Choroby układu krążenia — epidemią XXI wieku!
Czy wiesz, że niespełna sto lat temu choroby serca i układu krążenia należały do rzadkości? Dziś zajmują pierwsze miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych! „New England Journal of Medicine” informuje, że nagłe zatrzymanie akcji serca stanowi przyczynę śmierci od 350 000 do 450 000 osób rocznie tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Daje to ponad 1000 zgonów dziennie! Ponad 860 000 Amerykanów rocznie doświadcza zawału mięśnia sercowego. Aż 7,8 miliona ma go już za sobą. Jak zapobiegać chorobom serca i utrzymać ten ważny mięsień w zdrowiu?
Czy choroba serca może dotyczyć również ciebie?
Polskie statystyki niestety nie prezentują się lepiej niż amerykańskie. Według raportu GUS, prym wiedzie choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa). W 2013 roku odpowiadała za 23% zgonów wynikających z problemów kardiologicznych. 18% to choroby naczyń mózgowych, a 9% zawał mięśnia sercowego. Niestety nie są to jedyne „dolegliwości sercowe” Polaków. Do najczęstszych chorób układu krążenia zaliczyć można również nadciśnienie, miażdżycę, zaburzenia rytmu serca, choroby wsierdzia i osierdzia. Lekarze ostrzegają także przed zapaleniem mięśnia sercowego, niewydolnością serca, żylną chorobą zakrzepowo-zatorową. A także chorobami żył obwodowych i rakiem serca! Czy możemy uchronić swoje serce przed tymi dolegliwościami? Czy profilaktyka chorób serca jest skuteczna? Co robić, gdy już chorujesz? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tej książce!
Zdrowe serce — proste porady od autora bestsellerów
Andreas Moritz, autorytet medycyny naturalnej odpowie na pytanie, w jaki sposób możesz chronić serce przed grożącymi mu chorobami. Według niego świadczą one o tym, że wszystkie części naszego ciała, również umysł i duch, walczą ze złym samopoczuciem i domagają się uzdrowienia. A do ich wyeliminowania potrzebujemy najprostszych rozwiązań, które często podsuwa nam sama natura. Receptę na nie znajdziesz w tej książce.
Choroby serca – co szkodzi twojemu sercu?
Autor zwraca naszą uwagę na główne przyczyny zawału serca oraz chorób układu krążenia. Podłoża tych dolegliwości upatruje w odkładaniu się białka w ścianach naczyń krwionośnych. Stanowi to również częsty czynnik ryzyka występujący u wszystkich pacjentów cierpiących na miażdżycę (wynikający z niewłaściwej diety). Większość wymienionych przez niego przyczyn w bezpośredni lub pośredni sposób wiąże się z wysokim spożyciem białka oraz złogami białkowymi w ścianach naczyń krwionośnych. Co w takim razie szkodzi sercu?
1. Zagęszczenie krwi.
2. Spożywanie nadmiernej ilości białka zwierzęcego.
3. Palenie papierosów.
4. Uwarunkowana genetycznie ograniczona zdolność do rozkładu białek.
5. Menopauza i okres pomenopauzalny.
6. Dieta uboga w owoce i warzywa, brak ruchu.
7. Choroba nerek.
8. Antybiotyki i inne leki syntetyczne.
Sprawdź, jak możesz zniwelować działanie tych czynników oraz jak profilaktycznie zadbać o zdrowie serca.
Niesamowite odkrycie amerykańskich naukowców! Szokujący powód powstawania chorób serca!
Amerykańscy naukowcy dowiedli, że największym ryzykiem wystąpienia chorób serca i układu krążenia jest… brak szczęścia! Zdaniem badaczy założenie, że serce choruje pod wpływem stresu, palenia papierosów, nadużywania alkoholu i przejadania się jest wielkim uproszczeniem. Czynniki te same w sobie nie są przyczynami dysfunkcji serca. Stanowią jedynie symptom ogólnego niezadowolenia z życia, braku satysfakcji z pracy czy poczucia nieszczęścia.
„Zły cholesterol” a choroby serca
Ta publikacja w rzetelny sposób odpowiada na pytania dotyczące zdrowia twojego serca. Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz prawdę o tym, jak dochodzi do zawału. Dowiesz się również jaki wpływ na serce ma nadmierna konsumpcja białka zwierzęcego. A także jak zdrowe odżywianie wpływa na jego pracę. Andreas Moritz przedstawia również najważniejsze przyczyny choroby wieńcowej. Opisuje jaką rolę w powstawaniu niewydolności serca odgrywają antybiotyki i leki syntetyczne. Rozwiewa mit złego cholesterolu i objaśnia jakie zagrożenia niesie ze sobą zbyt niski jego poziom. Dowiesz się również, jakie działanie na organizm mają statyny. Odkryjesz, czym jest homocysteina i dlaczego podwyższony poziom tego aminokwasu jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Poznasz także odpowiedź na pytanie, czy aspiryna faktycznie chroni serce przed zawałem?