje zadania jako opiekuna powinny być zaplanowane na lata.

Ucz się od innych opiekunów i włącz pozytywne myślenie

Zrozumienie trzech podstawowych stadiów tej choroby pozwoli i lepiej przygotować się do roli opiekuna. Autorka przeprowadzi cię przez kolejne etapy postępowania tego schorzenia. Jej obszerna, naukowa wiedza z zakresu chorób neurodegeneracyjnych oraz praktyczne doświadczenie zminimalizują twój stres i ciągłą presję, związaną z podupadającym zdrowiem i starzeniem się mózgu u bliskiej osoby. Dzięki temu kompletnemu przewodnikowi, stopniowo wejdziesz w rolę opiekuna. Oswoisz chorobę i włączysz pozytywne myślenie. Zyskasz cenne wskazówki, niezależnie od tego, czy przejęcie funkcji opiekuna było to dla Ciebie spodziewane, niespodziewane, z wyboru lub z przypadku. Nie bądź dla siebie zbyt surowy, czerp z zaprezentowanych w tym przewodniku przykładów z życia innych opiekunów.

Opieka nad chorym na Alzheimera – poznaj praktyczne wskazówki, pokonaj stres

Na każdym etapie choroby Alzheimera bliscy i opiekunowie osoby chorej stają przed wieloma wyzwaniami i trudnymi decyzjami. Pamiętaj, że rodzina może dać choremu to, co najcenniejsze: swoją obecność, wsparcie oraz zrozumienie, które przychodzi z czasem. W tej książce znajdziesz solidną porcję wiedzy na temat postępującej choroby. Nauczysz się, jak prawidłowo dbać o dietę, zdrowe odżywiania i komunikację z chorym. Zadanie ułatwią Ci zamieszczone przykłady z życia oraz gotowe scenariusze rozmów z podopiecznym. Nauczysz się dbać o regularny plan dnia i walczyć z zaburzeniami snu u chorego. Zastosujesz metody, które mają za zadanie jak najdłużej wspierać samodzielność i aktywność osoby cierpiącej na Alzheimera.

Choroba Alzheimera – zorganizuj codzienną opiekę i skorzystaj ze sprawdzonych rad

Autorka podpowie ci, jak urządzić mieszkanie bliskiej osoby i zadbać o jej bezpieczeństwo. Dodatkowo, dowiesz się, jakie pytania stawiać lekarzowi podczas kolejnych wizyt oraz gdzie szukać wsparcia dla opiekunów chorych na Alzheimera. Zyskasz informacje, które pomogą ci radzić sobie ze zmianami osobowości i zachowania u osób z chorobą Alzheimera. W tym przewodniku znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą ci zrozumieć naturę tego schorzenia i dodadzą pewności siebie w opiece nad osobą chorą.

Dzięki temu przewodnikowi:

  • zdobędziesz podstawową wiedzę na temat objawów i przebiegu choroby Alzheimera,
  • dowiesz się, co robić po uzyskaniu diagnozy, jak się z nią pogodzić i przejść do działania,
  • dowiesz się, jakie pytania zadać lekarzowi na kolejnych wizytach,
  • poznasz wiele przykładów z życia opiekunów i metody radzenia sobie z Alzheimerem na każdym etapie choroby,
  • dowiesz się, jak zorganizować życie codzienne, dietę, zdrowe odżywianie oraz gdzie szukać wsparcia dla opiekunów, jak włączyć innych członków rodziny w codzienne obowiązki,
  • zaplanujesz bliższą i dalszą przyszłość oraz określisz moment, kiedy skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej lub domu opieki,
  • zadbasz o swoją kondycję dobre samopoczucie, ponieważ spokój i szczęście opiekuna są równie ważne jak pacjent.

Pokonaj samotność i stres. W opiece nad chorym na Alzheimera nie jesteś sam!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ