Chuda czy zdrowa? Przewodnik samoakceptacji w świecie idealnego wyglądu

Była modelka plus-size, obecnie właścicielka agencji modelingu kreującej zdrowy i prawdziwy wizerunek ciała prezentuje porady, jak zaakceptować i pokochać swoje ciało. Udowadnia, że najważniejsze jest to, jak się czujemy, a nie to jak wyglądamy. Dostrzeż swoje piękno!

  • ISBN: 978-83-65846-05-1;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Świat lubi piękno?

Żyjemy w świecie, w którym piękno jest wszystkim. Wmawia się nam, że jeśli wyglądamy w określony sposób, mamy odpowiednie dobra materialne bądź jesteśmy wystarczająco chude, to w zupełności wystarczy – wtedy jesteśmy coś warte. Z takim podejściem do życia możemy skończyć tylko z niezrealizowanymi marzeniami, wstrętem i żalem do siebie, a nawet depresją. Zamiast jednak gonić za nierealnym ideałem, lepiej zaakceptować w sobie również to, co od niego odstaje.

Trudna droga do samoakceptacji

Akceptacja siebie i swojego ciała nie jest tak łatwa jak się wydaje. Kolorowe magazyny mają coraz to nowe porady jak pokochać swoje ciało, a jednocześnie pokazują zdjęcia modelek i celebrytek po użyciu magii photoshopa. Ciągle jesteśmy bombardowane coraz to nowym dietami cud, tabletkami na odchudzanie czy też reklamami najnowszych kremów wyszczuplających. Katie W. Hillcox zna ten świat od podszewki – sama przez wiele lat była modelką, obecnie prowadzi agencje modelingu.

Katorżnicze diety i ćwiczenia?

W tej książce przedstawia swoją historię oraz udziela porad jak pokochać swoje ciało takie, jakim jest. Opowiada swoją drogę do bycia szczupłą, poprzez tabletki na odchudzanie, dietę Atkinsa i South Beach, po nowe programy odchudzające. Przynosiły one jej tylko złe samopoczucie, zaparcia i efekt jo-jo. Na podstawie swoich doświadczeń pokazuje, że diety nie zawsze działają oraz że nie warto nagradzać się za utratę wagi.

Zacznij być sobą

Wyjaśnia jak ideał piękna podcina nam skrzydła i jak media manipulują naszym postrzeganiem rzeczywistości. Pokazuje dlaczego czujemy się ze sobą źle i jak możemy sobie z tym poradzić. Podpowiada, jak zmienić własną definicję piękna wykorzystując potęgę własnych myśli. Czemu zdrowie jest o wiele ważniejsze od szczupłej sylwetki i jak poradzić sobie ze złymi nawykami żywieniowymi. Opisuje, dlaczego niektóre kobiety nie mogą schudnąć i podkreśla, że różnimy się od siebie nie tylko wagą ale też typem sylwetki. Radzi, jak przestać przejmować się tym co wskazuje waga i jak zmienić raz na zawsze zdanie o własnym ciele. Ponieważ tylko kochając siebie taką, jaką jesteś, możesz osiągnąć dosłownie wszystko.

Dostrzeż swoje piękno!

ZAPISZ SIĘ