Najprostsza, miękka terapia manualna kręgosłupa dla początkujących

Jak bezpiecznie i skutecznie pozbyć się przewlekłego bólu i odzyskać sprawność

  • ISBN: 978-83-8168-436-1;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Problemy z powięziami przyczyną bólu kręgosłupa?

Ból kręgosłupa doskwiera niemal każdemu. Dokucza już nawet dzieciom. Dolegliwości mogą wynikać z przeciążenia kręgosłupa, siedzącego trybu życia, wad postawy (skolioza), chorób kręgosłupa czy zapalenia powięzi. Skuteczne leczenie bólu pleców zależy od przyczyny, natężenia dolegliwości oraz wieku. Każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia i zastosowania odpowiednich technik terapeutycznych, w tym masażu powięzi. Dzięki tej książce dowiesz się, jak w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się przewlekłego bólu i odzyskać sprawność. Kluczem do zdrowia jest terapia manualna kręgosłupa.

Terapia manualna kręgosłupa – techniki opracowane przez autorytet w dziedzinie masażu

Autor tego poradnika zajmuje się leczeniem przez dotyk. Jest specjalistą masażu chińskiego, akupunktury i terapii manualnej (chiropraktyk, osteopata). Ma tytuł zawodowy i uprawnienia mistrza chiropraktyki (Master of Chiropractic), nadane mu przez Institut für Chiropraktik und Osteopathieforschung w Kolonii. Jest członkiem Niemieckiego Związku Chiropraktyków (BDC). Opracował system terapii manualnej kręgosłupa, oparty na wybranych elementach masażu klasycznego i chińskiego, ortobionomii, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz technik osteopatycznych. Prowadzi kursy terapii manualnej tkanek miękkich (głównie dla studentów fizjoterapii), jak również opracowanej przez siebie autorskiej metody zachowawczej terapii skolioz, masażu chińskiego. A także biomasażu według własnej koncepcji oraz specjalnych technik masażu, w tym masażu Gua Sha. Wykłada na sympozjach kierunkowych i zjazdach naukowych, a od 2015 roku prowadzi kursy „Suche igłowanie” dla lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów. W tej publikacji dzieli się wiedzą z tobą!

Najprostsza miękka terapia manualna kręgosłupa dla początkujących

W książce Autor prezentuje terapię manualną, która jest formą masażu powięzi stosowaną w leczeniu dolegliwości kręgosłupa, stawów oraz wszelkich nerwobóli. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele i docieraniu do źródła bólu oraz przywracaniu równowagi mięśniowo-powięziowej. Masaż tkanek miękkich pozwala rozluźnić napięcie mięśni i powięzi oraz zwiększyć ruchomość i elastyczność. Jest najprostszą, miękką terapią manualną szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawów. Mogą ją stosować zarówno osoby początkujące w tej dziedzinie, jak i zawodowi terapeuci. Polecana jest także dla profesjonalnych masażystów, fizjoterapeutów oraz studentów, którzy zajmują się leczeniem przez dotyk, zwłaszcza urazów związanych z kręgosłupem.

Masaż powięzi na pozbycie się bólu kręgosłupa

W książce znajdziesz metody prostych i skutecznych technik terapeutycznych, masażu powięzi oraz łagodne sposoby na rozluźnienie i relaks z autorskiego systemu miękkiej terapii manualnej kręgosłupa. Oparty jest on na wybranych elementach masażu klasycznego i chińskiego, ortobionomii, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz technik osteopatycznych. Dzięki czytelnym ilustracjom, obrazującym pozycje i układ rąk, a także ułożenie ciała, będziesz w stanie nie tylko pozbyć się dolegliwości kręgosłupa, zwyrodnień i urazów stawów, ale również wyeliminujesz bóle mięśni, głowy oraz napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia. Oparte na terapii manualnej techniki wywodzące się z osteopatii i chiropraktyki zniwelują: bóle i zawroty głowy, bóle kręgosłupa pochodzenia mechanicznego (rwę kulszową czy przepuklinę krążka międzykręgowego), urazy układu ruchu (wszelkiego rodzaju zwichnięcia czy ograniczenia zakresu ruchu w stawach), bóle stawowe oraz mięśniowe, a nawet drętwienia w obrębie kończyn czy tułowia.

Zdrowy kręgosłup – jak odzyskać sprawność ruchową?

Dzięki opisanej przez Autora miękkiej terapii manualnej kręgosłupa i masażu powięzi powrócisz do pełnej sprawności fizycznej i usuniesz przyczynę powstawania choroby. Koniec z tabletkami przeciwbólowymi i wizytami u lekarzy! Dodatkowo poprawisz swoje samopoczucie, powodując pełne rozluźnienie i relaks. Od dawna bowiem wiadomo, że kojący masaż jest doskonałym sposobem na stres. Zasługujesz na to!

Uwolnij swój kręgosłup od napięć

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ