Zmysły – medycyna holistyczna tom X

Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń

  • ISBN: 978-83-8168-338-8;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Jakie znaczenie mają zmysły?

Zmysły i ich kondycja są ważnym elementem naszego życia. O wszelkich zaburzeniach zmysłów oraz jak je leczyć, dowiesz się z X tomu serii Medycyna holistyczna. Percepcja zmysłowa nie jest procesem czysto funkcjonalnym. Możesz to sprawdzić na sobie. Niech ktoś zawiąże Ci oczy i poda jakiś przedmiot. Aby odgadnąć, co to jest, musisz go poczuć. Aby go poczuć, musisz poruszać dłońmi i palcami, przesuwając nimi po przedmiocie. Już rozumiesz, że nie jest łatwo pozbyć się jednego ze zmysłów, np. wzroku? Ta książka podpowie Ci jak postępować, jeśli masz problem z którymkolwiek ze zmysłów: smakiem, węchem, dotykiem (czuciem), wzrokiem czy słuchem. Jeśli zauważysz jakieś zmiany, np. w smaku czy węchu, bardzo ważne jest, abyś jak najszybciej zareagował i koniecznie poszukał pomocy. Możesz zacząć od przeczytania tej książki.

Zmysł smaku – czy na pewno czujesz wszystkie smaki, zwłaszcza po COVID-19?

Wszystkie ważne układy narządów i zmysły są powiązane ze smakiem Jeśli szczególnie lubisz jakiś rodzaj smaku, cierpią na tym pozostałe i równowaga zostaje naruszona.
Czy wiesz że:
– nadmiar smaku kwaśnego zapobiega przekształceniu kwasów w zasady, zakwasza krew i tkanki, a zwłaszcza upośledza metabolizm wątroby.
– jeśli nadużywasz smaku gorzkiego, może on powodować tachykardię (szybkie bicie serca) oraz niewydolność krążeniową.
– nadmiar smaku słodkiego przede wszystkim zakwasza żołądek, jelita, krew, a w szczególności tkanki. Typową tego konsekwencją jest otyłość i nadwaga.
– nadmiar smaku ostrego oraz pikantnego przeciąża narządy oddechowe, trawienie i wydalanie stolca. Chociaż smak ostry może pobudzać pocenie się, a przez to wydalanie przez skórę, może również prowadzić do odwodnienia błon śluzowych.
– nadmiar smaku słonego szczególnie upośledza czynność nerek. Może powodować nadciśnienie tętnicze.
Uzdrowienie zmysłu smaku oznacza, że odczuwa się wszystkie smaki i bierze je pod uwagę w odżywianiu. W tej książce znajdziesz produkty, które mają wpływ na wszystkie zmysły, pobudzają je, a przede wszystkim uzdrawiają.

Zmysł węchu – czy można zlekceważyć katar?

Ostry nieżyt nosa jest chorobą wirusową powodowaną przez zakażenie kropelkowe. Inne przyczyny to wychłodzenie organizmu, zmiany ukrwienia błon śluzowych nosa i nadmierne wytwarzanie wydzieliny. To z kolei powoduje zbyt częste oddychanie przez usta. Od chwili zakażenia do wystąpienia nieżytu nosa mija od kilku godzin do dwóch dni. Następnym etapem jest infekcja mieszana z udziałem bakterii Coccobacillus. U osoby zdrowej ostry nieżyt nosa trwa około tygodnia. Jednak zwykły katar, który często lekceważymy, może osłabić węch, smak, a przede wszystkim wpłynąć negatywnie na inne zmysły. A osłabienie zmysłów oznacza chorobę całego ciała. Autorka, znana terapeutka holistyczna, podpowie Ci jak pobyć się kataru w dwa dni i w pełni odzyskać zmysł węchu.

 Jak działa oraz jak wygląda twój świat, czyli zmysł dotyku

Zmysł dotyku kojarzy nam się przede wszystkim z dłońmi. Małe dzieci z ich pomocą poznają świat – dotykają, chwytają i doświadczają przedmiotów i uczuć. Dotyk wyraża również potrzebę odczuwania. Zmysł dotyku, uczucia, wrażliwość dotykowa i ciało tworzą jedność. W tej publikacji znajdziesz ćwiczenia oddechowe, leczniczą dietę na odnowę pracy jelit, terapię solami Schüsslera, techniki odkwaszenia oraz detoksykacji organizmu. Te wszystkie metody z pewnością pomogą Ci pobudzić zmysł dotyku poprzez oddech, skórę, jelito oraz nerki i pęcherz.

Zmysł wzroku – jak o niego dbać?

Współcześnie największe znaczenie przywiązuje się do widzenia. Wzrok nazywany jest największym skarbem wśród zmysłów. Wszystko w życiu ukierunkowane jest na zmysł wzroku. Jak myślisz: jeśli zawiążesz sobie oczy, to ile razy się potkniesz, zanim przejdziesz kilka metrów we własnym domu? Teraz wiesz, że o wzrok powinieneś dbać w szczególności. Dzięki tej książce poznasz naturalne metody poprawy wzroku, głównie poprzez substancje odżywcze zawarte w żywności.

Wyostrz swoje zmysły

Książki z serii Medycyna holistyczna:

Krew. Dotlenianie, odżywianie i oczyszczanie wszystkich komórek – Tom I
Wątroba i pęcherzyk żółciowy. Oczyszczanie organizmu, odkwaszanie, usuwanie kamieni – Tom II
Narządy trawienne. Wzmocnienie odporności, lepsze trawienie i przyswajanie – Tom III
Układ oddechowy. Dotlenienie organizmu i usuwanie toksyn – Tom IV
Nerki i pęcherz. Oczyszczanie, filtracja, wytwarzanie hormonów i witaminy D – Tom V
Układ krążenia. Prawidłowe ciśnienie, transport tlenu i składników odżywczych – Tom VI
Układ hormonalny. Równowaga hormonalna i emocjonalna – Tom VII
Układ rozrodczy. Płodność, atrakcyjność, zdrowe libido – Tom VIII
Układ nerwowy. Pamięć, koncentracja i równowaga psychiczna – Tom IX
Zmysły. Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń – Tom X
Układ ruchu. Sprawność mięśni i stawów oraz mocne kości – Tom XI
Układ limfatyczny i skóra. Detoks, odmłodzenie i eliminacja patogenów – Tom XII

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ