Masaż bańką chińską

Innowacyjna i skuteczna technika rozluźniania powięzi

  • ISBN: 978-83-8168-503-0;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 184;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5cm x 20,5cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Masaż bańką chińską – technika leczenia poparta badaniami naukowymi

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC) panuje przekonanie, że człowiek choruje wtedy, gdy krew i energia życiowa qi nie mogą już płynąć swobodnie. Również w tej nauce stawianie baniek i masaż bańką chińską mają pomóc w usuwaniu blokad w organizmie. Ale masaż bańką chińską to o wiele więcej niż wariant stawiania baniek za pomocą nowoczesnych kubków z elastycznego silikonu. Przede wszystkim jest to technika leczenia na bazie najnowszej wiedzy naukowej na temat powięzi oraz ich znaczenia i przebiegu w organizmie.

Nowa metoda rozluźniania powięzi – możesz ja wykonać samodzielnie

Masaż bańką chińską, czyli nowoczesny wariant stawiania baniek, łączy od dawna sprawdzoną technikę z aktualną wiedzą na temat powięzi. Robiąc miejsce dla witalności i sprężystości w tkance, otwiera nowe, lepiej ukierunkowane drogi do leczenia wielu dolegliwości. W tej książce znajdziesz nowoczesne techniki stawiania baniek przy problemach z plecami, zmęczeniu, bólach głowy i wielu innych dolegliwościach. Zostały one opracowane przez Autorki, Heike Oellerich i Miriam Wessels, terapeutki powięziowe i trenerki.

Co można osiągnąć za pomocą masażu bańką chińską:

– lepszą sprawność ruchową,
– większą jędrność skóry,
– elastyczność tkanki łącznej,
– wzrost wydajności,
– złagodzenie bólów,
– mniejsze ryzyko urazów,
– lepsze wyczucie własnego ciała.

Terapia bańkami dla zdrowia i urody

Miejscowy nacisk bezpośrednio pod brzegiem bańki pobudza nową produkcję kwasu hialuronowego. Ponadto specjalny efekt peelingujący usprawnia mikrokrążenie i stymuluje receptory w tkance. To zwiększa i przyspiesza zdolność tkanki do regeneracji, dzięki czemu skóra wygląda na bardziej jędrną i świeżą, z mniejszą ilością zmarszczek. Taki zabieg możesz zrobić samodzielnie w domu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zrelaksować się bez wychodzenia z domu.

Czy wiesz, że masaż bańkami wspomaga detoksykację?

Przy każdym zastosowaniu brzeg peelingujący bańki usuwa obumarły i złuszczony naskórek. To zapewnia lepsze przyswajanie substancji odżywczych i pielęgnacyjnych dostarczanych z zewnątrz. Organizm może też lepiej odkwaszać się przez skórę i pozbywać się różnych pozostałości. Zatem naturalna samoregulacja skóry ulega optymalizacji. Takie zabiegi zapewnią Ci piękny wygląd skóry i lepsze samopoczucie.

Masaż bańką chińską może Ci pomóc:

– ustabilizować stan żył w tkance,
– przeciwdziałać wrodzonej słabości ścian żył,
– wspomóc krążenie krwi i przepływ limfy w nogach,
– przeciwdziałać osłabieniu żył spowodowanemu ciążą,
– rozluźnić nocne skurcze łydek,
– złagodzić bóle w nogach,
– wywołać uczucie lekkości w nogach,
– odprężyć ciało,
– poluzować zrosty.

Małe bańki – duży efekt

ZAPISZ SIĘ