Chuda czy zdrowa?

Przewodnik samoakceptacji w świecie idealnego wyglądu

  • ISBN: 978-83-65846-05-1;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Jak pokochać siebie takim, jakim się naprawdę jest? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi… Ty też?

Piękne ciało oznacza sukces. Wielu mylnie traktuje je jako niezbędne narzędzie rozwoju osobistego. Doświadczyłaś kiedykolwiek tego na własnej skórze? Gdy poczułaś tę obezwładniającą presję bycia idealną. Gdy odstępstwo od ogólnie przyjętego kanonu piękna uważane jest za zdradę wobec kultu doskonałości. I ten narastający brak akceptacji swojego ciała, gdy okazuje się, że na idealnym wizerunku pojawiły się rysy. A potem coraz większy niepokój i pogłębiające się stany lękowe. Najpierw odciskające piętno na psychice, a następnie stopniowo rujnujące zdrowie. Autorka książki przełamuje negatywne schematy myślenia o kanonach piękna i na nowo je definiuje. A ma ku temu podstawy jak mało kto. To przecież była modelka plus-size, a obecnie właścicielka agencji modelingu. Jeśli brak akceptacji swojego ciała stał się również twoim problemem, ta lektura powinna być dla ciebie obowiązkowa. Obudzi ona motywację do wprowadzenia pozytywnych zmian.

Świat lubi piękno? Tak możesz wpaść w pułapkę, która jest niebezpieczna dla twojego zdrowia!

Współczesne media i świat reklamy od lat promują wizerunek piękna, którego ucieleśnieniem jest kobieta o bardzo szczupłej figurze. Całkiem możliwe, że również uległaś tej presji, śniąc o karierze modelki. Dlatego musisz koniecznie wiedzieć, jak wyniszczająca dla zdrowia jest pogoń za ideałem piękna. Ideałem, który tak naprawdę nie istnieje. Jest wyłącznie efektem manipulacji mediów i doskonałości programów graficznych. Pamiętaj, że pogoń za złudnym pięknem wcześniej czy później kończy się brakiem akceptacji swojego ciała. Ale to nie koniec… Najpierw powoduje spustoszenie w psychice, obniżając poczucie własnej wartości i samoakceptację. Potem odbija się na zdrowiu fizycznym. Psychosomatyka już dawno udowodniła bezpośrednie związki między zaburzeniami emocjonalnymi czy stanami lękowymi a chorobami ciała. Nagłaśniane w tego typu sytuacjach zaburzenia odżywiania to tylko początek długiej listy możliwych zagrożeń.

Najpierw zaburzenia emocjonalne, potem zaburzenia odżywiania, a na końcu…

Brak akceptacji swojego ciała nie tylko oznacza kiepskie samopoczucie. Uruchamia on proces negatywnych zmian, które skutkują poważnymi chorobami. Specjaliści od psychosomatyki przestrzegają, że zaburzenia emocjonalne potrafią zdestabilizować funkcjonowanie organizmu. Choćby w postaci zaburzeń odżywiania, które są jedną z wielu konsekwencji pogoni za nierealnym ideałem piękna. W skrajnych przypadkach takie choroby, jak bulimia czy anoreksja mogą skończyć się nawet śmiercią.

Naucz się kochać siebie! Brak akceptacji swojego ciała przestanie być wtedy problemem

Autorka dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak pokochać siebie i usunąć bariery hamujące rozwój osobisty. W przystępny sposób tłumaczy, dlaczego współczesna definicja piękna obniża poczucie własnej wartości i samoakceptację. Przy tym wielokrotnie posiłkuje się własnymi doświadczeniami. Pokazuje też ciemne strony zawodu modelki. Jednocześnie przestrzega przed błędami często popełnianymi przez młode dziewczęta marzące o tej profesji. Prezentuje nowatorski program odbudowy zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Wychodzi z założenia, że piękna osoba jest przede wszystkim zdrowa. Wykładnikiem zdrowia nie jest więc ekstremalna szczupłość ciała. Tej właśnie tezie podporządkowuje praktyki zalecane w ramach projektu Zdrowa Nowa Chuda. Gdy wciąż ogarnia cię niepokój na myśl o swojej figurze, dzięki tej książce znajdziesz motywację, by spojrzeć na siebie z innej perspektywy.

Znajdź motywację do zmian, a poczujesz się szczęśliwa

Prawdziwy rozwój osobisty polega na odkrycia własnej drogi przez życie. Nie narzuconej przez innych. W książce znajdziesz wiele rad, które pomogą ci odzyskać samoakceptację. Dzięki nim dowiesz się, co zrobić, żeby poczuć się lepiej. Poznasz sposoby przełamywania negatywnych schematów postępowania. Wykorzystasz potęgę własnych myśli, by opanować stany lękowe i poradzić sobie z nawracającym niepokojem. W efekcie zmienisz zdanie o swoim ciele i będziesz się cieszyć wspaniałym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Już nie musisz zastanawiać się, jak pokochać siebie. Ty po prostu będziesz siebie kochać!

Dzięki tej książce poznasz uzdrawiającą siłę miłości i pozytywnego myślenia. Zbudujesz świat wartości, który stanie się podstawą postrzegania świata i własnych niedoskonałości. Wreszcie spojrzysz w lustro i zobaczysz w nim szczęśliwą osobę. Brak akceptacji swojego ciała stanie się tylko mglistym wspomnieniem. Znowu będziesz mogła w pełni cieszyć się życiem i odnajdziesz w nim swoje miejsce. Bowiem sekret udanego życia tkwi w odkryciu prawdziwych potrzeb i pokochaniu prawdziwego siebie. Banalne? Ale prawdziwe i – co najważniejsze – bardzo skuteczne.

Odnajdź piękno w sobie!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ