Candida – skuteczne uzdrawianie grzybic

Bezpiecznie oczyść organizm i w 2 tygodnie odbuduj swój naturalny mikrobiom

  • ISBN: 978-83-8168-578-8;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
  Ewelina Kuryłowicz
  Ewelina Kuryłowicz
  30
  0

  Candida – przyczyna wielu niebezpiecznych chorób!

  Candida albicans to gatunek drożdży, które zasiedlają mikroflorę większości ludzi i zwierząt. Jest zupełnie nieszkodliwa, pod warunkiem, że jej populacja utrzymuje się w równowadze z innymi mikroorganizmami, takimi jak bakterie. Jeśli jednak zostanie ona zaburzona, np. z powodu niewłaściwej diety, stosowania antybiotyków, antykoncepcji hormonalnej, przewlekłego stresu czy działania różnych toksyn środowiskowych, drożdże Candida namnażają się, przyczyniając do rozwoju choroby – kandydozy. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że przerost grzybów Candida może być przyczyną wielu niebezpiecznych schorzeń przewodu pokarmowego. Należą do nich zespół nieszczelnego jelita, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz wrzody żołądka, a w rezultacie nawet rak. W jaki sposób bezpiecznie uchronić się przed namnażaniem tych niebezpiecznych drożdżaków?

  Naturalne oczyszczanie organizmu z przerostu Candida

  Na to pytanie odpowie Autorka – dietetyczka specjalizująca się w leczeniu układu pokarmowego oraz zapobieganiu chorób przewlekłych. W tej książce przedstawia całkowicie naturalne leczenie przerostu grzybów Candida za pomocą odpowiedniej diety. Przyjazne i łatwe do wdrożenia porady dietetyczne, a także przepisy na zdrowe posiłki będą niezwykle pomocne zarówno dla osób, u których stwierdzono kandydozę oraz tych, którym zależy na profilaktyce. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat przerostu Candida, jego przyczyn i objawów. A także testów diagnostycznych, jakie możesz wykonać, roli probiotyków, witamin i suplementów diety.

  Objawy kandydozy – sprawdź, czy je masz!

  Candida albicans to najczęściej występujący u ludzi patogen, który powoduje szereg objawów, od problemów ze skórą i śluzówką aż po zagrażające życiu ogólnoustrojowe stany zapalne i choroby. Do najczęstszych objawów należą:

  – wzdęcia,
  – biegunka,
  – zaparcia,
  – nadmierny apetyt na cukier,
  – nietolerancja pokarmowa,
  – silne bóle brzucha,
  – zwiększenie wagi ciała,
  – podrażnienie skóry,
  – bóle stawów,
  – zmęczenie,
  – grzybica paznokci,
  – zakażenie drożdżakami pochwy,
  – pleśniawki w jamie ustnej,
  – zaburzenia myślenia,
  – problemy z pamięcią,
  – depresja,
  – stany lękowe.

  Pozbądź się kandydozy w 2 tygodnie!

  Dzięki holistycznemu programowi opisanemu w tej książce przywrócisz prawidłowe funkcjonowanie jelit, zrównoważysz mikroflorę, a przede wszystkim wyeliminujesz szkodliwy przerost grzybów Candida. Tajemnica sukcesu tkwi w diecie obejmującej produkty bogate w probiotyki fermentowane, składniki odżywcze, dobroczynne przeciwutleniacze oraz witaminy i minerały budujące odporność. Ich zadaniem jest nie tylko hamowanie rozrostu Candida, ale również wzmocnienie Twojego organizmu! Przedstawiony w książce 2-tygodniowy plan naturalnego oczyszczania został opracowany tak, aby był skuteczny, ale jednocześnie pozwalał delektować się aromatycznymi i sycącymi potrawami bez żadnych ograniczeń kalorycznych. Znajdziesz tu proste przepisy na śniadania, lunche, sałatki, obiady, desery, a także przekąski i koktajle.

  Candida – dieta, która leczy i smakuje

  Sałatka z kurczakiem i estragonem

  Dla 2 osób
  CZAS PRZYGOTOWANIA: 10 minut

  Możesz wcześniej ugotować piersi lub udka kurczaka bez skórki, w związku z tym w tygodniu będziesz miał pod ręką szybki i łatwy dodatek do posiłków. Możesz też przechowywać kupionego kurczaka z rożna, aby zawsze mieć pod ręką gotowe białko, które można wykorzystać do przygotowania kilku dań. Z pewnością usprawni to proces przygotowania Twoich posiłków.

  3/4 szklanki (17 dag) greckiego jogurtu z pełnego mleka
  1 łyżka stołowa musztardy Dijon
  2 łyżki stołowe świeżego soku z cytryny
  1 łyżeczka suszonego lub 2 łyżki stołowe posiekanego świeżego estragonu
  Szczypta granulowanego czosnku
  Sól dla smaku
  Świeżo zmielony pieprz do smaku
  1 szklanka (około 17 do 23 dag) kawałków gotowanego kurczaka

  1. W średniej wielkości misce wymieszaj: jogurt, musztardę, sok z cytryny, estragon, granulowany czosnek i pieprz. Mieszaj do momentu aż sos będzie kremowy.
  2. Dodaj kurczaka i wymieszaj aż kurczak będzie całkowicie przykryty sosem.

  Pokonaj Candidę naturalnie!

   ZAPISZ SIĘ