Hashimoto – skuteczny, holistyczny plan zarządzania chorobą

Wykorzystaj dietę i drobne zmiany w stylu życia, by zapanować nad niedoczynnością tarczycy

  • ISBN: 978-83-8168-797-3;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 336;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Niedoczynność tarczycy Hashimoto – łatwa do zbagatelizowana, ciężka w skutkach

Choroba Hashimoto (przewlekłe zapalenie tarczycy) jest jedną z najpowszechniejszych chorób autoimmunologicznych XXI wieku. Eksperci szacują, że w Polsce choruje na nią ponad 800 tysięcy osób! Hashimoto ma złożoną naturę – nie tylko zakłóca funkcjonowanie organizmu chorego, ale również wpływa na jego psychikę. Ze względu na mnogość objawów i indywidualny przebieg choroby, często jest lekceważona przez lekarzy i… samego pacjenta. Przybieranie na wadze, zmęczenie, senność, wzdęcia, mgła umysłowa czy zmiany nastrojów łatwo przypisać przemęczeniu i przepracowaniu. Tymczasem mogą to być pierwsze sygnały stanu zapalnego twojej tarczycy! Dzięki tej książce poznasz przyczyny tej choroby autoimmunologicznej, dowiesz się, które badania należy wykonać, by ją zdiagnozować, a także otrzymasz informacje, jak wygląda leczenie Hashimoto.

Medycyna naturalna, czyli holistyczne leczenie zapalenia tarczycy

Autorka, która sama od lat choruje na niedoczynność tarczycy Hashimoto, opracowała holistyczny plan zarządzania tą chorobą. Mimo regularnego zażywania leków, nadal doświadczała wielu nieprzyjemnych objawów, dlatego wzięła sprawy w swoje ręce! Jej pełen inspiracji i pomysłów 4-tygodniowy program łączy w sobie porady z dziedziny medycyny naturalnej, zdrowego odżywiania (dieta przeciwzapalna), zmian w stylu życia oraz wsparcia emocjonalnego. Taka kompleksowa terapia pomoże ci w pełni zaopiekować się ciałem i umysłem oraz odzyskać zdrowie.

Dieta na Hashimoto – co jeść, by czuć się dobrze i chudnąć

Aby funkcjonować prawidłowo, twój układ immunologiczny potrzebuje odpowiednich mikroelementów (witamin i minerałów) oraz makroelementów (węglowodanów, tłuszczów i białek). Dlatego osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi powinny spożywać pokarmy, które nie wywołują stanów zapalnych, charakteryzują się niską zawartością toksyn, wspomagają procesy gojenia i są źródłem cennych składników odżywczych. Istnieją trzy popularne diety, które wspierają układ odpornościowy. Są to: dieta śródziemnomorska, paleo oraz wegańska. Autorka wzięła z nich to, co najlepsze i skomponowała 75 prostych przepisów, w których wykorzystuje się jedynie 5 głównych składników. Wygodny plan posiłków o właściwościach przeciwzapalnych oraz listy zakupów pomogą ci na pierwszym etapie walki o lepsze zdrowie.

4-tygodniowy plan zawiera praktyczne strategie, które pomogą ci:

– jeść zdrowiej – wygodny plan posiłków, listy zakupów i 75 prostych przepisów, w których wykorzystuje się 5 lub mniej głównych składników!
– wysypiać się – wskazówki dotyczące poprawy higieny snu,
– ograniczyć stres – praktyczne terapie i porady, jak radzić sobie ze stresem i niepokojem,
– osiągnąć współczucie dla samego siebie – proste ćwiczenia krok po kroku i codzienne listy kontrolne, aby traktować siebie z większą życzliwością.

Hashimoto – naprawdę możesz poczuć się lepiej!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ