Aromaterapia dla każdego

  • ISBN: 978-83-8168-476-7;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 128;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: VII;
Mariusz Golak
Mariusz Golak
0
0

Aromaterapia w domu – jak wykorzystać leczniczą moc olejków eterycznych?

Czy wiesz, że w aromaterapii stosuje się aż 70 różnych olejków eterycznych? Dzięki ich właściwościom leczniczym i kosmetycznym możesz pozbyć się uciążliwych dolegliwości i poprawić stan swojej skóry oraz włosów. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że w walce z kaszlem czy bólem gardła pomoże Ci zwykły olejek anyżowy. Natomiast gdy zmagasz się z reumatyzmem, warto nacierać bolące miejsca olejkiem cynamonowym. Z kolei olejek grejpfrutowy uwolni Cię od stresu i napięcia nerwowego. Lista chorób i dolegliwości, w których sprawdza się uzdrawianie olejkami eterycznymi, jest długa. Przede wszystkim warto pamiętać, że aromaterapia może być stosowana w zasadzie przez każdego. Skorzystasz z niej sam lub razem ze swoimi bliskimi. W tej sytuacji odwiedziny w gabinecie lekarskim nie są konieczne, a wielość dostępnych rodzajów olejków eterycznych ułatwia dopasowanie ich działania do indywidualnych potrzeb.

Terapie naturalne – poznaj sekret działania olejków eterycznych

Sekret aromaterapii polega na wykorzystaniu w zabiegach prozdrowotnych i kosmetycznych naturalnych olejków eterycznych. Są to wyciągi roślinne o intensywnym zapachu, zawierające kilkadziesiąt różnorodnych czynnych związków, m.in. alkohole, estry, aldehydy, ketony. Na pewno bodźce zapachowe pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że są one tylko jednym z elementów terapii. Ze względu na fakt, że aktywne składniki zawarte w olejkach eterycznych przenikają do organizmu zarówno za pośrednictwem skóry, jak i przez drogi oddechowe, wpływają w istotny sposób na jego stan. Reasumując, wszystko zależy od wybranego rodzaju zabiegu aromaterapeutycznego.

Co będzie dla Ciebie najlepsze – inhalacja, kąpiel, a może masaż?

Jak stosować aromaterapię w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Dlatego warto wiedzieć, że decydując się na leczenie olejkami eterycznymi, można skorzystać z kilku różnych metod, zaczynając od inhalacji, poprzez kąpiele i kompresy, a na płukankach i masażach kończąc. Oddzielny zestaw preparatów służy do celów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Godne uwagi są między innymi toniki, kremy, oliwki i szampony, które poprawią stan skóry czy kondycję włosów. Musisz pamiętać, że każdy ze sposobów polecany jest do leczenia innej dolegliwości, a jego celem jest optymalizacja efektów naturalnej terapii.

Sposoby przygotowania naturalnych preparatów – poradnik krok po kroku

Przede wszystkim książka ta jest niczym podręczna apteczka, z której możesz skorzystać bez konieczności odwiedzania lekarza i wypisywania recepty. Znajdziesz w niej nie tylko opisy właściwości najpopularniejszych olejków eterycznych przeznaczonych do domowego użytku, ale też proste receptury polecane na powszechne dolegliwości. Bez większego problemu przygotujesz je samodzielnie. W praktyce pomocne będą również zalecenia dotyczące dawkowania poszczególnych preparatów, a także przeciwwskazania precyzujące obszar ich stosowania.

Olejki, które uzdrawiają i pielęgnują!

 

Patroni:

  • Logo wydawnictwo vital
ZAPISZ SIĘ